Které osobnosti mají z ostudy kabát? Tyto známé tváře propůjčily své dobré jméno hnutí STAN

Analýza
Názor autora
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
rakusan trojan
Šéf hnutí Rakušan s hercem Trojanem před volbami
Foto: STAN
Autor: Simona Dvořáčková26. 6. 2022

Ivan Trojan, Zdeněk Svěrák, Eva Holubová nebo třeba David Koller – ti všichni propůjčili své jméno v předvolební kampani hnutí STAN. A za svá tehdejší slova, která byla vyřčena zřejmě tak trochu naivně pod růžovými brýlemi, by si možná po korupčním skandálu okolo podnikatele Redla, se kterým se stýkaly špičky hnutí, a vedení problém dlouho neřešilo, možná i z vlastní vůle nafackovali.

Herci ani zpěváci by se neměli do politiky míchat, to je můj jasný názor. Platilo to v každé době, za každého režimu. Ale známé osobnosti mají často tendence do politiky mluvit, protože někteří mají pocit určité morální povinnosti ostatním ukazovat správný směr. Ale stačí zvolit špatný směr, špatnou stranu a mají snadno z ostudy kabát.

Není divu, že svému dojmu podlehly i takové velké osobnosti, jako je jeden z nejlepších českých herců Ivan Trojan, napříč generacemi oblíbený písničkář a režisér Zdeněk Svěrák, známá herečka Eva Holubová nebo třeba frontman kapely Lucie David Koller. Ti všichni vsadili na STAN a propůjčili jim v kampani svou tvář.

Trojan volil důvěryhodné lidi

“Pokaždé jsou pro mě důležitá tři kritéria: Důvěryhodní lidé, pokračování odkazu 1989 a dobrý program. Letos se mi tyto tři body jednoznačně pojí s koalicí Pirátů a STAN,” uvedl například Ivan Trojan pro facebookovou stránku hnutí STAN.

Podle Svěráka se nenakazili jako ostatní

“V minulých sněmovních volbách jsem dal hlas hnutí Starostů. Zdálo se mi dobré mít ve vrcholné politice lidi zvyklé zastupovat nás na praktické komunální úrovni. Takový zastupitelé jsou pod každodenním voličským drobnohledem a musí jednat poctivě, jinak se to obec rychle dozví. Protože mě nezklamali a nenakazili se protivnými chorobami bujícími v jiných politických stranách a hnutích, dám jim opět rád svůj hlas,” podpořil zase hnutí Zdeněk Svěrák.

David Koller byl dlouholetým voličem

“Posledních 8 let volím Starosty kvůli lidem, kterým věřím. Spojení Starostů s Piráty považuji pro tyto volby za důležité strategické rozhodnutí. Těším se, jaká bude naše země bez komunistických ocásků typu Zeman a Babiš,” vyjádřil se před volbami jednoznačně David Koller.

Holubová je viděla jako nezkorumpovatelné politiky

“Demokraticky smýšlející a nezkorumpovatelní politici našeho státu by se měli spojit a postavit se tomu, co se tady děje. Vít Rakušan a Ivan Bartoš mají mou podporu jak pro své schopnosti, tak pro morální zásady,” měla jasno o své podpoře Eva Holubová.

Některé vyřčené pasáže zrají ve světle korupční aféry jako víno, ale za špatný politický úsudek bych zmíněné zpěváky a herce určitě nesoudila. Ne nadarmo se totiž praví – ševče, drž se svého kopyta, což při politické agitaci známých osobností platí dvojnásob.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x