Ano, pane Bendo, sebrat cizí vlajku, je zločin. Ukrást prezidentskou standartu, je ale v pořádku?

Glosa
Názor autora
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
marek benda
Marek Benda
Foto: ODS
Autor: Radek Polívka13. 3. 2023

Při sobotní protivládní demonstraci došlo k incidentu, kdy se menší část z demonstrujících vydala na závěr k Národnímu muzeu s cílem strhnout ukrajinskou vlajku. Po zásahu policie se to výtržníkům nepodařilo. Podle Marka Bendy šlo o zločin, s čímž souhlasím, ale je tu jistá pachuť.

Na rozdíl od vládních činitelů chápu rozčarování určité části společnosti nad tím, že na významných českých budovách, kterou Národní muzeum bezesporu je, vlaje už dlouhé měsíce vlajka cizího státu. Na druhou stranu nesouhlasím s výtržnictvím ani s krádeží a záměr části demonstrantů z Václaváku považuji špatný.

Ve včerejší Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS uvedl předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda, že sebrat cizí vlajku je vždycky zločin. Já bych to poupravil a souhlasím ve smyslu toho, že sebrat cizí věc, která mi nepatří, je vždy zločin. Ale je potřeba postupovat stejně i u jiných, jinak z toho zbyde pachuť, že krádež je krádež jen někdy.

Kde byla odsuzující slova Marka Bendy a podobně smýšlejících lidí, když mladý výtržník sebral cizí reproduktor na Babišově mítinku? Mladík byl tehdy vyobrazován jako oběť, přitom neudělal nic jiného, než o co se pokoušeli demonstranti v sobotu. Tedy ukrást cizí věc a následně skončil na zemi po zásahu policie podobně jako mnozí demonstranti. Jemu se však na rozdíl od lidí z Václaváku podařilo čin dokonat.

Kde byli lidé jako Marek Benda se svým odsouzením, když skupina Ztohoven, která je pro mě z nepochopitelného důvodu považována za umělce, ukradla před lety prezidentskou standartu? To bylo v pořádku? To nebyl zločin? Já vlastně zapomněl, skupina si standartu jen vypůjčila a teď ji slavnostně vrátila do rukou Petra Pavla, když je na Hradě prezident podle představ. Od teď tedy budeme všichni krást národní vlajky a symboly, když nevyhraje námi preferovaný politik?

Mě prostě jednoduše řečeno vadí toto pokrytectví, které přišlo se současnou vládou. Buď bychom měli tolerovat zločin na obou stranách, nebo (a to spíše) odsoudit zločiny na obou stranách. Nemůžou být hodní zloději, co kradou pro dobro, a ti druzí. Takhle naše společnost fungovat nemůže. Mělo by se měřit více stejným metrem.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x