Ať už Musk ten Twitter zruší. Linda Bartošová na něm rozpoutala kulturní válku kvůli Čapounovi

Komentář
Názor autora
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
pavel capek
Sportovní moderátor ČT Pavel Čapek
Foto: Česká televize
Autor: Radek Polívka26. 11. 2022

Moderátor České televize Pavel Čapek měl urazit divačku tím, že ji pochválil rozbor fotbalového zápasu. “Na ženu velmi kvalitní hodnocení, musím vás pochválit,” řekl doslova moderátor přezdívaný Čapoun. V rozhovoru však vystupoval Čapek uctivě a slušně. V celé věci se aktivisticky na Twitteru angažuje bývalá moderátorka České televize Linda Bartošová.

Bartošová totiž úryvek s Čapkovým hodnocením pozorné fanynky nasdílela na Twitteru a označila situaci za ukázku českého šovinismu a paternalismu. Bylo by velice zajímavé, kdyby Česká televize zkontaktovala “dotčenou” dívku či ženu, zda poté, co ji svou lichotkou legendární moderátor údajně urazil, se cítí skutečně dotčená a zda náhodou z následků této psychické újmy neplakala celý další den v koutě. To by mě osobně velmi zajímalo.

Je to naprosto absurdní kauza k řešení, když si řekneme, že o kousek dál dopadají bomby a v takovém Kataru si žena o právech jako v Evropě může jen snít. Co vlastně moderátor Čapek v porovnání s tímto udělal? Chtěl divačku pochválit. Strašné.

Možná to řekl nemotorně, ale chtěl ji pochválit – nikoliv urazit, a to je sakra důležité. Podobný názor má například i šéf Oktagonu Ondřej Novotný. “Ten ‘Hon na Čapouna’ za tu ‘ŽENSKOU’ je úplně mimo. Kontext dělá rozdíl! A všichni víme, že ji chtěl pochválit a nic víc. Ano, udělal to nešikovně, ale honit na tom body je mimo mísu a jen to prohloubí příkop neporozumění,” napsal na svém Twitteru Novotný.

Pseudokauzu vytáhla na Twitteru osoba, která má dost možná sama se sebou problém. Ale takových osob s mesiášským komplexem, co si projektují své vlastní problémy do ostatních, je zejména na Twitteru celá řada.

Linda Bartošová měla možná smutné dětství, když má neustále potřebu vyplakávat v médiích či na Twitteru o domnělých nespravedlnostech jako například v tomto svém starším názorovém článku. Jednou je to sexismus na pracovišti, kdy jí někdo pochválil sukni nebo krásu, jelikož Linda jako bývalá miss pochopitelně krásná je, teď je to zase šovinismus a paternalismus Pavla Čapka.

Tento komentář není vůbec o Lindě Bartošové, ta je pouze jednotlivým dílkem celé mozaiky, ani o Pavlu Čapkovi, je o zbytečných kulturních válkách na Twitteru. A bývalá pracovnice České televize, která se zřejmě kvůli své složitější povaze nerozešla podle tohoto vyjádření se svými tehdejšími kolegy údajně úplně v dobrém, naplno naskakuje na témata americké progresivní levice, která tyto věci velmi ráda rozdmýchává právě na Twitteru.

A jsou to přesně tyhle situace, kdy někdo na internetu řeší domnělé křivdy jiných a vztahovačně je bere na sebe, co vytvářejí naprosto zbytečné kulturní války, které akorát rozdělují společnost. Proto bych byl velmi rád, kdyby se Elonu Muskovi povedlo Twitter zlikvidovat úplně, protože Twitter je jedno z nejhorších internetových prostředí vůbec.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x