Babiš se pustil do Pirátů, vadí mu touha po většinovém hlasování v EU. Pirátský europoslanec mu zanechal vzkaz

premier babis
Premiér Andrej Babiš
Foto: Facebook Andreje Babiše
Autor: Radek Polívka6. 9. 2021

Premiér Andrej Babiš pokračuje v předvolební kampani vedené proti Pirátské straně. Tentokrát si vzal na paškál jejich touhu po většinovém hlasování v EU, při kterém bychom mohli být v pro nás Středoevropany citlivých otázkách snadno přehlasováni většinou západních zemí.

Pirátský europoslanec Marcel Kolaja mu však k následujícímu videu na Facebooku napsal, že by většinové hlasování znamenalo více peněz pro Česko. “Většinové hlasování v radě eu = boj proti daňovým rájům = více peněz pro Česko!” napsal k příspěvku premiéra Kolaja.

Kolaja se k většinovému hlasování v EU vyjádřoval pozitivně již na konci června, při návštěvě svého stranického šéfa Ivana Bartoše v Bruselu. “Společně s prezidentem Evropského parlamentu Davidem Sassolim a Ivanem Bartošem jsme se shodli, že je potřeba posílit roli Evropského parlamentu. Pirátská strana dále podporuje také většinový systém hlasování v Radě místo jednomyslnosti například v otázkách zahraničních nebo daňových,” napsal tehdy na svém Twitteru.

Snadnější boj proti daňovým rájům, jak zmiňuje Kolaja, by většinové hlasování možná skutečně přineslo, ale pokud by se vynutilo během hlasování o migračních kvótách, kde jsme byli v roce 2015 ostatními zeměmi přehlasováni, tak bychom tenkrát byli nuceni přerozdělit do Česka migranty podle tehdejšího návrhu EU.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
15 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
vladimír vesecký
vladimír vesecký
2 let

Je to stejná veš jako Joura, kterou tam delegoval Andy za ANO. Kdyby neumřel starosta Péťa z Budišova nad Jevišovkou na raka, tak za ty svoje čachry s penězi z EU sedí ta bába s nemožným účesem ještě dnes a nebyla by vysoudila mega za vazbu, která byla opravdu, ale opravdu hóóódně krátká.

Jaroslav
Jaroslav
2 let

Už samo rozšíření většinového hlasování na více témat zakotvené od konce roku 2007 v Lisabonské smlouvě znamená diktaturu větších a mocnějších proti malým zemím. Tehdy byl založen počátek postupného zániku celé EU. To podle mne platí za podmínky, že se diktátorské snahy EU nezmění v koordinátora (nikoliv diktátora) suverénních evropských zemí, ve kterých platí vlastní zákony a nikoliv direktivy nikým nevolené Evropské komise a poslušně papouškované proklatě drahými evropskými poslanci (s doživotní výsluhou).

Jan
Jan
2 let

Většinové hlasování by v podání EU byla jen řada malých Mnichovských diktátů…

Ferda
Ferda
2 let

tady jsou samí kobliháři, třešničky nebo hnědáci

Majo
Majo
2 let
Reply to  Ferda

Je pravda, ze je tu malo vyznavacu muslimske Evropy a bojovniku s Krpalkem.

Novák
Novák
2 let

Piráti jsou neomarxistický ksindl který je tak hloboku v ……. Bruselských Eurohujeru že jim nekoukají již ani paty !!! Prosím všechny slušné občany s mozkem v hlavě každý den bojujme dle svích možností za to aby ti to feťaci vítači migrantu kámoši anarchistu z Antify a Německých svazáku ze strany Grüne Partei nezískali v koalici s hnutím Stan ani 18 % hlasu !! Jsou pro ten to stát a naši budoucnost stejné nebezpečí jako komouši v roce 1948 !!

Karel Vázler
Karel Vázler
2 let

Piráti jsou pro ČR zlem

Novák
Novák
2 let
Reply to  Karel Vázler

Proto prosím dělejme až do den voleb vše pro to aby ti to neomarxisti společně se svími kolaboranty z hnutí Stan nezískali u voleb více než 18% hlasú !!! Káždý podle svích možností a schopností musí teď ty to týdny proti nim bojovat jsou obrovské zlo a nebezpečí pro tu to zem a celou V4 !!!

15
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x