Babišova drahota končí, Fialova drahota začíná. Proč ani nová vláda s inflací nic neudělá?

Glosa
fiala harry potter
Budoucí premiér Petr Fiala
Foto: Facebook Petra Fialy
Autor: Radek Polívka12. 10. 2021

Babišova drahota, to jsou slova Petra Fialy, která pravděpodobně vyhrála koalici Spolu o pár desítek tisíc hlasů volby. Jde však daleko více o marketingová slova než něco, co by reálně kterákoliv vláda v jakémkoliv složení mohla ovlivnit.

Současná vysoká inflace je totiž celosvětová, a tak je nereálné, aby s tím česká vláda dokázala něco udělat. Jedině, že by zastropovala ceny na určité suroviny, ale to se od pravicové vlády opravdu očekávat nedá. Navíc by to zapříčinilo jejich nedostatek na trhu a herci nám už jasně řekli, že už nikdy nebudou fronty na banány.

Česká vláda poté může těžko ovlivnit cenu ropy, nedostatek součástek v Asii nebo to, že do ekonomiky pumpuje v pocovidové době spoustu peněz celý svět.

Nedokázal by to snad ani Harry Potter, do kterého se Petr Fiala stylizuje v úvodní fotce. Příští vládě proto není, co závidět, protože se sama dostala do těžké pozice, kdy nemůže zastavit něco, co slibovala.

A tak vlastně slova o Babišově drahotě měla jediný cíl, a to vyhrát volby. Škoda jen, že koalice zároveň bojovala proti populistům, když populismus nakonec stejně vyhrál. Akorát se tak stalo v jiných barvách.

Nyní však nastane probuzení do reality, protože se už všichni můžeme začít chystat na Fialovu drahotu.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x