Chtěl stopnout důchody neočkovaným penzistům? Byl to jen vtip, brání se marketingový expert Horák

seniori ockovani
Ilustrační snímek
Foto: Freepik
Autor: Petr Karásek6. 9. 2021

Marketingový expert Jakub Horák schytal na sociálních sítích velkou kritiku za svá slova v pořadu CNN Prima News, kde minulý týden uvedl, že by se neočkovaným mohly stopnout důchody. Byl to však vtip a jeho slova tak byla vytržena z kontextu.

Jakub Horák, který pomohl ve volbách 2017 dostat Piráty do Poslanecké sněmovny, byl kritizovaný za svá slova o tom, že by navrhoval stopnout důchody lidem, dokud se nenaočkují. Teď však upřesnil na Facebooku, že šlo o vtip.

“Byl to vtip v zábavné debatě á la politický kabaret a bylo to vytržené z kontextu. Jsem samozřejmě proti povinnému očkování,” vyjádřil se Horák na Facebooku u kritického příspěvku na profilu Daniela Landy.

Marketingový expert byl hostem pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima News, kde odpovídal na otázku, co by navrhoval udělat s tím, aby se naočkovali zbývající lidé z ohrožených skupin, kterých jsou dosud nižší statisíce. “No, já bych jim stopnul penzi a mohli by si ji vybrat, až projdou očkováním,” řekl s nadsázkou Horák.

V závěru debaty uvedl Horák svá slova na pravou míru. “Každý svého štěstí strůjce, není možné nikomu nic nařizovat,” řekl na závěr. Jeho původní slova si však špatně vyložil například i Ondřej Hejma.

Jakub Horák podcenil současnou bulvarizaci médií, kde mnohdy vyhrává touha o virálnost příspěvku nad kvalitou obsahu. Na druhou stranu je otázkou, zda je vhodné takto vtipkovat v současně napjaté společnosti, která je na téma povinné vakcinace citlivá.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
14 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
jarin
jarin
1 rok

Divi se teď někdo tomu, že ČR je tam, kde je. Slušný se do politiky ani nehrnou,ekonomové ještě míň.

mirek
mirek
1 rok

Není tohle vygumované nic, náhodou pirát? Vypadá to tak…

petr
petr
1 rok

trapný vtip, ale myslel ho určitě vážně !!! takových ,,, tu v republice plno a ti právě radí naším ,,politikům,, .

helena-kr
helena-kr
1 rok

piráti říkají zhovadilosti z mladické nerozvážnosti experti žertují …prostě samá svoloč .bůh nás ochraňuj

Novák
Novák
1 rok
Reply to  helena-kr

Ne buh ale my všichni musíme až do dne voleb každo denně bojovat a dělet vše proti těm odporným neomarxistickým feťakum vítačum parazitu – Pirátum a jejich kolaborantu z hnutí Stan !!! Piráti+Stan nesmí získat u voleb více jak 18% hlasu jinak bude s tou to zemí zle nedobře !!!

Dana Štádlerová
Dana Štádlerová
1 rok

Žádné vytržení z kontextu, přesně takto to pan Horák řekl, ten pořad jsem viděla a jeho výrok mi doslova “vyrazil dech”.
Po vlně oprávněné kritiky, která se snesla na jeho hlavu, se snaží mlžit a zlehčovat svůj výrok, což je dost trapné. Kdyby se omluvil a přiznal, že se mu to nepovedlo, bylo by to lepší…

jarin
jarin
1 rok

Trapně to zlehčuje,jako když se Olga Richterová vyjádřila k úmrtí P.Kellnera.Prostě omezení mozečci. A s těmi jsou v partě starostové ,kde se to učiteli jen hemží včetně předsedy Rakušana.Jako by se chlubili, co dokázali vychovat za mládež.

Scandaal66
Scandaal66
1 rok

Tady jasně vidíme,co by se stalo,kdyby se tato neomarxistická parta dostala po volbách nedejbože k veslu…

14
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x