Chystají se politické trafiky pro neúspěšné Piráty. Bývalí poslanci mají nastoupit na ministerstva

ondrej profant
Ondřej Profant, který míří na ministerstvo za svým stranickým šéfem
Foto: Česká pirátská strana / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Autor: Radek Polívka28. 12. 2021

Piráti, které voliči ve volbách vykroužkovali pryč ze Sněmovny, dostanou zřejmě lukrativní posty politických náměstků. Propad příjmů po konci práce poslance tak u některých z nich vyřeší angažmá na ministerstvech. Politický náměstek si přijde zhruba na dva miliony korun ročně.

Na scénu by se tak podle informací z Pirátského fóra měli vrátit například bývalí poslanci jako Ondřej Profant, Radek Holomčík, Petr Třešňák nebo Lukáš Kolářík.

Bývalí poslanci Pirátů na ministerstvech

Na ministerstvo průmyslu a obchodu, které vede Jozef Síkela ze STAN, by měl zamířit bývalý Pirátský poslanec Petr Třešňák. V Pirátské straně je odborníkem na otázky spojené s energetikou.

Post náměstka na ministerstvu zemědělství, kde se vedoucím resortu teprve po Novém roce stane Zdeněk Nekula z KDU-ČSL, má získat Pirát Radek Holomčík.

Ministerstvo vnitra pod křídly šéfa koaličního STAN Víta Rakušana by měl poté obohatit na pozici náměstka Pirát Lukáš Kolářík. Bývalý poslanec Kolařík zasedal v minulé Sněmovně v bezpečnostním výboru.

Návrat kontroverzního Piráta Profanta

Jako téměř za jisté se považuje umístění Ondřeje Profanta na ministerstvo pro místní rozvoj po bok stranického šéfa Ivana Bartoše, který dostal ve Fialově vládě na starosti také digitalizaci. Ondřej Profant platí v Pirátské straně za IT odborníka.

Pirát Profant před volbami proslul tím, že chtěl odstranit pohlaví z občanek kvůli údajné diskriminaci nebinárních osob, nebo svými výroky o bílých páprdech ve Sněmovně.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x