Další Pirát přes palubu. Pražskému zastupiteli Daubnerovi se nelíbí extrémní levičáci ve straně

daubner pirati
Pražský zastupitel Daubner, který opouští Pirátskou stranu
Foto: Česká pirátská strana / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Autor: Petr Karásek30. 11. 2021

Po rezignaci místopředsedy Pirátů Martina Kučery je dalším pomyslným Pirátem přes palubu zastupitel Prahy 9 Petr Daubner, který ze strany odchází. Podle Daubnera nyní v Pirátské straně názorově převažují extrémní levičáci, s jejichž názory se on neztotožňuje.

Pražský zastupitel Petr Daubner opustil Pirátskou stranu. “K dnešnímu dni jsem vystoupil z Pirátské strany. Pirátem jsem byl čtyři roky. Co mě k tomuto rozhodnutí vedlo?” napsal v úvodu svého příspěvku na Facebooku.

Daubner se s Pirátskou stranou loučí kvůli tomu, že se změnila. “Mám pocit, že Pirátská strana je dnes jiná, než když jsem do ní vstupoval. Tehdy, v roce 2017, jsem měl pocit, že je to liberální středová strana. Líbilo se mi, že se klade důraz na transparentnost, na jasná pravidla, kterými by se všichni politici měli řídit a kterými bychom se měli řídit i my, Piráti. U Pirátů byli lidé pravicově i levicově zaměření,” napsal.

Politik, který je v civilním životě učitelem, se neztotožňuje s názory Pirátských členů, které on sám nazývá jako ukřičené extrémní levičáky. “Minimálně poslední rok, spíše déle, se klima u Pirátů hodně změnilo. Uvnitř strany začali být mnohem více slyšet ukřičení extrémní levičáci, kteří se bůhví proč označují jako progresivisté,” pokračuje ve vysvětlování svého odchodu.

Vysoce představení Piráti prý lžou

Daubnerovi vadí i to, že strana upustila od svých principů. Někteří vysoce postavení Piráti podle něj dokonce lžou a manipulují. “Principy, které pro Piráty vždy platily (například nekumulace funkcí), najednou už neplatí, i když je máme v našich vnitřních pravidlech, respektive platí jen pro někoho. Čím dále více se rozmáhá manipulace a někteří vysoce postavení Piráti vysloveně lžou,” tvrdí Daubner, který za Piráty kandidovat i do Senátu.

Nikdo ve straně prý nenese odpovědnost za volební debakl, některým jde podle jeho názoru akorát takzvaně o koryta. “Vedení strany téměř vůbec nekomunikuje s členskou základnou, protože se bojí skládat účty z volebního superdebaklu, za který je samo nejvíce odpovědné. Způsob, jakým jednali čelní představitelé o našem vládním angažmá, byl také tristní. Najednou ale nikdo za nic nenese odpovědnost. Ani za zpackanou koalici s hnutím STAN, za příšernou volební kampaň. Ani slovo o volebním neúspěchu. Důležitá jsou jenom korýtka pro některé vyvolené, principy už nás najednou nezajímají,” píše.

Vlastní koalici Pirátů se Starosty volil s velkým sebezapřením. “Už mě nebavilo pořád dokola přesvědčovat svoje okolí, že by mělo volit Piráty. Já sám jsem v říjnu do Sněmovny volil koalici Pirátů a STANu s dost velkým sebezapřením. Ale už se nemůžu se současným směřováním strany ztotožnit. Tak jsem ze strany vystoupil,” vysvětluje radní Daubner.

Podle některých členů je odpadlíkem, přičemž on sám se zároveň přirovnal k hrdinovi z legendárního seriálu Odpadlík. “Ihned jsem se dozvěděl, že jsem renegát. Trochu pochybuji, že někteří Piráti vědí, co to slovo doopravdy znamená a v jakém kontextu se používá. ‘Renegátem’ byl třeba jistý Rudolf Slánský a dopadl velmi nedobře. Ale na druhou stranu existují i renegáti veskrze sympatičtí, třeba Reno Raines za slavného amerického seriálu. Takže nakonec není tak zle, mohl jsem to schytat i hůře. Jsem zkrátka psanec a odpadlík,” napsal v závěru.

Celý příspěvek si poté můžete přečíst přímo zde.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x