Fiala chce stmelit rozdělenou společnost, s šéfkou TOP 09 to však nepůjde. Chová se jako komunistka v 50. letech

Komentář
marketa pekarova adamova top
Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová
Foto: TOP 09
Autor: Petr Karásek14. 10. 2021

Budoucí premiér Petr Fiala ve vítězném projevu, který byl skutečně hodný státníka, pronesl, že tu chce být i pro lidi, kteří jeho formaci nevolili a chtěl by tak zakopávat příkopy v naší rozdělené společnosti. S předsedkyní TOP 09 Markétou Pekarovou Adamovou v zádech to však nepůjde.

U Pekarové Adamové můžeme sledovat rysy elitářství, určitou formu vyřizování účtů, škodolibost, kádrování či snahu o umlčování opozičních oponentů ve vedení Sněmovny. Člověk by až řekl, že čte popis zapáleného komunisty po převratu 1948, a ne političky, která se tolik zaklíná demokracií.

Ano, TOP 09 volila hlavně Praha, a ta má zřejmě povýšenost, kterou disponuje paní Pekarová Adamová, ráda, jinak by nedostala téměř 50 tisíc preferenčních hlasů, ale zbytek republiky není na něco takového zvědavý.

A jsme zpět u toho rozdělování společnosti. Pokud někteří komentátoři píšou o tom, že společnost rozdělují Babiš se Zemanem, předsedkyně TOP 09, která doposud unikala jejich radaru, mezi ně patří jednoznačně také.

Petr Fiala to tak bude mít se stmelováním společnosti opravdu těžké, protože chtít je jedna věc, ale na zkrocení šéfky TOP 09 nedisponuje dostatečnou politickou silou. Markéta Pekarová Adamová si totiž svou slávu u pražských voličů jen tak vzít nenechá.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x