Homosexuál kandidující za Trikoloru se vyjádřil k manželství stejnopohlavních párů. Jeho vyjádření je překvapující

marcel kucera
Marcel Kučera, který kandiduje ve volbách za TSS
Foto: Trikolora Svobodní Soukromníci (TSS)
Autor: Petr Karásek25. 9. 2021

Marcel Kučera je lídrem kandidátky uskupení Trikolora Svobodní Soukromníci (TSS) v Karlovarském kraji. Sám je homosexuálem, ale říká, že manželství by mělo zůstat pouze mezi mužem a ženou. Kučera je tak do jisté míry trumfem uskupení, kdyby jej chtěli političtí oponenti nálepkovat jako homofobní.

V rozhovoru pro internetovou televizi XTV se Marcel Kučera jako jeden z mála politiků v České republice bez obav veřejně přihlásil k homosexuální orientaci a prozradil, že žije v partnerském soužití s mužem a také odhalil svůj názor na sňatky stejnopohlavních párů.

V uplynulém volebním období to byli zejména Piráti, kteří přinesli do Poslanecké sněmovny téma manželství homosexuálních párů. Marcel Kučera, ač sám jako homosexuál, však tvrdí, že manželství je pouze mezi mužem a ženou. Ukazuje tak na svém příkladu, že za manželství LGBT komunity bojují někdy více politici, neziskové organizace a aktivisté, jak samotní homosexuálové.

Politik uskupení TSS kritizuje pochod Prague Pride. “Já vám na to řeknu svůj názor. Já to znám z Německa z doby před 25 lety, kde se dělají podobné pochody. Já jsem jako mladý kluk se na to šel ve Stuttgartu podívat. A musím říct, že když jsem viděl ty pitoreskní postavy, tak jsem se otočil a utíkal pryč, protože já nemám nic proti nikomu, naopak, ale to nemá v podstatě s komunitou leseb a gayů nic společného. To je v podstatě jen taková sebeinscenace,” říká Kučera.

Vadí mu především nechutné scény, na které se dívají ostatní. “Když jsem viděl na Prague Pride ty obscénní scény, kdy se muž, který je nahý, nechá bičovat druhým před Prašnou branou a koukají se na to i děti, tak toto opravdu nepatří do veřejného prostoru,” dodává lídr TSS v Karlovarském kraji. “Tito lidi si mohou dělat, co chtějí. Existují speciální kluby, nebo ať si pronajmou nějaké uzavřené parky, kde ať se staví třeba na hlavu, ale myslím si, že tohleto není věc, která se musí hned tak vidět,” dodává k “hrdým” pochodům.

K maďarskému zákonu o zákazu propagace homosexuality pro osoby mladší 18 let řekl, že by šel osobně zdravou střední cestou. “Na škole bych o tom informoval na určitém stupni v určitém věku, že něco takového existuje, ale nešel bych do hloubky. To objevení sama sebe si stejně musí udělat každý sám pro sebe,” tvrdí Kučera.

Vyjádřil se však kriticky k nadměrné propagaci LGBT v Německu. “Ale co znám z Německa, tak když stojím na zastávce a ta budka je oblepena dvěma muži nebo dvěma ženami, proti čemuž nic nemám, ale nepotřebuji se na to koukat všude. Je to až penetrantní tato duhovo zelená politika. Je to jako se sovětském svazem, kdy nám ‘na věčné časy’ mlátili do hlavy, tak člověk potom něco takového vnímá jako obtěžující,” dodává.

Moderátor poté konfrontoval Kučeru s tím, že sám žije s mužem v registrovaném partnerství a zda se takový život potkává s programem Trikolory. “Já takhle žiju už hodně dlouho s jsem šťastný. Trikolora s tím nemá vůbec žádný problém, jenom říká, že manželství je svazek mezi mužem a ženou. Trikolora nepopírá registrované partnerství a v žádném případě nepopírá existenci homosexuality, hovoří o svém souznění s Trikolorou.

Manželství podle něj musí zůstat posvátným svazkem muže a ženy. “Upravené registrované partnerství může být legislativně na úrovni manželství, jen se jedná o to, že svazek mezi mužem a ženou, který má hlubší význam, co se týče historie, že je to v podstatě posvátný svazek, se nebude narušovat a nebudou se do toho dávat další elementy. Není pro to důvod, proč? Já si myslím, že spousta lidí z gay komunity netouží po tom mít papír, kde je napsáno ‘Jsme manželé'”, říká politik k manželství homosexuálů.

Marcel Kučera si však nemyslí, že jsou sňatky homosexuálů něco, za co by bojovala většina LGBT komunity. Podle něj za to lobují spíš aktivisté a politici, kteří se chtějí zviditelňovat na úkor této komunity. Primárně by podle něj mělo jít o právní věci jako například dědictví, když jeden z partnerů zemře, nikoliv o to, aby se to jmenovalo manželství.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Zdenek
Zdenek
2 let

Kandiduje a neví kam co správně patří …

Rehost
Rehost
2 let

na rozdíl od takových jako je například Cibulka , Jagelka , Voříšek , Lafita , Musil a jiní, mne mile překvapil a pochopil snad problematiku a důvod nenávisti normálních lidí vůči směšným průvodům a podobným šaškárnám . Jeho jméno si rozhodně škrtáme , rodina je a vždy bude jen otec , matka , dítě.Dovedete si představit , co za hrůzu musí prožívat malý chlapec , kterého vychovávají dvě ….. , jak mu chybí máma , jak se cítí ve škole odstrčený , když poslouchá jak děti vyprávějí o rodičích ?? A v konečném důsledku z něj bohužel ti dvá vychovají zase jen další….. Protože nic jného jim příroda nedovolila !!!

Inez R
Inez R
2 let

Konečně s někým mužů bezvýhradně souhlasit. Bravo!!

3
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x