Kalousek schvaluje model povinného očkování. Nechápe negativní reakce lidí

miroslav kalousek
Bývalý poslanec a ministr financí Miroslav Kalousek
Foto: Panthermediacz / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Autor: Petr Karásek20. 11. 2021

Bývalý poslanec a ministr financí Miroslav Kalousek vyjádřil souhlas s citací rakouského kancléře, jehož vláda chce zavést od února povinné očkování. Bývalý předseda TOP 09 by byl pro povinné očkování i v Česku.

Bývalý ministr financí by byl rád, kdyby Česko následovalo rakouský model povinného očkování. “Rakouský kancléř Schallenberg: ‘Dlouho, možná až příliš dlouho se předpokládalo, že bude možné dosáhnout vysoké proočkovanosti bez povinného očkování. Teď se musíme podívat realitě do očí.’ Kdy se realitě do očí podíváme my?” ptá se Kalousek na svém Twitteru.

Jeho slova však vyvolala rozporuplné reakce. “Chtěl bych Vám připomenout, že koalice Spolu před volbami prohlásila, že nebude pro povinné očkování. Pokud to udělá, bude to zrada na voličích,” napsal například uživatel Milan.

Miroslav Kalousek si následně postěžoval na údajně nenávistné reakce lidí. V pozici ministra financí to chápal, teď to dle svých slov nechápe. “Jako min.fin., který prosazoval úspory, jsem byl terčem nenávisti a výhrůžek těch, kterým se úspory nelíbily. To jsem chápal. Mnohem větší nenávisti a výhrůžkám jsem ale vystaven teď jako řadový občan, který se chrání očkováním a nechce být rukojmím neočkovaných. To už nechápu,” napsal následně na svém Twitteru.

Rakouská vláda nedávno rozhodla, že plánuje zavést od 1. února povinné očkování. Nenaočkovaným má hrozit pokuta, v krajním případě i odnětí svobody.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x