Lidovec a Pirát si zajeli do vlasů. Jste mimoni, píše europoslanec Zdechovský

europoslanec zdechovsky
Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský
Foto: Ben Skála, Benfoto / Creative Commons / CC BY-SA 4.0
Autor: Petr Karásek14. 11. 2021

Lidovci a Piráti spolu mají tvořit budoucí vládu, jejich europoslanci však mezi sebou rozpoutali internetovou bitvu kvůli potratům. Europoslanec Tomáš Zdechovský dokonce považuje Piráty za partu mimoňů.

Předmětem sporu europoslanců se stala výzva Evropského parlamentu k tomu, aby ostatní země Evropské unie umožnily Polkám provést potrat na svém území. Od začátku letošního roku totiž v Polsku platí přísný zákaz potratů. Zatímco europoslanci Pirátů a ANO hlasovali pro tuto výzvu, zbytek českých europoslanců byl buď proti, nebo se zdržel. Oba dva lidovečtí europoslanci byli proti této výzvě.

Pirátský europoslanec Marcel Kolaja si pak na tento fakt za použití zdařilé grafiky postěžoval na svém Twitteru. “Pirátští europoslanci podpořili výzvu k umožnění bezpečných potratů pro Polky v ostatních zemích EU. Europoslanci ODS, STAN, KDÚ-ČSL a TOP 09 proti. Týden po zbytečné smrti polské ženy, která zemřela, protože lékaři odmítli potrat pro rozpor s polskými zákony,” střílí na Twitteru Kolaja do stran, se kterými mají Piráti tvořit vládu.

Europoslanec Tomáš Zdechovský, který je jedním z hlasujících lidovců, považuje Piráty za partu mimoňů. “Možná na rozdíl od Tebe víme, co je subsidiarita. A v tomto nemá EU žádné kompetence. Přečti si smlouvy. Bohužel za toto je unie kritizována. Marceli, myslel jsem si, že bude s vámi lepší spolupráce. Bohužel se z vás stala parta mimoňů kopajících kolem sebe,” odpověděl rázně Zdechovský.

Mezi KDU-ČSL a Piráty to tedy začíná skřípat ještě předtím, než vůbec začali vládnout. O tom, zda spolu tyto dvě strany vůbec budou vládnout, se nyní rozhoduje v hlasování Pirátského celostátní fóra, jehož výsledky by měly být známy v pondělí večer.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x