Městská policie Pardubice ukázala nástroje, které aktivisté radí zaslat znásilněným Ukrajinkám místo potratových pilulek

peprak a houkadlo
Na obrázku tzv. pepřák a houkadlo
Foto: Městská policie Pardubice
Autor: Radek Polívka10. 4. 2022

Před pár dny se dostala na veřejnost zpráva od Čecha na Ukrajině s žádostí o zaslání potratových pilulek pro znásilněné Ukrajinky. Aktivisté z Hnutí pro život radí Ukrajinkám poslat raději houkadla a pepřáky.

Všechno to začalo příspěvkem pražského zdravotníka, který na Facebooku zveřejnil zprávu od Čecha bojujícího na Ukrajině. “Ahoj, prosím tě, teď mi psala kamarádka z domobrany, že obce osvobozené od skřetů (hanlivá přezdívka ruských vojáků) potřebují ASAP (co nejdříve to půjde) co největší množství Postinoru a podobných přípravků, detaily psát nechci, je to k blití,” stojí v této zprávě.

Na výše popsanou informaci zareagovala Hnutí pro život. “Takhle vypadá funkční pomoc? ‘Pilulky po’ pro znásilněné Ukrajinky? Opravdu by nás zajímalo, jak to zabrání dalším znásilněním. Skutečným lékem pro kteroukoliv ženu, která zažila znásilnění, není nějaká tableta, ale kvalitní psychologická pomoc,” napsalo hnutí ve svém již smazaném příspěvku s tím, že by Češi měli přispět raději na houkadla, pepřáky a elektrické paralyzéry.

Vyfocený původní příspěvek Hnutí pro život později zveřejnil známý moderátor DVTV Martin Veselovský.

Na požadavek Hnutí pro život zareagovala Městská policie Pardubice, kdy na svém Twitteru ukázala fotografii toho, co by mělo podle hnutí putovat k ženám na Ukrajině.

Podle policistů fotka demonstruje, že tyto nástroje, které mohou pomoci ženě od znásilnění za normálních okolnosti, jsou ve válce proti plně vyzbrojeným vojákům k ničemu. “Pepřák a houkadlo. Možná nejsme odborníci na dané téma, ale ve válečné zóně proti hordě násilníků a vrahů s kalašnikovy to bude k ničemu. Stejně jako hraběcí rady nějakých hnutí,” napsali k fotce policisté z Pardubic.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x