Milion chvilek radí, koho volit. Máte na výběr jen jednu protibabišovskou koalici, anebo tu druhou

milion chvilek babis
Milion chvilek radí, jak volit proti Babišovi
Foto: Milion chvilek pro demokracii
Autor: Radek Polívka27. 8. 2021

Jako kdyby neexistovalo jiné téma než Andrej Babiš. Nepochopila to ani koalice Pirátů a Starostů, ani koalice Spolu, ani Milion chvilek pro demokracii. Proč byste měli volit podle nich tyto koalice? Ne kvůli programu, ale kvůli tomu, aby nevládl Babiš.

Milion chvilek vám prostřednictvím naprogramovaného robotického chatu na Facebooku řekne, koho správně volit. Na výběr vám dá dokonce dvě možnosti, a to koalici Pirátů a Starostů nebo koalici Spolu – ať žije demokracie, dalo by se říct.

Manipulace ve prospěch obou koalic se však nelíbí zástupcům strany Zelených. “Způsob, jakým se podařilo vytvořit narativ, že neexistuje jiné téma než odstranění Babiše, že všichni slušní lidé mají na výběr jen dva volební lístky, že kdo nechce vládu s ODS, není demokrat, je fascinující,” napsal na Facebooku pražský zastupitel Matěj Michalk Žaloudek.

Ke kritice Milionu chvilek se přidala i 1. místopředsedkyně strany Zelených Anna Gümplová. “Tak hlavně, že máme tu demokracii a pluralitu názorů! Díky Milionu chvilek, že mi dovoluje výběr hned ze dvou možností, koho volit,” stěžuje si na protěžování koalic. Když se robotickým chatem proklikáte a budete vyjadřovat nesouhlas, dostanete se do bodu, kdy vám nezbyde žádná jiná volba, než pouze souhlas s volbou jedné z koalic.

Mnohdy až patologická obsese osobou Andreje Babiše ze strany Milionu chvilek i opozice a absence pozitivního programu opozičních koaličních uskupení ve veřejném prostoru, může být právě to, co Babiše udrží u moci. Pokud se tak skutečně stane, nezbyde poté Milionu chvilek po další 4 roky nic jiného, než opět pořádat další demonstrace doufajíc v to, že tím tentokrát něco změní.

Kampaň Milionu chvilek už začal prošetřovat Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran, protože by se spolek měl registrovat jako třetí strana a ukázat účetnictví. “Přihlásit by se subjekt měl v momentě, kdy se dopustí volební kampaně. Tedy je tam sdělení ve prospěch či neprospěch subjektu a jsou zde nějaké peníze. Když například naprogramujete nějaký software, stojí to peníze. A tím naplňujete znaky kampaně,” uvedl pro server Deník N zástupce úřadu. Problémy s účetnictví zažil při svém neúspěšném politickém projektu i bývalý šéf spolku Mikuláš Minář.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
23 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Petr
Petr
1 rok

Původně jsem měl v úmyslu napsat komentář, ale tahle banda si můj čas nezaslouží.

Scandaal66
Scandaal66
1 rok

Miliónový chlívek si může radit jak chce…rozhodnou voliči.

Mirda
Mirda
1 rok

To tady už bylo, že mně říkali, koho mám volit.

Petr
Petr
1 rok

Program žádný, pouze infantilní, do nekonečna se opakující AnitiBabiš. Práce pro národ neexistuje. Kdo tuto sebranku platí.

Martin
Martin
1 rok

Blablabla,šašci,hnědokošiláč jim frnknul z penězi,tak zkouší oblbnout lidi aby si napakovali kasičku.

Karel Novotný
Karel Novotný
1 rok

Milion chvilek určitě není ideální skupina, ale oproti těm stbáckým a komunistickým praktikám určitě o 100% lepší. A vy všichni, co zrovna tyto haníte, a podporujte, táhněte do Ruska a podobných zemí! A že té lůzy máme v ČR!! Ta by především potřebovala vypráskat bičem. Jste na úrovni zločinců, protože podporujete někoho, kdo patřil k organizaci, která lidi v komunistických kriminálech zabíjela. To ale už mnozí zapomněli, že je to možné. Tak jen volte tuto chátru a za další dva roky se podívejte, co vám zbyde z výplat a kam půjdou ty slavné důchody.

23
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x