Orbána kritizuje někdo, kdo se 4 poslanci dělá ministra

Komentář
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
ivan bartos pirati
Předseda Pirátů a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš
Foto: Česká pirátská strana / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Autor: Radek Polívka4. 4. 2022

Výhru Viktora Orbána v maďarských volbách zkritizoval předseda Pirátů Ivan Bartoš, který podkopává legitimitu jeho volebního vítězství. Orbána tak kritizuje někdo, kdo se čtyřmi poslanci dělá ministra a navíc kumuluje funkce, proti čemuž ještě před rokem sám bojoval.

Orbánovi nelze podle Bartoše k vítězství ve volbách blahopřát. Ve svém statusu zpochybnil ministr pro místní rozvoj i legitimitu voleb, kdy slova o volebním vítězství dává do uvozovek, přičemž volby byly pod plným dohledem mezinárodních pozorovatelů OBSE.

Je poměrně komické, že politik, jehož strana získala ve volbách pouze čtyři poslance, kdy dali voliči jasně najevo, koho nechtějí, dělá ministra a s ním dělají ministra i další dva Piráti, podkopává výhru strany, která získala podle vůle občanů přes 50 procent hlasů.

Jak moc poté respektují demokratickou volbu voličů ve výsledku tři ministři strany, která ve volbách totálně propadla? To, že mají Piráti slabou podporu mezi lidmi a minimum poslanců nezískali jen kvůli bájnému kroužkování, potvrzují i poslední průzkumy.

I když je změna na vedoucí pozici v demokratických státech zdravá, Orbánovi je třeba pogratulovat a nesnižovat rozhodnutí maďarských voličů. Orbán bude vládnout Maďarsku popáté a předstihne v tomto ohledu v rámci zemí Evropské unie i bývalou německou kancléřku Angelu Merkelovou, která vládla v Německu čtyři volební období.

Orbánovi je však zároveň také s veškerou vážností potřeba upřímně popřát, aby se nezbláznil jako Putin, kterému dlouhé roky u moci vlezly na mozek, odtrhly jej od reality a v konečném důsledku jeho zemi od zbytku civilizovaného světa.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x