Pavel Zeman označil jednání poslanců za divadlo. Roman Onderka prozradil, kdo se o to divadlo postaral

nejvyssi statni zastupce
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman
Foto: Nejvyšší státní zastupitelství
Autor: Radek Polívka5. 5. 2021

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, který byl pozván na jednání Poslanecké sněmovny k řešení údajného Hámačkova návrhu na výměnu kauzy Vrbětice za dodávky Sputniku, označil chování poslanců za nedůstojné divadlo. Poslanci na jednání za zavřenými dveřmi nic nevyřešili.

Se šokující zprávou o údajně plánovaném obchodu Jana Hamáčka v podobě ututlání kauzy Vrbětice výměnou za dodávku milionu vakcín Sputnik V přišel v úterý ráno zpravodajský server Seznam Zprávy.

Na základě těchto informací byla svolána mimořádná schůze Poslanecké sněmovny, která probíhala bez kamer a za zavřenými dveřmi. Na toto jednání byli přizvání i ti, co se měli účastnit schůzky s Janem Hamáčkem, na které mělo údajně dojít k probírání výše zmíněného obchodu.

Mezi pozvanými byli šéfové tajných služeb, a to ředitel Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka, ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace Marek Šimandl a ředitel Vojenského zpravodajství Jan Beroun. Dále také nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman a policejní prezident Jan Švejdar.

Ministr vnitra Jan Hamáček nařčení rázně odmítá. Informace ve zmíněném článku považuje za lež a spekulace.

Hamáček byl jediný, který na mimořádné schůzi vystoupil s celistvým projevem. Následovat měly dle účastníků faktické poznámky a vzájemné osočování. “Úplně se to vymklo z nějaké smysluplné diskuze,” uvedl po jednání poslanec Bartošek z KDU-ČSL.

Průběh jednání se vůbec nelíbil Pavlu Zemanovi, který se vyjádřil dost ostře. “Styděl jsem se za to, jak to probíhalo, za ten způsob komunikace. Bylo mi líto lidí, kteří od roku 2014 vyšetřují tuto trestnou činnost. Strávili na tom hodiny, týdny, měsíce času, dospěli jsme k nějakému řešení. Místo toho, aby se jim dostalo poděkování, a teď nehovořím o sobě, ale o policii, BIS, příslušném dozorovém státním zástupci, tak jsem byl přítomen nejapnému a nedůstojnému divadlu,” řekl Pavel Zeman po jednání.

Podle místopředsedy ČSSD Romana Onderky, který poté večer vystoupil v České televizi, divadlo předvedli zejména poslanci Jan Čižinský, který je zároveň starostou městské části Praha 7, a Vojtěch Pikal z klubu Pirátů.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Eva
Eva
1 rok

No alespoň viděl jak to chodí v parlamentu. Co by asi říkal na jednání v senátu? To by teprve zíral.

Lubomír
Lubomír
1 rok

Opozice dělá všechno možné, aby se co nejdříve dostala ke korytu.

Miroslav
Miroslav
1 rok

a mají poslanci ,vůbec právo před námi něco tajit,když jsou naši zaměstnanci?

Antonin Kania
Antonin Kania
1 rok

…a má pravdu !!!

Martin
Martin
1 rok

Šašci,jinak ten cirkus námi placený nelze nazvat.😂

5
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x