Pirát Kolaja chce v EU většinové rozhodování. Kdyby fungovalo během migrační krize, platí u nás migrační kvóty

marcel kolaja
Pirátský europoslanec Marcel Kolaja
Foto: Česká pirátská strana / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Autor: Petr Karásek17. 7. 2021

Během toho, co si byl Ivan Bartoš omrknout Brusel, tedy místo, kam dost možná bude již zanedlouho létat jako premiér Česka, sdílel Pirátský europoslanec Marcel Kolaja o cestě svého stranického šéfa příspěvek, ve kterém vyzdvihuje nutnost většinového rozhodování v Evropské radě.

“Společně s prezidentem Evropského parlamentu Davidem Sassolim a Ivanem Bartošem jsme se shodli, že je potřeba posílit roli Evropského parlamentu. Pirátská strana dále podporuje také většinový systém hlasování v Radě místo jednomyslnosti například v otázkách zahraničních nebo daňových,” píše na svém Twitteru Kolaja.

“Tak to ani náhodou, je potřeba vrátit jednomyslnost, kam to jen jde. Nadále je již naprosto neúnosné, abychom v důležitých otázkách byli přehlasováni většinou a byly ignorovány naše námitky,” napsal uživatel Zbyněk k příspěvku europoslance.

Pirát Kolaja však trvá na většinovém rozhodování v Evropské radě. K většinovému rozhodování došlo právě během migrační krize v roce 2015, kdy byla Česká republika většinově přehlasována v otázce migračních kvót.

Většinové rozhodnutí o kvótách však nebylo nikdy kvůli negativním reakcím obyvatel a některých národních politiků uplatněno v praxi. Kdyby to však tehdy fungovalo podle představ Piráta Kolaji, tak by u nás i v dalších zemích EU od roku 2015 migrační kvóty platily a na jejich základě by do Česka proudili migranti z Itálie a z Řecka.

Evropská unie by díky funkčnímu většinovému hlasování samozřejmě akceschopnější skutečně byla, ale nebezpečí tkví v tom, že by blok silnějších zemí mohl snadno přehlasovat ty slabší a země jako Česko by takto ve výsledku výrazně ztrácely vlastní suverenitu.

Je otázkou, zda si to Pirát Kolaja vůbec uvědomuje, nebo ne. Při nejhorším může svůj názor změnit a ten současný vždy označit za mladickou nerozvážnost jako předseda Pirátů Ivan Bartoš, který kdysi tvrdil, že by mu nevadila muslimská Evropa.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
61 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Scandaal66
Scandaal66
2 let

Piráti tvrdě pracují na tom,aby se jim ta předvolební bárka brzy potopila…to je fajn..

Franta Miklín
Franta Miklín
2 let

Ten Bartoš by se okamžitě uplatnil jakošpičkový manekýnn

Antonin Kania
Antonin Kania
2 let

…TO JE CO ??….Není to manekýn firmy Primeros ?? ??

Martin Vaněk
Martin Vaněk
2 let

Tady je názorně vidět, co jsou námořní lupiči ve skutečnosti za svoloč…

milanmid
milanmid
2 let
Reply to  Martin Vaněk

BUZ?????? A VLASTIZRÁDCI NA SIBIŘ S NIMI AŽ POCHOPI CO JE TO PRÁCE !!!!

Petr Szep
Petr Szep
2 let

Snad bude líp” nebo ne?

Vladimíra Lokšová
Vladimíra Lokšová
2 let

Co odhlasují v Bruselu, bude mít vždy vyšší kvalitativní hodnotu, než co odhlasují tady. Je tady neskutečný bordel ve prospěch kriminality. Lidé, kteří se brání, jsou likkvidováni policií. Ještě neprotestovalo dost lidí? Jen důkaz toho, že drobný člověk mlčí, protože kriminalita se toleruje, ale někdo na ni vždy doplácí, nakonec i drobný kriminálník. Ukradnou vám, na co kdo dosáhne, vyhodí vás z vlastního bytu, abyste jim nepřekáželi při vaření drog a sex byznysu, který provozují i s dětmi atd.

61
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x