Pirát Mikuláš Ferjenčík zaútočil na kandidátského ministra z ODS. Topolánek mu poslal ostrý vzkaz

ferjencik
Bývalý poslanec Mikuláš Ferjenčík z Pirátské strany
Foto: Česká pirátská strana / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Autor: Petr Karásek26. 11. 2021

Mikuláš Ferjenčík, který v letošních volbách neuspěl a neobhájil v Pirátském dresu poslanecký mandát, se pustil do slovního útoku vůči Pavlu Blažkovi z ODS. Ten je v rodící se Fialově vládě kandidátem na staronového ministra spravedlnosti.

Po odstoupení Věslava Michalika z pozice kandidáta na ministra průmyslu a obchodu, vyzval bývalý Pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík na svém Twitteru k pozvednutí pomyslné laťky. “Doufám, že budou média věnovat stejnou pozornost i střetu zájmů Pavla Blažka, kandidáta na ministra spravedlnosti, který má za manželku exekutorku a v kauze stoka ho vyšetřuje policie,” zaútočil Ferjenčík na Twitteru na koaličního kolegu.

Pavel Blažek, který byl ministrem spravedlnosti již v Nečasově vládě, je u vícero Pirátů trnem v oku. Jeho nominaci již dříve kritizovala například i Ferjenčíkova sestra Olga Richterová nebo Jakub Michálek.

Bývalý premiér Mirek Topolánek označil poté Ferjenčíka dokonce za magora. “Vždycky jsem si o Vás myslel, že jste magor. Jsem rád, že na tomto svém tušení nemusím nic měnit,” vzkázal Pirátovi bývalý vrcholový politik ODS.

Ferjenčíkův výpad vůči koaličnímu partnerovi ukazuje, že v budoucí vládní pětikoalici není všechno zdaleka tak růžové, jak by se zdálo. A to ještě spolu ani nezačali vládnout.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x