Poslankyně ČSSD k vakcinaci: Kdyby se situace zhoršila, zvažovala bych někde zavedení povinného covid očkování

vakcinace
Ilustrační snímek
Foto: Freepik
Autor: Petr Karásek22. 9. 2021

Poslankyně vládní ČSSD Alena Gajdůšková v debatě lídrů Zlínského kraje na ČT24 připustila povinné očkování proti onemocnění covid-19. Momentálně pro něj není, ale kdyby se koronavirová situace zhoršila, tak by povinnou vakcinaci dle svých slov zvažovala.

Lídři Zlínského kraje probírali v úterní debatě na obrazovkách České televize různá společenská témata. Debata dospěla i k očkování a zda by někdo z přítomných byl pro povinné očkování. Moderátor zveřejnil průzkum agentury Kantar, ve kterém vyšlo, že by až 33 % lidí bylo pro zavedení povinného covid očkování.

Téměř všichni v debatě povinné očkování vyloučili. “Hnutí SPD je jednoznačně pro dobrovolné očkování, takže jsme proti povinnému očkování,” řekl lídr SPD Vladimír Zlínský. “Každý tlak vyvolává protitlak, nestálo by to za to. My jdeme cestou dobrovolné vakcinace a nezbývá nic jiného než osvěta a přesvědčovat,” uvedl za ANO Radek Vondráček. “U nás zůstává očkování na bázi dobrovolnosti, je to na rozhodnutí každého jednotlivce,” přidala se lídryně KSČM.

Poté se ke slovu dostala poslankyně ČSSD Alena Gajdůšková, která za určitých okolností povinné očkování připouští. “Dokud bude situace taková, jaká je, byť ta čísla se trošičku zvedají, ale pořád je to ještě únosné a lidé masivně neumírají, tak očkování samozřejmě dobrovolně s tím, že bych apelovala na každého, aby očkování podstoupil,” uvedla Gajdůšková v úvodu.

“Pokud by se to mělo ale zhoršovat, tak bych velmi zvažovala, zda by nebylo dobře zavést povinné očkování u vybraných profesí. Takto to v některých zemích už je. U těch profesí, které mohou svým způsobem ohrožovat lidi, své klienty, o které se starají, a tam bych skutečně velmi přemýšlela o tom, jestli nenastavit podmínku očkování nebo pravidelného testování,” vyjádřila se poslankyně ČSSD k tomu, za jakých okolností by zvažovala povinné očkování.

Následně se ke slovu dostali i lídři velkých koalic “My jsme jednoznačně pro dobrovolné očkování. Dokonce bychom byli rádi, kdyby si lidé mohli vybrat typ vakcíny,” řekl František Elfmark za Piráty a Starosty. “Dobrovolné očkování s tím, aby protilátky byly uznány jako bezinfekční kritérium,” vyjádřil se jako poslední Ondřej Benešík za koalici Spolu. Lídr Přísahy Zbyněk Schaffer se debaty neúčastnil.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Jarča
Jarča
1 měsíc

A právě proto ČSSD volit nebudu!

jarin
jarin
1 měsíc

Co můžete chtít od této kandidátky KSČ? (před r.1989) A pak vystřídala další 4 strany,než zakotvila u socdem. Už ji moraváci nechtěli v Senátu a tak se cpe podruhé do sněmovny. A tahle politická turistka si ani v 67 letech nedá pokoj.
Asi má p.Špidla velký vliv ve straně, páč to byla i jeho poradkyně (wikipedia)
A jen hamtá další funkce.

Tojefuk
Tojefuk
1 měsíc

To víš, že jo! Zapomeň! Mě a moji rodinu nedostaneš! To je z mé strany TEČKA PRO TEBE!

3
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x