Premiér Fiala odpověděl na dopis Milionu chvilek ohledně ministra Blažka. Popletl při tom datum

premier fiala
Designovaný premiér Petr Fiala
Foto: ODS
Autor: Petr Karásek11. 12. 2021

Spolek Milion chvilek pro demokracii vyzval před pár dny designovaného premiéra Petra Fialu k vyjádření se ohledně vládního angažmá Pavla Blažka. Vlivný brněnský politik ODS se má stát ve Fialově vládě staronovým ministrem spravedlnosti.

Otevřený dopis zaslal Milion chvilek do rukou premiéra Fialy 6. prosince “V pondělí jsme zaslali otevřený dopis premiérovi Fialovi, ve kterém vysvětlujeme naše obavy z možného střetu zájmů kandidáta na ministra spravedlnosti Pavla Blažka. Pan premiér nás dnes ujistil, že na náš dopis odpoví. Věříme, že to stihne ještě před ustavením nové vlády a jmenováním pana Blažka do funkce. Na odpověď jsme zvědaví stejně jako Vy a doufáme, že Vás o ní budeme moci co nejdříve informovat,” napsali zástupci Milionu chvilek před pár dny na Facebooku.

Petr Fiala následně skutečně odpověděl, což spolek ve svém příspěvku ocenil. Zajímavostí však je, že Fiala na dopise adresovaném Milionu chvilek popletl datum. Vidíme zde totiž datum 10. listopadu.

Premiér Fiala nehodlá nominace do své vlády měnit ani kvůli prezidentovi Zemanovi, ani kvůli Milionu chvilek. “Znám Pavla Blažka řadu let a za jeho nominací do nové koaliční vlády si stojím. Pavel Blažek je velmi vzdělaný a v justici respektovaný člověk, který v minulosti obstál ve funkci ministra spravedlnosti stejně jako u voličů v Jihomoravském kraji, kteří ho opakovaně v parlamentních volbách zvolili za svého poslance,” stojí ve výše uvedeném dopise.

Předseda ODS stojí pevně za svým spolustraníkem. “Pavel Blažek již několikrát poskytl médiím odpovědi na řadu věcí, o nichž píšete a já nemám důvod mu nevěřit. Pokud je mi známo, neexistuje žádná oficiální informace, z níž by se dalo usuzovat, že se dopustil něčeho protizákonného. Existují pouze informace v médiích, které vycházejí z anonymních zdrojů, případně od lidí, kteří jsou trestně stíhaní. Tyto informace nemohu brát v tuto chvíli jako relevantní zdroj,” napsal dále Fiala.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x