Šéfka TOP 09 na základě jednoho článku nazývala Hamáčka vlastizrádcem. U sexuálního obtěžování Feriho však mlčí

predsedkyne top
Šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová
Foto: Facebook Markéty Pekarové Adamové
Autor: Petr Karásek25. 5. 2021

Šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová je zvyklá se ke všemu spontánně ihned vyjadřovat na svém Twitteru. Stalo se tak i v případě Jana Hamáčka, který byl na základě anonymních zdrojů nařčený z toho, že měl vyměnit Vrbětice za Sputnik. Tehdy předsedu ČSSD označila okamžitě za vlastizrádce.

Nyní však u kauzy svého spolustraníka a poslance Dominika Feriho, který byl na základě taktéž anonymních zdrojů nařčený ze sexuálního obtěžování několika žen, Markéta Pekarová Adamová mlčí. Stejně tak mlčí i Petr Fiala, který je lídrem koalice Spolu, pod kterou TOP 09 patří.

Přitom je to naprosto stejná situace jako v případě Hamáčka. S informací o Hamáčkovi přišel server Seznam Zprávy na základě anonymních svědectví. S Feriho kauzou přišel zase Deník N ve spolupráci se serverem Alarm rovněž na základě anonymních svědectví.

Obě dvě podezření jsou velice vážná a je potřeba je prověřit. Může se i zjistit, že jsou nepravdivá, ale ukazuje se, že vynášet rychlé soudy se může hrubě nevyplatit. Zejména těm, kteří takové rychlé soudy vynášejí.

“Vzal noční stolek a zatarasil jím dveře, abych nemohla z pokoje odejít. Opakovala jsem, že s ním sex mít nechci, a žádala ho, ať v nátlaku a fyzickém dobývání přestane. Utrhl se na mě, ať prý držím hubu a už nic neříkám, a pak se na mě vrhnul a měl se mnou sex navzdory opakovanému nesouhlasu. Zůstala jsem jako opařená a nedokázala se ani pohnout, byla jsem paralyzovaná,” popsala jedna ze svědkyň pro Deník N.

Feri se již za své nevhodné chování v minulosti omluvil, sexuální obtěžování však odmítá. “Není pro mě většího pocitu potupy a osobního selhání než se ohlédnout zpět na situace, kdy jsem se zachoval nevhodně, nepatřičně či negentlemansky. Všechna taková selhání mě mrzí a hluboce a upřímně se za ně omlouvám. Třebaže jsem se z chyb poučil, nelze nic odbýt jenom tím, že jsem byl zkrátka mladý a nyní žiji jinak,” napsal poslanec TOP 09 na svém Instagramu.

Na vyjádření šéfky TOP 09 si asi ještě nějakou dobu počkáme. Nebude to ovšem tak rychlé odsouzení jako u Hamáčka, kterému se mimochodem Markéta Pekarová Adamová doposud odmítala omluvit.

Aktualizace: Markéta Pekarová Adamová se v úterních večerních hodinách ke kauze svého poslance vyjádřila, o čemž si můžete přečíst v tomto dalším článku.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
14 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
IVANA
IVANA
20 dní

Přeci si nenadělá do svého hnízda ,pan Hamáček je vlastizrádce a Feri je sexuální predátor .Ale to se nádheře moc do krámu nehodí tak pokrytecky mlčí. Jako při všech ostatních kauzách které se týkají její strany

KAREL
KAREL
20 dní

Svazačka v čele Bruselské pětky.

JARDA
JARDA
21 dní

To mít doma , tak bych se asi neudržel. Však víte jak. Takoví to soukmenovci dělají politiku v naší zemi.

Josef Mašek
Josef Mašek
21 dní

třeba mlčí protože s Ferim něco měla….a s Hamáčkem neměla

Janek
Janek
21 dní

Ať jde Pekarová s celou TOP 09 už konečně do ř…

mirek
mirek
23 dní

Tak dlouho se dehonestují jiní, až to padne do vlastního hnízda.

Zdenek
Zdenek
23 dní

Je po rozumech co,Pekarová nebo Adamová …

František Hladiš
František Hladiš
23 dní

Ono se tohle rozsekne v neděli u Moravce. Přijede i Pospíšil z Bruselu. Uvidíme jestli se bude Moravec navážet do Feriho tak jak se navážel minule do Hamáčka. Jsem velmi zvědav na vyváženost, kterou tak ,,vyznává”. Tož tak.

Pavel Hrubý
Pavel Hrubý
23 dní

Pokud je to pravda,tak musím politovat všechny ty holky, které zůstali s tímto kašparem v jedné místnosti.Už to samo svědčí o jejich inteligenci.Rád bych se dozvěděl,čím je zaujal,protože tento nemůže zaujmout vůbec nikoho.

Martin
Martin
23 dní

To nemá ani cenu komentovat.

nelly
nelly
23 dní

a že ta nána najednou vytahuje presumpci neviny? Hamáček byl vlastizrádce za pár hodin….

Bobeš
Bobeš
23 dní

A paní Pekarová teď mlčí?To má mez ssebou pěknou sebranku, fuj!!!!

Stanislav
Stanislav
23 dní

Ta je nejchytřejší u nepodstatných věcí ale když jde o něco vážného tak mlčí

Jirka
Jirka
23 dní

Kde je paní uplakaná a spolehlivá Pekarová, která jen hýří kritikou na opozici, Hamáčka plná pusa, ale kolem Feriho klid. To je politička k nezaplacení . HR na ní volte a nezapomeňte lidé , jak poctivá je tato dáma 😂💁

14
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x