Válek hrál v Senátu karty při jednání o pandemickém zákonu. Odhalila jej fotka senátora Lásky

vlastimil valek
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek z TOP 09
Foto: TOP 09
Autor: Radek Polívka10. 2. 2022

Senát dnes projednává novelu pandemického zákona. Nechybí zde ani ministr zdravotnictví Vlastimil Válek z TOP 09, který před senátory hájil nutnost zákona. Našel si však čas i na partičku karet ve svém telefonu, což odhalil na fotografii senátor Václav Láska z klubu SEN 21.

Fotku, na které ministr hraje karty, zveřejnil senátor na svém Twitteru. “Dneska jsem chtěl s ministrem Válkem diskutovat o pandemickém zákoně. Dokonce jsem ho od řečnického pultíku oslovoval. Ptal jsem se. Ale vůbec nereagoval. Jen koukal do telefonu. Myslel jsem, že řeší neodkladné ministerské záležitosti. Ale, jak se ukázalo, bylo to jinak,” napsal k fotce Láska.

Aktualizace: Václav Láska nakonec fotku odstranil a Válkovi se omluvil. “Já tu dlouho patřím k lidem, kteří apelují na to, abychom měli etiku jednání, etiku slušnosti, abychom spolu slušně komunikovali. Dnes jsem se sám proti tomu provinil. Já jsem zveřejnil na síti fotku mobilu pana ministra, jak hraje karty. Ano, omlouvám se za to. Udělal jsem to ve zkratu, když jsem pana ministra oslovoval, on na mě nereagoval. Byla to chyba. Takhle se jednat nemá. Já se chci za to omluvit. Jednak panu ministrovi, jednak se za to chci omluvit veřejně, že jsem použil praktiku, proti které jinak brojím, která nemá ovládat politickou soutěž,” řekl Láska na půdě Senátu.

Válek schytal za hraní karet ze strany senátorů kritiku. “Já jsem dneska ke svému zděšení najednou viděl politika, který věští z karet. Který má schované eso v rukávě. Falešná hra. Mluvím o vás, pane ministře. Pane ministře, padlo červené eso nebo co to padlo? Je to hrozný. Mí dva předřečníci, kolegové, velmi fundovaní, když se podepíšu pod všechno to, co tady řekli, tak pan ministr celou dobu hraje karty. To je vyslanec této vlády k nám sem do Senátu. A tady je vidět, jak si nás jeden člen vlády váží,” zkritizoval ministra senátor Jan Horník z klubu STAN.

Zastal se ho však například jeho spolustraník a bývalý šéf TOP 09 Miroslav Kalousek. “Jistě. Hrát si s mobilem by se v Parlamentu nemělo. Jen podotýkám, že se mi nikdy nestalo, aby mi někdo vyfotil displej mobilu a umístil to na sítě. To neudělal nikdo ani z ANO či KSČM, natož z koalice. Jsou totiž věci, které své cti dbalý chlap neudělá,” vyčinil Láskovi na svém Twitteru.

Senát možná novelu neschválí

Ačkoliv se předpokládalo, že v Senátu, kde drží jasnou většinu strany vládní pětikoalice, by měla novela pandemického zákona hladce projít, tak může být výsledek nakonec dost těsný. Že by mohlo dojít dokonce k neschválení novely naznačily již některé senátní výbory jako například ústavně-právní výbor, který doporučil návrh zákona zamítnout.

Pokud Senát novelu pandemického zákona odmítne, vrátí se zpět do Sněmovny, kde mohou poslanci senátní veto prostou většinou přehlasovat. Prezident Zeman již veřejně v pořadu CNN Prima News prohlásil, že novelu v současné v podobě podepíše.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x