Vystrčil na Ukrajině s partou senátorů trapně napodobuje Fialu

Glosa
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
vystrcil na ukrajine
Miloš Vystrčil s dalšími senátory nad mapou při cestě do Kyjeva
Foto: Senát Parlamentu ČR
Autor: Radek Polívka14. 4. 2022

To se nám s těmi cestami na Ukrajinu roztrhl pytel, řekl by klasik. A tak prostě ani Vystrčil na Ukrajině chybět nemohl. Když u velké části veřejnosti zabodoval s cestou do Kyjeva premiér Fiala, tak proč by to nezkusil i šéf Senátu s partou dalších senátorů? Ale když dva dělají totéž, není to totéž.

Ne že by Fialova cesta do Kyjeva něco zásadního ve válce na Ukrajině změnila, ale byl aspoň první, a minimálně to oceňuji. Posléze se doslova roztrhl s cestami na Ukrajinu pytel, kdy se tam vystřídala řada národních a eurounijních politiků. Snad jedinou významnou návštěvou byl nedávno britský premiér Boris Johnson.

A tak si u nás řekli, že do Kyjeva na výlet, samozřejmě za naše peníze, vyrazí i parta kolem předsedy Senátu Miloše Vystrčila. Jen čistě náhodou jede i kandidát na prezidenta Pavel Fischer. Vlastně i Vystrčil je sám potenciálním kandidátem ODS na hlavu státu.

Došlo jak na legendární fotku u mapy, která proslavila Fialu a jeho kolegy, ale také na vážnou fotku v neprůstřelné vestě, která je prostě neodmyslitelným twitterovým suvenýrem, který při takové cestě jednoduše musíte mít. A když takovou fotku měl i Fiala, tak to platí dvojnásob.

Ale když dva dělají totéž, není to totéž. Pokud Fialova cesta nic nezměnila, tak tahle nezmění už tuplem nic. Jde jen a jen o PR těchto pánů, kteří se chtějí na neštěstí Ukrajinců pouze zviditelnit. To považují minimálně za trapné. Je to v podstatě stejné, jako byste si koupili čínskou napodobeninu Fialy.

Dočkáme se i podobné frašky jako při návštěvě Tchajwanu? Oznámí nám Vystrčil, že už není Tchajwanec, ale Ukrajinec? Budu to s napětím sledovat.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x