Králíček (ANO): Váš největší krok v digitalizaci spočívá v tom, že pan Bartoš zajistil nové obrazovky

Králíček (ANO): Váš největší krok v digitalizaci spočívá v tom, že pan Bartoš zajistil nové obrazovky
Autor: Petr Karásek23. 4. 2025

Poslanec Robert Králíček ze strany ANO se ostře vyjádřil k aktuální situaci v oblasti digitalizace, přičemž na adresu ministra Bartoše poznamenal, že jeho největším příspěvkem je zajištění nových monitorů. Podle Králíčka to ukazuje na nedostatek ambicí a skutečného pokroku v této důležité oblasti.

reklama

Králíček pokračoval kritickou analýzou svého kolegy Michálka, kterému vyčetl šíření nepravd o kauze týkající se Zdeňka Hřiba. Nazval chování Michálka bizarním a absurdním s ohledem na to, že veškeré problémy souvisejí se situací v Dopravním podniku během Hříbova primátorování. Tímto způsobem chtěl poslání zdůraznit odpovědnost jednotlivců a jejich vliv ve veřejné správě.

Dále poslanec uvedl, že nelze ignorovat skutečnost, že dozorčí rada Dopravního podniku zahrnovala i osoby s blízkými vazbami k Hřibovi. Připomněl také fotografie Hříba s dalšími klíčovými postavami v souvislosti s touto kauzou, čímž dále osvětlil složitosti politické situace a možné nezodpovědnosti.

Králíček tímto názorem poukázal nejen na paradox digitalizace zastoupený novými monitory jako vrcholným úspěchem, ale i na širší témata jako je transparentnost a zodpovědnost vůči občanům města Prahy. Tento rozpor mezi proklamovanými cíli vlády a dosaženými výsledky podle něj naznačuje hlubší systémové problémy.

Podle Králíčka by politici měli převzít větší odpovědnost za svá rozhodnutí místo toho, aby poukazovali jedni na druhé za neúspěchy minulosti. Kritika vůči Bartošovým krokům jasně ukazuje frustraci ze stagnujícího pokroku v digitálních iniciativách vlády. Ačkoli nové monitory mohou být užitečné pro výkon státní správy, podle něj je třeba vidět daleko za tento povrchní úspěch.

Na závěr své řeči ocenil poslanec Králík práci všech těch kolegů z řad ANO 2011 a ostatních stran angažovaných ve změnách prosazujících reálnou digitalizaci veřejné správy nad rámec základních technických vybavení kabinetu či úředníků.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x