Balaštíková (ANO): Kdo má dostat ochranu? Občané, nebo přátelé z strany

Balaštíková (ANO): Kdo má dostat ochranu? Občané, nebo přátelé z strany
Autor: Petr Karásek12. 7. 2025

Margita Balaštíková, poslankyně za hnutí ANO, se ve svém projevu zaměřila na otázku ochrany zájmů v politice a položila si zásadní dotaz: kdo by měl být chráněn – běžní občané, nebo lidé ze stranických kruhů? Tímto výrokem upozornila na situaci, kdy se zdá, že prioritou některých politiků nejsou lidé postižení korupcí či trestnou činností, ale spíš jejich vlastní partajní přátelé.

reklama

V posledních dnech žijeme v atmosféře nejasnosti a právnického chaosu. Není snadné sledovat všechny související e-maily a dokumenty o probíhajících kauzách. Když dojde k opomenutí klíčového data v oficiálních spisech týkajících se závažných problémů, nelze to nazvat náhodou – jedná se o záměrný krok s cílem odvést odpočívatnost pozornosti od důležitých skutečností.

Zatímco mnozí politici z ODS hovoří o transparentnosti a otevřenosti ve své politice, situace na poli spravedlnosti je značně kritická. Jednání těchto politiků často vyznívá jako snaha o zakrývání problémů namísto jejich účinného řešení. V případě špatné komunikace ze strany ministerstva financí je jasné, že došlo k opozici mezi proklamovanými hodnotami a realitou.

Když místo obnovené spravedlnosti přichází externě provedený audit s těžkým cenovým štítkem milionu korun a sledování událostí probíhá bez toho podstatného jádra věci, vzniká pocit frustrace mezi širokou veřejností. Chybění odpovědnosti za vážné situace vede mnohé ke znepokojivým úvahám nad tímto stavem.

Naštěstí existují i hlasy jako Margity Balaštíkové (ANO), které vyjadřují nesouhlas s těmito praktikami. Její výrok ohledně legality metody krytého předávání bitcoinových transakcí pouze ukazuje slabiny současného systému tolerujícího nekalé praktiky spojené s mocenskými strukturami.

Pokud existuje skutečné podezření na trestnou činnost skrytou pod rouškou mlhy politické korektnosti a nedbalost ze strany sjednoceného vedení státu není brána v potaz jako selhání jednotlivců jinde má smysl ptát se po dalším osudu našeho státu samotného – hrozíme-li ztrátě demokracie a upadáním do bezprávního chaosu?

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x