
Zdeněk Hřib, volební lídr a předseda strany Piráti, zdůrazňuje v aktuálním volebním spotu, že česká společnost je ve skutečnosti sjednocená mnohem více, než se může na první pohled zdát. Ústřední myšlenkou kampaně je motto “Letos Piráti. Máme společného víc, než si myslíte,” které vychází ze skutečnosti, že lidé i politici mají shodné cíle jako dostupné bydlení a férové hospodaření s veřejnými financemi.
Spot prezentuje sérii setkání mezi Pirátkami a Piráty a obyvateli různých částí společnosti. Zdeněk Hřib se snaží vyvrátit mýtus o rozdělenosti české populace tím, že ukazuje situace, kdy společně diskutují o zásadních otázkách týkajících se každodenního života. „Všichni toužíme po bezpečné budoucnosti pro naše děti,“ prohlásil Hřib.
Režie videa čerpala inspiraci z dánského sociálního experimentu od televize TV2. Spojením neznámých voličů s pirátskými politiky chce hnutí demonstrovat lidský rozměr politiky včetně pozitivního náklonnosti k řešení problémů namísto napětí či konfliktu. Martin Přikryl z agentury werk.camp dodává: „Chceme ukázat, že politika může být spojena také s emocemi.“
Piráti plánují během prvních sto dní své vlády dosáhnout několika konkrétních cílů: například výstavby 200 tisíc nových domovů zaměřených na běžné občany místo spekulantů či snížení dotací milionářům takovým způsobem, aby to ušetřilo peníze rodinám v Česku. Dále mají v úmyslu provést protikorupční opatření zaměřená na velké firmy a modernizaci státní správy.
Na oficiálních internetových stránkách jsou podrobně vypsané další plány hnutí na prvních sto dnů své existence ve vládě. Pirátům jde o to reformovat politiku takovým způsobem, aby lépe reflektovala potřeby občanů a přinesla jim konkrétní výsledky už od samého začátku svého působení.
Celkově lze říci, že Zdeněk Hřib (Piráti) usiluje nejen o změny v politice samotné ale i o obnovení důvěry lidí vůči státní správě prostřednictvím otevřeného dialogu značícího spojenectví širokých vrstev obyvatelstva nad celou řadou důležitých témat současnosti.
