Svárovská (Zelení): Vláda nás žene zpět do divokých devadesátek

Co způsobí vládou posvěcená změna služebního zákona? Ve zkratce: míň profesionality a odbornosti, víc prostoru pro zásahy mocných v zákulisí a pro dotační podvody. Tratit na tom budou občané. Sledujeme nenápadnou oligarchizaci státu, kde vyhazovy úředníků jsou jen špičkou ledovce.

reklama

Argument šetření peněz na platech úřednictva tu neobstojí. Nekvalitně vedené úřady otevírají dveře dokořán korupčníkům a výsledné ztráty nás budou bolet víc než platy odborníků. Když stát ztratí profesionální páteř a kontrolní brzdy, zaplatí to občané – v menším objemu služeb horší kvality, v pokutách. Toky peněz se zbrzdí a část peněz nám zmizí úplně.

Dosavadní služební zákon je zárukou nepolitické, stabilní a profesionální státní správy. Měli bychom pracovat na zkvalitnění současného systému. Místo toho nás vláda žene zpět do divokých devadesátek.

Mgr. Gabriela Svárovská, Ph.D. SZ poslankyně Sympatizovat Profil Položit dotaz Odpovědi Hodnotit Štítky

Psali jsme:
Zelení: Má Evropa zůstat digitální kolonií? Mašek (ANO): Tak se nám úředníci urazili a začali vyhrožovat Svárovská (Zelení): Vládní poslanci tleskají Trumpovi Ožanová (ANO): Náměstci jsou nyní na ministerstvech pouze politickou funkcí

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x