Vildumetzová (ANO): Ráda bych, aby armáda nadále dohlížela na Karlovarský kraj

Jana Mračková Vildumetzová ‌(ANO), senátorka a bývalá hejtmanka, vyjádřila přání, ‍aby nad Karlovarským krajem i nadále zůstávala v pohotovosti armádní letecká záchranná služba. Podle jejího názoru je důležité, aby⁣ armádní piloti i nadále zajišťovali bezpečnost‍ v této oblasti.

reklama

V současnosti operují vojenští záchranáři ⁢s moderními stroji⁣ ze základny v Líních. Tyto letouny mají kapacitu přepravit až dva pacienty a ‍jsou schopné provádět lety i v noci, což⁤ představuje významný přínos pro ⁢občany ‍regionu. Vildumetzová podtrhuje, že nonstop dostupnost chirurgické pomoci je klíčovým faktorem pro efektivní zdravotnické služby.

Senátorka také ⁤argumentuje tím, že novou základnu financuje přímo ‌Karlovarský kraj. Přenechání tohoto objektu do⁢ rukou soukromé​ společnosti by prý postrádalo ⁤logiku a mohlo by ohrozit provozování leteckého ‌řešení záchranné služby.

„Mám velkou důvěru ve schopnosti našich armádních pilotů a usilovala bych⁢ o to, aby se stali trvalou součástí⁣ naší nové základny plánované na rok 2027,“ uvedla dále ⁣Vildumetzová.

Zda se jí podaří přesvědčit vládní představitele⁣ o potřebě udržení vojenského personálu na⁤ palubě karlovarských operací není zatím jasné.⁢ Premiér Andrej Babiš projevil ‍ochotu naslouchat jejím námětům a zdůraznil ⁣význam této problematiky pro region.

„Budeme pokračovat v diskusích s cílem přesvědčit všechny‌ zainteresované strany o tom, že armádní letecká ⁣služba je nejlepší volbou pro naši oblast,“ ‌uzavřela senátorka Mračková Vildumetzová⁤ (ANO).

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x