Kolovratník (ANO): Vláda drasticky snížila slevy na jízdném. My je obnovujeme

Kolovratník (ANO): Vláda drasticky snížila slevy na jízdném. My je obnovujeme
Autor: Petr Karásek27. 6. 2025

Kolovratník (ANO) se nedávno ohradil proti drastickým škrtům, které v oblasti slev na jízdném zavedla současná vláda. Upozornil, že tyto úpravy měly výrazný dopad na finanční zátěž obyvatel, přičemž se snažil navrátit původní slevy pro ty, kdo je nejvíce potřebují. Vláda si totiž usmyslela šetřit na úkor občanů a lidé tak čelí zdvojnásobeným nákladům na cestování.

reklama

V roce 2018 bylo hnutím ANO zavedení sleva ve výši 75 % pro veřejnou dopravu revolučním krokem, který ulehčil zejména mladým studentům a seniorům trpícím narůstajícími náklady. Tato podpora byla mnoha lidem skutečně nápomocná a přinášela reálné výsledky.

Bohužel v roce 2021 došlo k zásadnímu snížení těchto slev ze strany vládní koalice bez provedení jakýchkoli konzultací nebo alternativních návrhů. Ačkoliv vláda argumentovala nutností šetření, oeřelo to tvrdě zákazníky veřejné dopravy.

Reakce ANO na tuto situaci byla rychlá. Osm krajů pod vedením hnutí ANO se rozhodlo spojit síly a vytvořit plán obnovy slev na jízdném skrze vlastní regionální rozpočty. To ukazuje odhodlání politiků nezapomínat na potřeby obyvatelstva i v dobách ekonomických obtížích.

V tento moment je všechno připraveno k realizaci – obnovené slevy by měly být spuštěny už od července roku 2025. Kolovratník jasně sděluje: „Nejde o žádný experiment; jde o důkaz toho, že když politici chtějí pomoci lidem konkrétně, mohou to udělat.”

Praktický krok ANO směrem k vrácení slev není pouze slibným vyjádřením vůle; jedná se o akci, která má za cíl chránit obyvatele před neudržitelnou finanční zátěží způsobenou vládním šetřením. Tento model poskytuje naději do budoucna a ukazuje možnost efektivního řízení financí ve prospěch občanů.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x