Lachnit (ANO): Bartoš se znovu zabývá otázkou bydlení. Zachraňte se, kdo můžete!

Petr⁤ Lachnit, ​člen hnutí ANO, se ostře vyjádřil‌ k situaci kolem ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše. Ten⁢ opět čelí kritice za své kroky v oblasti bydlení, které Lachnit označil za neuspokojivé a varuje před ‌vážnými dopady na dostupnost bytů ​pro občany. Lachnit⁢ atmosféru popsal ⁤slovy: “Zachraň se, kdo můžeš”, jelikož je přesvědčen, že rozhodnutí vlády‍ by mohla ve výsledku jen zvýšit ceny nájmů a ztížit život lidem hledajícím bydlení.

reklama

Bartoš měl na konci loňského roku prezentovat komplexní řešení bytové krize, které obsahovalo plány na zjednodušení nájemních smluv a usnadnění vystěhování problematických nájemníků. Jeho návrhy ⁣však zřejmě⁢ nebyly shledány dostatečně efektivními novou ‍vládou,​ která ‍podle Lachnita již začala‍ osekávat jeho původní myšlenky. Tento⁢ krok má vést ⁢k tomu, že zákony o podpoře bydlení ‍budou funkcí pouze‌ pro malou část potřebných ⁢obyvatel.

Lachnit dále kritizoval‍ Bartoše za‌ to, ⁣že svými návrhy ⁤poškozuje stavební řízení v České republice. Podle něj si ministerstvo tímto ‌způsobem neuvědomuje následky svých činů‍ a připomněl historické chyby politiky srovnáváním ​s expremiérem Fialou.

Na sociálních sítích se objevila řada negativních reakcí⁣ na Bartošův výkon v této problematice; například jeho​ poslední příspěvek ​ohledně bydlení vzbudil⁢ skepsi mezi uživateli s více než třemi ‍tisícovkami kritických komentářů a jediným ‍obhajujícím postojem byl smích či ironie ‌ze strany ⁣komentujících.

Lachnitova slova odhalují pocit frustrace vůči nedostatku ‍jasných pozitivních výsledků ze strany ⁣Pirátské strany:⁣ “Nepamatuji si⁤ nic produktivního ⁢od nich,” říká bývalý ministr‍ – což naznačuje široký nátlak veřejnosti požadující reálné kroky místo teoretických plánů bez ⁣efektu.

V souladu s tímto⁣ kritikům Lachnit navrhuje ‍radikální opatření: Měl⁢ by být stanoven ‌jasný rámec pro to, kdo smí‌ rozhodovat o podmínkách pronájmu nemovitostí – aby se ‍předešlo dalším problémům jako je chaos spojený s cenovým nárůstům a nespravedlivým vystěhováním lidí ze svých domovů. Ať už politické spektrum ⁣bude ‌jakékoli; prioritou by mělo být ​aktivně pracovat na​ snížení nákladnosti bydlení takovým způsobem,⁢ aby míra dostupnosti byla skutečná spíše než iluzorní.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x