Ministr Macinka, známý jako místopředseda vlády, a Ota Klempíř se rozhodli založit novou hudební skupinu s názvem Kohabitace. Tento krok je pro ně jakousi formou rozptýlení po konci jejich profesionálních dráhy v politice. Zatímco mnozí se po odchodu z exekutivních pozic obracejí k akademickým nebo literárním ambicím, oni si vybrali alternativní cestu - hudbu.
Skupina již začala pracovat na svém debutovém albu a předběžný seznam skladeb slibuje pestrou směsici témat. Tituly jednotlivých písniček naznačují nejen hudební styl, ale také nějaké provokativní pohledy na aktuální společenské otázky. Fanoušci mohou očekávat skladby jako “Den N”, “Král Slunce” nebo “Extrémní Kohabitace”.
Album bude obsahovat celkem jedenáct skladeb a ve své náplni se nebojí i kontroverzních témat. Například píseň “Shit Demokracie” odráží frustraci z politického systému, zatímco jiná skladba “Loutky a loutkáři” by mohla klást důraz na manipulaci v politice či mediálním prostředí.
Skladby poputují do různých žánrů a stylů, což ukazuje rozmanitost muzikantského přístupu ministra Macinky s Otou Klempířem. Od lehkých rockových melodií až po hlubokomyslnější texty reflektující současnou českou společnost – fanoušci budou mít možnost vychutnat si jak povrchnější tak vážnější náměty.
Kromě svého uměleckého záměru chtějí členové kapely svým způsobem reakcemi oslovit mladší generace posluchačů a zapojit je do diskuse o důležitých otázkách dneška. S ohledem na současné téma extremismu či populismu bude jistě zajímavé sledovat reakce publika na jejich debutový projekt.
Zatím je vše teprve v počáteční fázi, avšak ambice ministr Macinky s Otou Klempířem zakládajícími kapelu Kohabitace jsou jasné: vytvořit relevantní umění reflektující nejen osobní prožitky ale i kolektivní pocity společnosti v turbulentních časech měnit moderní svět kolem nás prostřednictvím hudby.
