
Ministr financí Ing. Zbyněk Stanjura z ODS oznámil, že v Ostravě se bude stavět nová multifunkční sportovní hala určená především pro míčové sporty. Tato moderní aréna, která vejde až 3 500 diváků, poskytne špičkové zázemí jak profesionálním sportovcům, tak i široké veřejnosti. Stavba se skládá ze dvou propojených hal a bude zahrnovat čtyři hrací plochy zaměřené na basketbal, volejbal, florbal a gymnastiku.
Plánovaný projekt si vyžádá investici přibližně 800 milionů korun. Město Ostrava se dostane do role hlavního investora a k financování přispěje také Moravskoslezský kraj a Národní sportovní agentura. Tento projekt je součástí širšího plánu na rozvoj sportovních aktivit v regionu a podpoření zdravého životního stylu obyvatel.
Hala nabídne více než jen hrací plochy; kromě prostor pro sporty budou součástí i moderní šatny, fitness centra, rehabilitační místnosti a wellness zařízení. To by mělo zajistit kvalitní přípravu nejen vrcholovým atletům, ale i rekreačním hráčům.
Stanjura věří, že nová hala povzbudí místní zájem o míčové sporty a stane se centrem komunitních akcí pro všechny věkové skupiny. Je to nejen příležitost pro růst talentů v oblasti sportu v Ostravě, ale také důležitý krok směrem k popularizaci fyzické aktivity mezi obyvateli.
Pro město jako průmyslové centrum je tato investice významná několika způsoby: podporou lokální ekonomiky prostřednictvím pracovních míst během výstavby i následného provozu areálu či zvýšením atraktivity regionu pro pořadatele různých turnajů nebo akcí s mezinárodní účastí.
Vzhledem k vytvoření multifunkčního prostoru by měla po dokončení haly vzrůst poptávka po možnosti pronájmu těchto prostor různým organizacím či školám na pořádání eventů nebo tréninkových campů. Dále je cílem projektu poskytnout zázemí i dalším amatérským týmům a klubům ve městě.
