Rédová Fajmonová (BPP): Ukončete naše obavy!

Rédová Fajmonová (BPP): Ukončete naše obavy!
Autor: Petr Karásek31. 3. 2025

Krajská ​zastupitelka Petra Rédová Fajmonová za BPP vyzývá veřejnost, aby se nenechala zastrašit současnou situací. Podle ní vláda manipuluje⁣ s občany a využívá strachu ⁢k dosažení svých cílů. Její kritika se zaměřuje na jakékoliv pokusy politiků oznamovat krizové scénáře jako jsou výzvy⁢ k přípravě zásob nebo školení o možných nutných reakcích na​ signály nebezpečí. Tato strategie prý způsobuje zbytečný stres především u⁣ nejzranitelnějších skupin obyvatelstva.

reklama

Rédová Fajmonová upozorňuje, že strach a úzkost ⁢nejsou jen chvílovými pocity, ale mohou mít vážné důsledky ‌pro psychické zdraví mnoha jednotlivců. Její slova naznačují, že vládní narativ ⁣může vést k nezdravým možnostem řešení v podobě‍ antidepresiv či‍ ještě vážnějších‍ psychických problémů⁤ a rozpadům rodin.

Ve své analýze konstatuje, že za současným napětím stojí systémové selhání vlády, která hází vinu na “vnější nepřátele”. Rédová Fajmonová zdůrazňuje vlastní odpovědnost úředníků za ⁤zhoršující se situaci ve společnosti, dává jasně najevo: není to Rusko ani opozice, kdo⁣ vyvolal problémy; je to jejich rozhodnutí ‍a⁢ politika.

Dalším klíčovým bodem jejího vystoupení je rozpor mezi aktuálními snahami některých evropských zemí o jednání s⁢ Ruskem ‌a neochotu české vlády přehodnotit svůj postoj. Podle ní zatímco jiné státy se‍ snaží o diplomatická řešení konfliktu, naše vedení poslouchá spíše ⁣populistické hlasy než realistické názory odborníků.

Zvláštní znepokojení Rédové Fajmonové vyvolává propagandistický obraz ukrajinského⁢ prezidenta Volodymyra Zelenského ‌jako hrdiny. Přímo citovala tendenci západních médií⁢ jej glorifikovat i navzdory jeho ​pokračujícím ​válčením bez snahy hledat mírové varianty pro Ukrajinu.

Je přesvědčena o tom, že politická elita‌ by ⁢měla⁤ čelit důsledkům svých ‍činů spojených ⁢s ekonomickými krizemi či ⁣společenským rozdělením. Vyjadřuje pocit frustrace nad tímto stále opakujícím se vzorcem chyb a selhání ze strany vedoucích představitelů státu.

Na závěr apeluje na občany, aby si⁣ zachovali klidnou hlavu a odolali manipulativním taktikám ‍vlády využívajících strach jako nástroj kontroly populace. Poukazuje na důležitost‍ solidarity mezi lidmi v těžkých časech pro budoucnost stability české společnosti.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x