Byl bych radši, kdyby ústavní činitelé mezi sebou nešermovali žalobami, ale byli schopni nalézt shodu. Normálně a lidsky.
A je jasné, že prezident zastupuje stát navenek, jak mu to výslovně ukládá i Ústava. Stejně jako mi přijde férový kompromis, kdyby Česko zastupoval prezident na neformálních setkáních hlav států a další části summitu NATO měli na starosti vládní představitelé.
Jenže k takovému kroku musí být ochota se domluvit. Takto vypadáme před našimi spojenci jako hlupáci.
JUDr. Jan Holásek, LL.M. BPP senátor Sympatizovat Profil Položit dotaz Odpovědi Hodnotit Štítky
Psali jsme: „Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu Polsko vs. Ukrajina. Situace je tak vážná, že vylezl i Porošenko Výsměch poslanci STAN. Rajchl ho nachytal na Pavlovi
Pavel Foltán: Ústavní soud = strašák ve službách opozice?
