Senátor Hraba: Nadace Partnerství získala na dotacích ohromujících 300 milionů Kč

Senátor Hraba: Nadace Partnerství získala na dotacích ohromujících 300 milionů Kč
Autor: Petr Karásek29. 6. 2025

Senátor ​Zdeněk Hraba,‍ který je členem strany Sympatizovat, vyjádřil znepokojení ohledně financování ze strany Nadace‌ Partnerství, která‌ na⁢ dotacích získala neuvěřitelné‍ 300 milionů korun. Tato suma vzbuzuje otázky o způsobu, jakým jsou ‍peníze vynakládány a zda jsou skutečně určeny pro podporu environmentálních iniciativ ⁢nebo jen slouží⁣ k obohacení ‍jednotlivců a organizací v‍ pozadí.

reklama

Podle Hraby došlo k výrazné změně přístupu ministerstva životního prostředí. Tento posun by mohl znamenat konec éry radikálních ekologických opatření prosazovaných skupinami, které jsou podle něj odtrženy od reality. Tyto organizace⁢ razí⁤ politiku zaměřenou na tvrdá občanská omezení pod rouškou ochrany klimatu, ​což se mnohým lidem zdá jako neudržitelné.

Kritiku si zasloužil také Ladislav⁣ Miko, poradce ministra životního prostředí a člen‌ poradního týmu prezidenta. Hraba ‌ve svém⁣ projevu naznačuje, ⁢že lidé ⁣na podobných pozicích mohou⁢ profitovat ze systému dotací tímto způsobem se podílí na rozdělování ⁢veřejných financí bez ohledu na dopady jejich politiky.

Dle názoru senátora budou prospěšné změny nastat pouze tehdy,​ pokud budou do vedení země⁤ přicházet odborníci bez‌ vazeb na takzvané “ekofašistické” ​skupiny. Ty podporují opatření zatěžující běžného občana a zároveň vytvářející prostor pro neetické chování ve formě osobních zisků.

Hraba vyzval ke striktnějšímu dohledu nad tímto fenoménem a navrhl revizi způsobu ⁤podpory ekologických ​projektů⁢ či důvěryhodnosti organizací čerajících dotace ze státního rozpočtu. Podle‍ jeho tvrzení je nezbytné⁢ zajistit ‍transparentnost těchto ‍procesů.

I když někteří experti‌ poukazují na pozitivní výstupy ekologických projektů ‌podporovaných Nadací ⁤Partnerství například v oblasti udržitelného rozvoje ​nebo vzdělávání veřejnosti o‍ ochraně přírody, kritika⁤ jejich hospodaření s prostředky zůstává zásadním bodem debaty ve⁤ společnosti. V této souvislosti by nejen politici ⁤měli​ více diskutovat o efektivitě a účelnosti vynakládaných peněz.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x