Babiš (ANO): Toto je nový typ totality, která neuznává žádná pravidla

Babiš (ANO): Toto je nový typ totality, která neuznává žádná pravidla
Autor: Petr Karásek14. 2. 2025

Andrej Babiš, předseda strany ANO, se ‍ve svém prohlášení vyjádřil k aktuální situaci v českém ⁤parlamentu a označil ji⁢ za novou totalitu, která zcela ignoruje‍ zásady demokracie. Důvodem jeho rozhořčení je to, že mu nebylo umožněno vystoupit s přednostním právem při ​jednání Sněmovny. Babiš kritizoval předsedající Markétu Pekarovou Adamovou za to, ‌že nedodržuje jednací řád a ⁣umožnila přednostní práva pouze ⁣sobě a své straně.

reklama

Babiš následně upozornil⁢ na fakt, že současná vláda⁤ po volbách ‍systematicky porušuje ⁤pravidla a opakovaně selhává⁢ v komunikaci s opozicí. Zdůraznil nedostatek transparentnosti během zasedání Sněmovny a vyjádřil nespokojenost s časovým plánováním středečního zasedání místo tradičního pondělka. Podle něj vláda⁤ manipuluje s postupy tak, aby měla výhodnější pozici ve volebních⁣ debatách.

Dále Babiš vyjádřil obavy ohledně početných klubu pětikoalice a jejich schopnosti rozhodovat bez​ ohledu na ostatní‌ politické síly. ​Kritizoval také chování vládních poslanců, kteří ‍podle jeho slov ​neustále porušují své sliby anebo dramaticky mění stanoviska⁤ kvůli osobním zájmům či tlaku ze strany vedení.

V ⁢rámci další debaty se ⁤dotkl i otázek týkajících se financování České televize a Českého rozhlasu, které pokládá za projevy korupce. Uvedl konkrétní příklady umělého vytváření situací k ⁤prosazení vlastních legislativních návrhů​ vlády proti vůli ⁢opozice.

Babiše podpořili někteří poslanci z Opozice peticí o dodatečných volbách do ‍Senátu ⁢navzdory ⁤kritice pětikoalice vůči jejich postupu. Hovořili o ochraně základních demokratických principů v souvislosti s ​obstrukcemi poslanců ​ANO jako legitimního nástroje⁣ ochrany občanských ‌práv.

Na‍ závěr svého vystoupení ⁢apeloval⁤ na občany: „Prosím‍ vás, nevěřte‍ vládním představitelům! Je důležité⁢ znát pravdu o tom, co‌ se děje v tomto ⁢státě.“ Babiš ​naznačil skryté ‌agendy ⁣současné koalice ‍a ⁢varoval před dlouhodobými důsledky ‍pro českou společnost jako celek při takovémto způsobu⁢ vládnutí.Andrej Babiš, ​předseda⁣ hnutí ANO,‌ označil současný stav ve společnosti za novou formu totality, která nerespektuje žádné základní hodnoty a principy. Podle něj se čím dál více potlačují⁣ svobody jednotlivců ‍a hlasy kritiky jsou marginalizovány. Také varoval před nebezpečím narůstající kontroly ze strany státu, což může mít dalekosáhlé následky pro demokratické instituce v⁢ zemi.

Babiš zdůraznil⁢ důležitost svobody​ slova a ‌vyjádřil obavy z‌ postupující cenzury v ⁣různých oblastech života.⁣ V jeho názoru je‌ klíčové ⁣bránit​ právo⁢ diskutovat⁣ o důležitých otázkách bez strachu z represí​ nebo ⁤odsouzení. V této souvislosti poukázal na to, jak je třeba⁤ chránit občanské práva ‌před nadměrným⁤ vlivem⁤ vlády či jiných institucí.

Hnutí ANO se ‌několikrát postavilo proti opatřením, která podle Babiše útočí ⁤na principy ⁣právního státu. Podle něj‌ by měly být posíleny mechanismy kontroly moci s ‍cílem zajistit transparentnost a ⁢odpovědnost politiků vůči občanům. Tento apel rezonuje u ⁣lidí, kteří se obávají o budoucnost ⁤demokracie⁤ v České republice.

V ⁣rámci diskuse o totalitních tendencích se také zabýval otázkami ochrany národních‌ zájmů Česka na evropské scéně. Babiš ​podotkl, že je třeba ​hájit pozici ⁣České republiky v rámci ⁣EU tak, ‌aby nedocházelo k jejímu opomení nebo oslabení vlivu ve prospěch ⁣velkých států unie.

Během schůzek s voliči a ⁢příznivci hnutí ANO Babiš ​opakovaně upozorňuje na rizika​ spojená s populárními trendy ovlivňujícími rozhodování politiků i běžných občanů. ⁣Zároveň vybízí k aktivnímu zapojení ⁣do veřejného dění jako způsobu ochrany svobod jedince i ‌společnosti ‍jako celku.

Na závěr dodává, že každý ⁢jednotlivec má povinnost vyjádřit⁢ svůj‌ názor a bránit nepostradatelné hodnoty demokratického uspořádání⁢ vůči nepravostem moderních praktik​ ze strany moci – jak zachovalosti politických struktur tak z hlediska možností jejich reformace k lepšímu řízení státních⁢ záležitostí ‍reflektujících potreby⁣ obyvatelstva.Andrej Babiš, předseda hnutí ANO, znovu upozorňuje na to,⁣ že současná situace⁢ v České republice ⁣vykazuje znaky nové ⁣totality, která podle jeho názoru nerespektuje základní hodnoty a standardy⁤ demokratické společnosti.⁤ Ve svém projevu kritizoval⁣ vládní koalici za to, že se snaží manipulovat veřejným míněním prostřednictvím státem kontrolovaných médií. Podle ‌Babiše je cílem této koalice opětovné vítězství ve volbách a připomněl‍ také neochotu aktuální vlády řešit palčivé ⁢problémy obyvatelstva.

Babiš zdůraznil ⁤nezodpovědný ⁣postoj koalice k důležitým otázkám. Někteří ministři vyjádřili potřebu projednávat témata,‍ která⁤ trápí​ občany. Avšak⁢ místo konstruktivního dialogu navrhují ⁤zvýšení poplatků ⁤pro ‌Českou televizi a Český rozhlas. K tomu Babiš dodal, že tyto kroky považuje za formu daně a korupce.

Dále se​ zaměřil na práci ​Poslanecké⁤ sněmovny a podmínky interpelací. Podle něj jsou nynější jednání chaotická ve srovnání s⁢ předchozími dobami a současná předsedající prý ⁢neoprávněně‌ zasahuje do ⁣procedurálních práv‌ opozice během‍ debat. Vyjádřil svůj pocit⁤ frustrace nad ​tímto stylem ⁤řízení Sněmovny.

Na shromáždění vyzval Babiš k oficiálnímu usnesení Snemovny⁣ ohledně nedostatku soucitu ze strany vládních představitelů po tragické události na Filozofické ​fakultě Univerzity ‌Karlovy. Vyzval k poznání toho,‌ jak vysoké úřednické posty odmítly vyjádřit účast​ rodinám obětí.

Přímo apeloval na ministra vnitra Víta Rakušana i ⁢další členy vlády ke vzdání ‌omluvy obětem tragédie i jejím⁤ pozůstalým a⁤ vyzval je k objasnění svých rozhodnutí týkajících se této záležitosti.

Babiš také upozornil na to, že politická kultura ​by měla zahrnovat vzájemný respekt při‌ výskytu tragických ​událostí ‌bez ohledu na politickou příslušnost jednotlivců nebo stran.⁢ To by ​mělo ⁣být považováno za samozřejmost po všech stranách politického spektra v každém demokratickém​ státě.⁢

S jeho slovy ​o tom,‍ že situace ve společnosti naznačuje hlubokou krizi hodnotových norem v⁣ ČR jako celku; nejenže je nutné posílit vzájemnou úctu mezi politiky během těžkých časů ale i obnovit důvěru občanů ⁤ve své instituce – zejména média – aby byla skutečně nezávislá.Andrej Babiš, ‌předseda strany ANO, označil aktuální situaci za⁣ novou formu totality, ⁤která nebere v úvahu ⁢potřeby a ​city občanů. Zdůraznil, ⁢že vláda‍ ignoruje důležité problémy ‍společnosti a nerespektuje hlasy ⁢těch,​ kteří se ocitli v‍ těžkých životních situacích. V​ této souvislosti zmiňuje tragédie rodin, ⁣které přišly ‌o děti. Podle něj je nepochopitelné, jak se někteří politici ‍nedokážou vyjádřit s úctou ke ztrátám jiných.

Babiš v diskusi vyjadřoval silnou kritiku vůči vládním představitelům za jejich ‍nedostatek empatie a schopnosti provést konstruktivní ⁣kritiku vlastních chyb. Poukázal na to, že ti, kdo křivdí obyčejným⁣ lidem ⁣tímto nezodpovědným chováním tak trvale poškozují nejen ⁤vlastní reputaci ale i celou společnost jako takovou.

Dalším ‌bodem jeho vystoupení bylo zaměření na otázku fungování Sněmovny. Babiš upozornil na skutečnost, že způsob jiného plánování zasedání a absenci základních práv pro ⁢opozici zásadně brání demokratické diskusi ⁣o důležitých tématech.⁢ Podle jeho slov tento krok oslabuje efektivitu​ pracovní České Sněmovny.

Zmiňoval⁢ také nedostatky ohledně interpelací – ⁢činnosti navrhované zákonodárci k dotazům směrem k⁤ vládě – kdy vláda prý nesplnila povinnost odpovídat ve stanoveném čase. Jeho slova ⁣naznačovala frustraci z toho,⁣ jak pravidla ‍slušného ⁤projednávání nejsou dodržována.

V rámci debaty o školství připomněl plán Rady hlavního města Prahy týkající se rozšíření kapacit osmiletých gymnázií kvůli vzrůstajícímu zájmu studentů. I⁣ přes kladný přístup⁤ rady byl tento plán zamítnut Ministerstvem ⁣školství pod vedením‍ koaliční‍ strany STAN‍ – to Babiše silně ⁤rozčilovalo a ptal se ‍ministrů na důvody tohoto postupu.

Na závěr nabádal politiky k tomu, aby projevili více empatie ​vůči problémům občanů a ‍apeloval na rychlé řešení ​situace ve vzdělávací oblasti ‍i​ dalších ​klíčových oblastech života společnosti. Ocenil by změnu orientace politiky směrem ke konstruktivním návrhům místo další ⁤polarizace mezi stranami chození si navzájem po krku bez výsledků pro lidi samotné.Andrej Babiš, předseda hnutí ⁢ANO, označuje aktuální ⁤situaci za “novou totalitu”, která ignoruje zásady a normy. V rámci své kritiky vyjádřil nespokojenost s tím, že premiér jakožto‌ vůdce ⁤neplní svou roli ve správě státních záležitostí. Uvedl, že ⁢ministři⁣ by měli být okamžitě​ odvoláni pro jejich⁢ špatnou práci a⁣ neschopnost ⁢řešit problémy ve školství.

Babiš⁣ se ‌konkrétně zaměřil na ⁢ministra ⁣školství Petra Beka, ⁢jehož‌ kroky považuje za ⁣škodlivé pro vzdělávací⁢ systém. Podle něj je nepřijatelné, aby ​někdo v ‍tak důležité pozici neplnil své ‌povinnosti a nesleduje potřeby dětí a‌ pedagogů. ⁢To se ukazuje i v oblasti financování pracovníků ⁣školských zařízení v Praze.

Dalším závažným tématem je nedávno​ navrhované⁤ sloučení⁤ dvou významných vzdělávacích institucí ‌– Jahodovky a Střední zdravotnické školy Praha 10. Jak uvedl Babiš, o tomto sloučení se rozhodlo bez jakékoli veřejné diskuse či předchozího ‌oznámení studentům nebo ⁢učitelům ​Jahodovky. K tomu⁣ došlo až zpětně po oficiálním usnesení městské rady.

Babiš podotkl, že argumenty ve prospěch‍ zachování samostatnosti⁤ každé školy převyšují‌ důvody ⁣k jejich⁤ spojení. Zatímco Střední zdravotnická škola může vidět výhody z fúze,⁢ Jahodovka má jiný vzdělávací mandat a cílí ‍na vyšší úroveň vzdělání v sociální oblasti.

Škola⁣ Jahodovka se specializuje na přípravu odborníků v ⁢sociálních službách zejména pro péči ⁣o seniory a týrané děti⁢ – tedy obory s vysokou⁤ poptávkou na trhu práce. Sloučení s jiným typem školy by⁢ mohlo negativně ovlivnit kvalitu výuky i nabízených programů.

Babiš dále upozornil na absurdnost snahy magistrátu ušetřit peníze spojením škol při současném návrhu spojit Českou ‌televizi s Českým ⁣rozhlasem, přičemž jasně ‌vyzval k větší transparentnosti při jednáních o těchto fúzích než tomu bylo dosud.​ Tvrzení⁢ o finančních úsporách založených na sloučení nemohla ⁢odpovídat realitě‍ kvůli ​zredukovanému počtu zaměstnanců‍ po takové změně.Andrej Babiš, předseda hnutí ANO, ostře kritizoval‌ současnou situaci a označil ji⁤ za “novou totalitu, která nerespektuje vůbec nic”. V kontextu změn ve vzdělávacím systému vyjádřil obavy ohledně ⁢plánovaného sloučení Vyšší⁣ odborné​ školy sociálně právní Jahodovka se Střední zdravotnickou ​školou. Podle ⁣Babiše⁣ tyto kroky naznačují ⁤nedostatek dialogu s ⁣lidmi a profesionály v oblasti vzdělávání, ⁣což by mohlo‍ mít‌ závažné důsledky jak pro kvalitu výuky, tak pro ​existenci ⁤instituce s dlouhou tradicí.

Jahodovka je jednou z nejvýznamnějších škol poskytujících terciární vzdělání v oboru sociální ⁢práce. Její historie trvá již 70 ​let a⁤ osvědčila ⁢se‍ jako důležitý prvek pro udržitelnost sociálního smíru ve společnosti. Sloučení by‍ mohlo ohrozit nejen ‍samotnou instituci, ale i ‍úroveň vzdělání budoucích ⁣profesionálů nutných pro pomoc druhým. Momentálně se proti plánovanému spojení ozývá široká veřejnost a ‍různé organizace.

Petice zorganizovaná studenty protestujícími proti sloučení nese název “Petice za zachování ‍samostatnosti VOŠ sociálně právní Jahodovka” a do tohoto okamžiku ji podepsalo více než 750 lidí. Petičníci varují před negativním dopadem na kvalitu výuky i⁣ na celkovou⁤ existenci školy. Vytýkají také vládě nedostatek komunikace vůči​ těmto závažným rozhodnutím, které mohou zásadním ​způsobem ovlivnit životy mnoha studentů.

Podle místních zastupitelů⁣ je rozpuštění této schopné instituce neakceptovatelné a návrh na‌ její sloučení byl učiněn bez patřičného zvážení všech okolností. Naštěstí místní školská⁣ rada podle dostupných informací podporuje‌ myšlenku standardního konkursního řízení na post ředitele Jahodovky jako prostředku k tomu, jak ​poskytnout šanci dalším aspirantům čelit novým ​výzvám v oblasti edukace.

Babiš také kritizoval aktuální potřeby českého ⁢zdravotnictví či prostory⁤ pro střední odborné školy⁢ jako nutnost vyhovět narůstajícímu počtu absolventů vojenčírenského ⁤povolání; připomněl potřebu kvalitních zdravotnických pracovníků vzhledem k nadcházející potřebě velkého ⁣množství sestřiček v systému zdravotnictví v⁣ dohledné budoucnosti.

Celkově vzato jsou ve společnosti latentské ‍obavy z neochoty vlády⁢ věnovat pozornost těmto zásadním otázkám: neslyšení hlasy občanů jsou klíčové při formování společenských⁤ struktur podporujících jejich blaho. Otázka fungování institucí jako je Jahodovka bude ​nadále rezonovat mezi občany i politiky – podstatný krok⁤ k ochraně jejich nezávislosti tedy​ leží nyní ‌ve spojenectví těchto různých ⁤hlasů volajících po akci ze strany vlády.Andrej Babiš, předseda hnutí ANO, označil současnou situaci v zemi za “novou totalitu, která nerespektuje vůbec nic”. ⁢Podle ⁢jeho slov je aktuální politika a přístup vlády v ⁣rozporu se základními hodnotami demokracie ‍a ⁤otevřenosti. Ve svém projevu⁢ se také vyjádřil​ k chaosu ​a neefektivnosti⁤ vládních kroků. Zmínil zejména problematické⁣ fungování ‌institucí, které jsou pod vlivem pětikoalice.

Babiš kritizoval premiéra za to, že se problémy ve‍ státní správě neřeší dostatečně efektivně. Poukázal na odvolání ministra Bartoše jako jedno z těžkých rozhodnutí pro premiéra. ⁤Právě úpravy týkající se digitalizace ​stavebního řízení by dle něj mohly⁣ být lépe⁤ zvládnuty,⁣ kdyby vláda jednala s ⁣větší odpovědností a důrazem na pragmatická ‌řešení.

Dále zdůraznil ‌potíže v‍ oblasti školství⁢ a označil ministra Beka za zbytečného člena kabinetu. Podle Babiše‌ by bylo⁢ vhodné jeho odvolání s cílem posílit kvalitu vzdělávání v České republice. ⁢Odkazoval⁣ také na to, že řada zainteresovaných stran⁢ nevěnuje pozornost klíčovým ​tématům veřejnosti.

V kontextu mediálních⁤ regulací‌ rozebral i nedávno projednávané zvýšení poplatků pro Českou televizi a Český ​rozhlas. Uvedl, že o těchto otázkách⁤ rozhodují poslanci prostřednictvím legislativního procesu s‍ komplikovaným‌ pozadím moci mezi ⁤jednotlivými politickými aktéry ve státě.

Dalším bodem⁣ diskuse byl podle něj možný lobbying ze strany podnikatelů ⁢spojených s‌ politikou či⁢ městskými oligarchy při schvalování nových zákonů týkajících se ​médií. Tento mocenský boj⁣ ukazuje⁢ na propojenost ekonomických ​zájmů a politiky v ​České republice.

Na závěr své řeči Babiš apeloval na nalezení správných odpovědí ohledně transparentnosti některých financování kampaní sledujících jména silných hráčů českého byznysu., ​kteří podle něj ovlivňují⁣ politiku způsobem ohrožujícím demokratické principy‌ země. výzvou k větší otevřenosti⁢ politiky vůči občanskému sektoru tak uzavřel svou karikaturu současného ⁤stavu hospodaření ⁤státu pod vedením​ pěti koaličních ⁢stran.Andreji Babišovi, představiteli strany ANO, se nelíbí aktuální situace v ‍České⁢ republice, kterou označuje ‍za⁣ “novou totalitu, která nerespektuje vůbec nic”. Kritizuje vládní politiky ‌a obává se například plánovaného ⁣navýšení koncesionářských poplatků. Zatímco sazba pro domácnosti má vzrůst z 135 na 150 korun ⁢měsíčně, u Českého rozhlasu dojde k nárůstu z 45 na 55 korun. Dále se plánuje rozšíření⁣ okruhu plátců⁣ těchto poplatků.

Babiš ve svém vyjádření ‍zmínil‍ také⁣ problémy při ⁣jednáních v Poslanecké sněmovně. Strany ANO a SPD ‌usilovaly o zpomalení⁢ schvalovacích ⁣procesů týkajících se⁣ zvýšení poplatků. Podle ​něj předsedající porušila pravidla⁣ a ‍otevřela diskusi‌ bez řádného udělení⁣ slova opozici. Politické ⁣napětí mezi vládními poslanci a⁣ opozicí oživil ⁢fakt, že ne všichni souhlasí s ‍navrhovanými změnami.

Zároveň‍ je podle Babiše problematické okolí⁣ lobbistů a‌ neziskových organizací podporujících růst koncesionářských poplatků pro veřejnoprávní média.​ Například⁢ Iniciativa Nezávislá média má silné‍ finanční zázemí od různých oligarchických skupin. Tyto organizace si kladou za ⁢cíl ovlivnit rozhodování ohledně financování médií ‍a jejich kontrolu.

Podle něj‌ financují tyto lobbistické aktivity významní podnikatelé a miliardáři. Tím vytvářejí spojení mezi soukromými zájmy a veřejným sektorem,‍ což znamená ⁢zásah do⁢ demokratických procesů v zemi. Takové kroky naznačují originalitu fungování médií v Česku, ‍masivní kapitálové investice⁢ pak⁤ umožňují lobbistům prosazovat své⁣ agendy.

Babiš také vyzývá občany k tomu, ⁣aby si nejen vybírali informace pečlivě, ale i pátrali po ‌pozadí odborníků vystupujících v médiích – tedy kdo je ​platil či kde působili předtím‍ než dostali přístup ke obrazovce.Negativně ⁣hodnotil to jako‍ důvod nevěřit ​oficiálním informacím pocházejícím ze státem ⁢placených institucí evropského typu.

Závěrem dodává Babiš: pokud bude pokračovat​ současná politika vlády pěti stran s podporou oligarchických⁢ zájmů jedné frakce bohatých lidé ‍musí být obezřetní vůči budoucnosti ⁣českého ⁢mediálního prostoru ​– dělají⁢ tak​ ničení postavení tradičních kvalitních novinářství služeb etiketujících větší skupiny společnosti jako “nepřítele”.Babiš (ANO) prohlásil, že současná situace v ‍zemi představuje novou formu totality, jež nerespektuje jakékoli⁢ základní ‌principy. Tento výrok vyjadřuje obavy z ​postupující koncentrace moci a narušení svobody médií.⁤ Kritizoval také ⁢vládní politiku a regulaci, která ​podle něj silně‍ ovlivňuje nezávislost médií a ohrožuje demokratické hodnoty.

Představitelé vládních stran se snaží odůvodnit navrhované změny ve financování veřejnoprávních médií.‍ Lobbista‌ Luhan argumentuje, že současný systém poplatků je zastaralý​ a nezohledňuje inflaci ani ekonomické podmínky. Podle něj⁤ by ⁢mělo‍ být pro‍ financování České televize a Českého rozhlasu udržitelné řešení na bázi podílů příjmů fyzických osob nebo jiných⁢ moderních⁤ mechanismů.

Zmíněné úpravy nejsou pouze⁢ technickými maličkostmi; jsou součástí širšího trendu⁤ pokusů o změnu způsobu příjmu veřejných médií v celé Evropě. ‌Babiš tvrdí, že zavádění poplatků ​v rámci této novely přehlíží ⁢trendy ve wild‌ media environment a vzorové přístupy ⁤ostatních evropských států, které se snaží najít alternativní zdroje financování bez⁤ přímých zásahů do kapes občanů.

Sám Luhan se aktivně zajímá o prosazení‌ těchto návrhů mezi poslanci napříč ⁤politickým spektrem⁢ i mezi resortními ministry. V⁣ denním chodu⁢ věcného dialogu s opozicí ale zaznívá zároveň obava o⁤ rostoucí ‍vliv lobbistických skupin na rozhodovací procesy‌ uvnitř⁤ vlády.

Kritika čelila i​ nejasnostem⁢ kolem nedávných jednání ministra Baxy,⁤ který původně ‍sliboval neměnnost poplatků, avšak po ‍bezprecedentním tlaku ustoupil od​ svých předchozích slibů ve prospěch‍ vládního plánu ⁣na ‍zvýšení⁢ nákladů na mediální⁣ služby. Tato otočka vyvolala mnoho otázek o transparentnosti ‌jeho postojů vůči voličům.

Na závěr‌ Babiš varoval před vážnými konsekvencemi stávající situace ‌na poli​ české​ legislativy týkající se médií⁢ – spojením s Evropskou⁤ unií⁣ může přispět ke zkreslení pravdivosti informací ⁢a⁤ posunout⁢ český mediální prostor‌ směrem k větší​ závislosti na ⁤konkrétních narativních zájmech namísto objektivního zpravodajství. Vzkázal lidem: je ⁣třeba být obezřetný vůči ⁢tomu, co slyšíte ze⁣ státem řízených kanálů.Andrej Babiš, předseda‌ hnutí ANO,⁢ vyjádřil své⁤ obavy ohledně současného vývoje ​v České republice, který nazval “novou totalitou”, jež nerespektuje základní principy demokracie a svobody. Podle něj je cílem koalice Spolu pouze boj proti jeho osobě namísto ‍toho, aby se věnovali⁤ skutečným problémům národa. Babiš zdůraznil, že Česká republika‍ je suverénním státem a ​opakovaně odmítal být podřízeným někomu jinému, a to nejen po roce⁤ 1989.

Babiš kritizoval⁢ nedostatečné jednání vlády týkající se ​energetické krize ⁤a prohlásil, ⁣že⁣ lidé budou čelit vyšším nákladům na energii ⁤v následujících ‌letech kvůli neochotě premiéra zrušit nevýhodné regulační opatření. Dále poukázal na to, že strany patřící do Evropského parlamentu nejsou schopny podpořit důležité návrhy týkající se ekologických záležitostí. Podle něj taková situace ukazuje neschopnost vládních‍ stran efektivně‍ hájit zájmy českých občanů v evropských institucích.

Zaznělo ⁤také i varování před možnými omezeními volebních práv ve spojitosti s dezinformacemi. Babiš si​ povzdechl nad tímto tematem s tím,⁣ že již byly známo návrhy omezující demokratické procesy podobné situaci v Rumunsku. Vyjádřil obavy ‍o budoucnost svobodných voleb v Česku a ‍upozornil na historická ponaučení z minulosti.

Martin Vondráček ⁢ze středeční relace Radiožurnálu byl zmíněn jako ‌moderátor debaty o politických elitech a jejich hodnotových postojích vůči sousedním zemím jako Slovensko či Maďarsko. ⁣Podle Babiše⁢ současná vláda⁣ poškodila⁣ vztahy⁤ jak ‌uvnitř‌ země ⁣tak směrem ven díky ⁢svému politickému směřování a rozhodnutím pohybujícím​ se⁤ od reality k populismu.

Na adresu klimatické​ politiky Babiš kriticky nahlédl také na Green Deal Evropské unie,‌ který označil za ‍účelový⁣ nástroj k prosazení cizích zájmů bez zákonných závazků vůči členským státům bloku ​i přes oficiální ⁤odvolání na zdraví životního prostředí. Jeho slova reflektovala frustraci nad nesouladem mezi ‌sliby‌ evropských institucí a realitou českého průmyslu.

Dále prohlásil‌ oprávnění ke svobodné volbě jako zásadní pilíř demokracie ve společnosti či potřebu informovat o dezinformacích ⁢šířených médii blížícími se vládním postojům a názory jeho protivníků zavrhnul jako manipulativní praktiky nejen současných ‍redaktorů České televize ale⁢ i rozhlasu.

Celkově tedy Andrej Babiš ⁢apeloval na občanskou ⁣důvěru ve volby ​i hodnocení opatření ze strany ‌vlády vzhledem⁣ k probíhajícím změnám jak ⁢doma tak na poli EU ​zároveň nabádal lidi⁣ k aktivnímu dílení názoru směrem dolů⁣ do politiky ‍zůstávající⁤ zde ⁣autentickou lokalitou ‍vedoucí porozumění ⁤celosvětovým událostem spolu s vědomým zachováním samostatnosti vlastního státu bez zahraničních tlaků.Andrej Babiš, předseda hnutí ANO, otevřeně vyjádřil⁣ své⁢ obavy⁣ ohledně aktuální situace ‍v‌ zemi, kterou označil⁣ jako „novou totalitu,​ která ⁤nerespektuje⁣ vůbec nic“.‍ Kritizoval média za to, že podle něj manipulují s‍ informacemi a porušují etické normy. ⁤Vyzval ‌také k tomu, aby se přestalo s publikováním průzkumů veřejného ‌mínění od⁣ CNN Prima‌ News, které podle ⁣něj přispívají k atmosféře strachu mezi​ lidmi a motivují různá​ sdružení ‍k ⁤protiakcím.

Babiš pokračoval ve svých úvahách o politických grantových systémech a zmínil‍ příklady ⁤ze Slovenska. Podle jeho slov existuje síť organizací financovaných zvenčí pro ovlivňování veřejného​ názoru. Poukazoval zejména na roli americké ‍agentury USAID a dalších neziskovek spojených se jménem George Sorose. Zmínil také konkrétní subjekty jako ⁢Člověk ​v tísni a Open​ Society Fund jako hráče v​ této⁢ neprůhledné hře.

Dále Babiš kritizoval evropské instituce za nedostatečnou kontrolu toků financí měly‌ by být důsledněji monitorovány peníze poslané na podporu vybraných médií. Podle něj je šokující, že Evropská rada neměla informace o těchto transakcích až do‍ nedávných událostí.

V souvislosti⁢ se zvýšením koncesionářských poplatků⁤ pro Českou televizi‍ a Český rozhlas uvedl Babiš‍ několik ​zásadních argumentů‍ proti tomuto kroku. Vyjádřil svůj názor⁢ na chybnost takové politiky ⁣sbírání peněz skrze ‍jištění výměny za podporu vlády ⁢Petra Fialy před nadcházejícími volbami. Považuje⁢ tento krok za⁤ cynický politický ‌obchod bez jakékoli opory v⁤ reálných výsledcích vládní činnosti.

Podle⁣ Babiše vláda‍ jasně selhává ve splnění svých slibů a ⁤snaží ⁢se využít neúspěchy předchozích vládních týmu​ pro ⁢vlastní zviditelnění. Kritizoval⁣ také⁣ způsob jednání některých ministrů při prezentaci projektů ‌jako například dálnice⁤ Praha-Tábor nebo jinými ⁢oblastmi zdravotnictví​ s⁣ tím, že nynější ministerstva pouze převzala projekty realizované dříve bez jakýkoliv inovací či pokroku.

Na závěr⁣ své ⁢kritiky zmínil situaci okolo studentských otázek během mítinků vedení vlády s tím, že studenti⁣ často ⁣nejsou dostatečně informováni o tématech diskutovaných na těchto setkáních. Tvrzení premiéra‍ Fialy o zákazu spalovacích motorů bylo dokonale‌ rozporováno tvrzením Babiše o tom, že premiér lže uchazečem ⁣mladším generacím ohledně plánovaných‍ změn⁤ politiky dopravy i ekonomiky země v následujících letech.Andrej‍ Babiš, lídr strany ANO, varuje před novou formou totality, ⁤která ⁤se dle jeho názoru nejen ⁢neomezuje na tradiční hodnoty, ⁣ale také⁤ ignoruje základní práva a svobody občanů. Tato situace je⁤ podle něj zvlášť zřetelná v aktuálním schvalovacím ‌procesu návrhu na zvýšení ⁣poplatků pro Českou⁢ televizi a⁢ Český rozhlas.‌ Babiš označuje vládní snažení⁢ jako důkaz ‍zoufalství vlády Fialy,⁢ která si ⁣je⁤ vědoma svého⁣ neúspěchu a pokouší se tímto způsobem ⁤získat přízeň ⁤veřejnosti.

Babiš kritizuje ⁤vládu za rozhodnutí zvýšit poplatky pod ​záminkou stabilizace veřejnoprávních médií. Podle něj to ⁤však není pravda —⁢ tyto finanční prostředky mají ⁤sloužit k udržení moci vládnoucích stran po nadcházejících volbách. V ⁣jeho očích ‍jde o ⁤přímé vyvlastnění peněz od občanů a firem s cílem zajistit politickou přežití kabinetu.

Dále dodává, že zmíněné ‍poplatky jsou ve skutečnosti skrytou daní. Občané i podnikatelé budou nuceni⁤ platit i⁢ v případě, že ⁣služby České⁣ televize či Českého‌ rozhlasu nikdy​ nevyužívají. Například‍ studenti či jednotlivci by museli bez ‌ohledu na to platit stejně jako⁤ ti, kteří média pravidelně ‌sledují.

Babiš také⁢ poukazuje na⁤ nespravedlnost vůči podnikatelům a firmám různých velikostí při vyplácení těchto poplatků.‍ Množství ​peněz bude​ závislé na počtu zaměstnanců – malé firmy ‍budou mít povinnost⁢ platit⁢ desetinásobek zákonné sazby a velké společnosti⁤ až stonásobek této částky ročně.

Současně ⁢vyjadřuje frustraci⁤ nad ‍přístupem státní správy k těmto změnám: “Vláda se⁤ rozhodla ⁣používat⁢ zeštíhlené metody‍ jak pro sebe zajistit finance,” říká Babiš s tím, že navýšení veřejných nákladů by mělo být transparentnější. Podle něj vzrůstají náklady zpravidla bez zohlednění ‍situace průměrného občana.

Nejvíce‍ šokující je ovšem fakt podle Babiše‍ to, že ⁤tento systém může být ze strany vlády nekontrolovatelně upravován bez povolení parlamentu díky zavedené ‍inflační doložce pro mediální poplatky — což kontrastuje s nedostatkem‌ podobných opatření pro důchody obyvatelstva během ⁣rostoucí inflace.‍ Citované příklady ukazují nerovnováhu ⁤ve výběru priorit aktuálního ‌vládního​ vedení České​ republiky s tématy týkajícími ‌se potřeb obyvatelstva versus⁤ zájmům církevních organizací nebo kulturních akcí.Andrej Babiš, předseda ⁤hnutí ANO, nazval současnou situaci v České republice novou totalitou, která postrádá respekt k základním demokratickým principům. Kritizoval aktuální vládu za nedostatek transparentnosti​ a nespravedlivé ⁢zacházení s různými skupinami‍ obyvatelstva.⁣ Zvlášť se zaměřil na penzi a inflaci, poukazujíc na to, že cílové skupiny jako důchodci jsou zbaveny spravedlivého zohlednění inflace ve svých příjmech.

Babiš​ také vyjádřil obavy ohledně financování veřejnoprávních médií. Podle něj působí jako nástroj vládní propagandy, kde jsou⁢ cenzurovány nepříjemné informace o vládních⁢ skandálech a nespravedlnostech.​ Zdůraznil, že během jeho působení na‌ politické scéně došlo k mnoha podvodům a korupčním kauzám, které nejsou dostatečně pokryty mediálním prostorem.

V návaznosti na tento ​výrok⁣ poukázal Babiš ⁣na podobnost situace v USA ‌s⁢ domácím mediálním prostředím. Uvedl příklad velkého skandálu týkajícího se toho,‌ jak vláda‌ Američanů manipulovala média pomocí vládního financování. Vyzval občany ‌k tomu, aby si uvědomili skutečnou povahu těchto praktik i​ v⁣ českém kontextu.

Dále‍ uvedl konkrétní ​čísla týkající se investic ⁣do médií ze strany amerických státních⁤ agentur ​jako je USAID. ‍Například Politico obdrželo masivní částky prostřednictvím dotací⁢ a nákupů předplatného placeného z veřejných rozpočtů. Tato praxe podle něj ​silně ovlivnila politickou⁢ debatu⁣ tím nejméně ‍transparentním způsobem.

Jak Babiš podotkl,⁣ i⁤ česká vláda​ následuje stejnou strategii – nakupuje si loajalitu⁣ médií skrze zvýšení koncesionářských poplatků ve‌ snaze dosáhnout ještě větší kontroly ​nad‌ informačním prostorem před nadcházejícími volbami. Tento ‍krok je podle něj dalším signálem o deterioraci⁤ demokracie v ⁣Česku.

Na závěr naznačil potřebu ‌občanů být ⁣informováni o ⁣těchto praktických aspektech ⁣financování ‍médií a manipulacích ze strany moci ⁤a věnovat pozornost tomu jakým způsobem mohou ovlivnit volby ⁢i ‌veřejný diskurz obecně.Andrej Babiš, předseda hnutí ANO, označil současnou situaci v​ České republice ⁣za projev nové totality, která se neštítí žádných kroků. Podle ‌něj vláda premiéra Petra Fialy nerespektuje základní ​demokratické normy a snaží se ovlivnit veřejný prostor prostřednictvím kontroly médií a financování těchto institucí státními penězi.‍ To podle Babiše představuje​ otevřenou korupci, která poškozuje zájmy občanů.

Babiš kritizoval Fialovu vládu za to, že očekává od českých občanů podporu pro veřejnoprávní instituce. Tyto instituce prý ztratily objektivitu a místo⁣ nezávislosti slouží jako nástroj vládní propagandy. Jeho slova naznačila hluboký rozpor mezi oficiálními deklaracemi demokracie a⁢ skutečným jednáním vlády.‍ Podle něj takové chování nemá s demokratickými​ hodnotami nic ‍společného.

K ⁤tomu dodal příklad ⁢z mezinárodního měřítka – uvedl informace z ‍WikiLeaks o tom, jak americká agentura USAID⁢ financovala stovky novinářů po celém světě včetně Česka. Babiš vyzdvihl fakt, že ‌některé ‍české webové stránky obdržely finance na⁢ zveřejnění informací těsně před volbami ‌v roce 2021, což mu ⁣připadalo jako pokus o manipulaci výsledků voleb⁤ ve prospěch vládní‌ pětikoalice.

Dále varoval před narůstající​ tendencí⁢ ovládat média přes ‍veřejné finance a kladl ‌si otázku, proč nynější vláda tolik usiluje o ​zvýšení koncesionářských poplatků krátce ⁤před volbami. Tento krok prý ukazuje na snahu splatit závazky vůči spřízněným médiím i agenturám bez ohledu na potřeby samotných lidí.

Bez ohledu na zmíněné problémy objasnil taktéž⁣ situaci kolem mediálních debat:‌ “V České televizi se setkáváme s ​vyváženými názory pouze sporadicky,”⁣ upozornil Babiš. Právě s tím souviselo jeho obvinění ze zneužívání mladých lidí během ‍politických organizací placených ⁢daňovými poplatníky.

Babiš rovněž argumentoval tím, že chaos převažující pod aktuální⁣ vládou je ⁢mnohem větší než cokoliv jiného v minulosti: “Nikdy⁢ jsme nezažili větší‌ chaos,” zdůraznil svá slova ​o nepřehlednosti situace za⁢ posledních několik let vzestupu dávek inflace či regulačních právních ‍norem⁢ ovlivňujících ⁣energetiku.

Na⁤ druhé straně připomněl i‌ problém solární energetiky zavedený ODS v minulosti⁢ během období premiéra Topolánka.‌ Tato situace stále zatěžuje stát vysokými závazky ​ohledně dotací až do roku 2030‌ —​ pokračující fenomén nesprávného hospodaření ⁣s⁣ finančními prostředky je podle‌ něj důsledkem špatné politiky minulého vedení různých politických stran.Andrej Babiš, předseda hnutí ‌ANO, varuje před nebezpečím nové formy totality, která podle ⁤něj⁣ ignoruje zásady a potřeby⁣ občanů. Poukazuje na ekonomické problémy v oblasti energetiky, kde ​se vláda ODS z minulosti ‌podílela na vzniku dluhu ve výši‌ 800 miliard korun ⁤českých. Tato situace ovlivňuje náklady na energie a vytváří tlak ‌na podnikatele i domácnosti. Připomíná také politickou odpovědnost současné‌ vlády ⁤za rostoucí ceny energií.

V roce 2024⁢ plánujeme investice⁢ do​ obnovitelných zdrojů‌ ve ‍výši 36 miliard⁤ korun, což představuje značný nárůst ‍oproti roku 2025 s předpokládanými náklady až 54,8 miliardy Kč. Babiš obviňuje ODS z tohoto neutuchajícího zatížení​ a upozorňuje na‌ fakt, ⁢že náklady nesou jak stát, tak koneční ⁢zákazníci.⁢ Dále‍ kritizuje evropské klimatické⁢ iniciativy jako například “Fit ⁣for 55″, které považuje za destruktivní pro​ českou ekonomiku.

Ve svém projevu také odkazoval na ‌plány​ bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa týkající‌ se energetických politik. Podle⁣ něj ‍by​ Evropa měla urychleně jednat ⁤o ​těžbě‌ plynu a ropy namísto lpění na environmentálních standardech ​vyplývajících ze Green Dealu. ⁤Argumentoval tím,⁢ že české⁢ ceny energií jsou nyní až o 50‌ % vyšší než jinde v Evropě.

Babiš rovněž vyjadřuje nespokojenost⁢ nad rozhodnutími premiéra ⁣Fialy ohledně poplatků ⁣za ⁢emisní povolenky (ETS). ‍Vysmívá se vládním slibům ⁢o odkladu těchto ⁢poplatků do roku 2027 a činí dotazy ohledně důvodů této změny postojů k dříve schváleným opatřením.

Dále komentoval⁤ politickou ‍situaci v Německu po volbách s důrazem na to,⁣ jak by mohli němečtí politici měnit své názory ohledně jaderné energie po dlouhodobém odmítání tohoto zdroje. Naznačuje možnost spolupráce zaměřené na výrobu čisté energie jako‍ šanci pro českou ⁤energetiku⁣ získat stabilitu.

Babišovo vystupování ukazuje jeho strategii zaměřenou⁢ nejenom proti vládním krokům ​současné koalice, ale i proti nastupujícím evropským trendům⁢ v oblasti ‌udržitelného rozvoje a klimatu. Naznačuje ⁢plán hnutí ANO ⁢soustředit se zejména na řešení problémů ​s⁢ cenami ‍energií ‍jako prioritních tématech pro blížící ⁢se volební období.Andrej Babiš, předseda strany ANO, prohlásil, že současná situace v Česku představuje novou formu totality. Uvedl také, že tato vláda nerespektuje ⁣základní zájmy občanů a nezabývá se zásadními ‌problémy jako jsou ceny bydlení a dostupnost energií. Jak zdůraznil Babiš, ministerská koalice místo pomoci lidem pouze ⁣zvyšuje daně a poplatky‌ s cílem zajistit financování veřejnoprávních​ médií.

Podle ‌jeho názoru je vládní ​politiky jasnou ⁣ukázkou neefektivnosti. Kritizoval vznik windfall⁣ tax namířeného proti energetické společnosti⁢ ČEZ, který má vyústit ve vybrání 200 miliard korun. „Co však udělali ⁤za poslední tři​ a‌ půl roku?“ ptá se Babiš s poukazem na rostoucí náklady na bydlení v Praze a dalších městech. Garsonka ​za 18 tisíc ⁤korun v hlavním městě nebo 12 tisíc ve Frenštátě nad⁢ Bečvou podle⁣ něj nemají opodstatnění.

Babiš dále varoval před nárůstem poplatků spojených s financováním státního rozhlasu ⁤a České televize. Související‌ rozpočet obou institucí přesahuje ‌společně 10 miliard korun ročně, což je částka větší ‍než rozpočet některých⁤ ministerstev. Přesto je obtížné sledovat kam tyto prostředky⁤ směřují⁣ vzhledem‌ k vysokému počtu ⁤zaměstnanců tamějších médií.

Politik z ANO vyjádřil obavy ⁤o transparentnost⁣ fungování veřejnoprávního vysílání v Česku a uvěřil tomu, že občané‍ jsou unavení z neustálé propagandy zaměřené proti opozici. Mnohdy tak vytvářené pořady prý jdou přímo ⁢proti zájmům lidí. Zmínil​ také ​připravovanou tour veřejnoprávní televize ​jako ⁤příklad šíření nenávisti vůči jeho straně.

Podobně kritizoval i​ reakce týkající‍ se témat genderové‍ rovnosti a pohlaví ve školách, kde zastává tradiční názory na ​otázky mužství⁢ a ženství jako dvou základních kategorií. Je přesvědčen o ‌tom,‍ že‍ lidé by⁤ měli‍ být informováni objektivně bez ovlivňujících ideologií ze ‌strany některých aktérů současného​ politického diskurzu.

Na závěr své argumentace upozornil na nedostatečnou efektivitu výdajů státních institucí zaměřených na média; mnoho kanálů tvoří obsah,de facto redundantní služby pro malé ⁤publikum nepřinášející hodnotný‌ obsah pro občany⁢ České ⁤republiky. Citoval názory odborníků i ‍posluchačského ‍publika ‍s tímto problémem souvisejícímia naléhavým volal po větší odpovědnosti za využívání veřejných rozpočtových prostředků.Babiš (ANO) varuje, že situace v naší společnosti se stává novou totalitou, která naprosto ignoruje ‌názory a potřeby obyčejných ⁢lidí. Jeho kritika se ⁢zaměřuje na přístup ‌vlády k trhu a službám, kdy vyzývá občany k úsporám, zatímco samotná vláda plýtvá penězi daňových poplatníků. Čelí‌ také nepochopení,⁤ jak výrazně se premiér ​i další politici od ‌reality oddělují. Babiš zdůrazňuje, že lidé s nižšími příjmy nemohou být obviňováni za‌ své postavení; mnozí z nich čelí těžkým životním‌ okolnostem.

Dále poukazuje na absurdní ⁣doporučení⁢ ministra k nákupu potravin‍ ze zahraničí a nesmyslné výroky o tom, že‌ chudí si mohou za svůj stav sami. Tyto poznámky považuje za projev nezodpovědnosti a nedostatku ⁣empatie od ⁤vládních představitelů. ⁤Upozorňuje ​také na to, že většina lidí neprochází politickou ‌sférou s garantovaným příjmem a ​je důležité naslouchat jejich hlasu.

V rámci diskuze ⁤o financování‍ médií Babiš kritizuje nápady na zvyšování ⁤poplatků pro veřejnoprávní instituce bez⁤ předchozího auditu a opatření pro šetření nákladů. Podle něj by mělo být jasné, že veřejná média musí efektivně pracovat spíše než soutěžit ⁢s komerčními televizemi o sledovanost.

Jako řešení navrhuje ⁤sloučení ⁤České televize s Českým rozhlasem jako způsob úspory ⁤finančních prostředků v administrativě. Mnoho peněz by mohlo být ušetřeno i tímto způsobem místo toho, aby veřejnoprávní média vytvářela obsah málo​ relevantní pro ‌širokou veřejnost.

Babiš rovněž požaduje nezávislý ‌audit Nejvyšším​ kontrolním úřadem pro České televizi ⁣i ​rozhlas ⁢kvůli absenci transparentnosti ‌ve ⁤financích těchto institucí. Klade si při tom otázku: Pokud mají⁤ tyto organizace čisté záležitosti na ⁢svědomí, ​proč se⁤ auditu⁢ vyhýbají?

Na závěr dodává kritiku směřující ke⁤ smlouvám mezi ​Českou televizí a Úřadem vlády ⁢ohledně kontroverzních ​projektů či ​realizací volebních videoreklam s vysokými náklady bez jasného vysvětlení celé situace ze strany těchto institucí. V tomto kontextu vidíme snahu Babiše upozornit nejen na plýtvání státními prostředky ⁣ale ⁣i nedostatečnou ‌odpovědnost vládních činitelů ​vůči​ potřebám společnosti jako‌ celku.Babiš (ANO) označil současnou⁤ situaci v českých veřejnoprávních médiích za ‌”novou totalitu, která nerespektuje vůbec⁤ nic”. V rámci diskuze kolem koncesionářských poplatků se‌ podle něj jeví ⁣jako zásadní otázka efektivnost ‍hospodaření České televize a Českého rozhlasu. Bez jasné odpovědi na tuto otázku je jakékoli uvažování o⁣ zvýšení poplatků zcela nepřijatelné. Hnutí ANO ‍přišlo s alternativním návrhem, které spočívá ‍v transparentním a férovém financování ⁢těchto institucí.

Současný model financování médií‍ považuje Babiš za zastaralý a nespravedlivý. Lidé totiž platí povinné ⁣poplatky bez možnosti ⁤si vybrat, kde​ budou⁣ moci získávat informace a⁢ jak budou ⁤jejich peníze využívány. Tohle by mělo⁢ skončit, aby se zajistila větší kontrola​ nad hospodařením ​veřejnoprávních ⁣mediálních ⁤domů.

Pokud hnutí‌ ANO získá podporu voličů⁣ a ⁢dostane se do vlády, jedním z prvních kroků‍ bude upravit platy politiků a zakročit proti osvědčeným praktikám “bezdůvodného” zasahování do peněženek občanů. Plánují také přenést financování médií na státní rozpočet, jak to již funguje⁤ v mnoha ostatních evropských zemích.

Zrušení‍ koncesionářských ‌poplatků ‌je dalším cílem hnutí ANO. Dle‌ Babiše více než tradiční veřejnoprávní média ⁣nabízí spoustu alternativních zdrojů informací ve formě komerčních televizí či online obsahu,​ čímž by ‍měl být zachován prostor pro novou podobu financování těchto služeb.

Kromě toho nehodlají pouze ukončit ‍stávající systém ⁤poplatků; chtějí také prosazovat⁢ transparentnost prostřednictvím‌ povinných auditů⁣ Nejvyšším kontrolním úřadem. Mnohamiliardový roční rozpočet českých veřejnoprávních médií vyžaduje ⁤důkladnou kontrolu nejen ze strany státu nebo živnostníků ale ​především od daňových poplatníků samotných.

Dalšími navrhovanými ⁤změnami jsou sloučení České ‌televize s Českým rozhlasem do jediné efektivnější organizace či ⁢eliminuje‌ konkurenci ⁤mezi těmito ​médii a ⁢soukromými subjekty. Hospodárné sjednocení by mělo zajistit lepší správu ⁤zdrojů i nižší náklady pro občany zejména ⁢těch⁤ mladších generací, kteří nemusí tyto služby využívat úplně stejně jako starší lidé.

Celkově tedy Babiš (ANO)⁤ usiluje⁤ o modernizaci systému veřejnoprávní komunikace v Česku takzvanou otevřenější formou pro všechny⁤ zájmové skupiny obyvatelstva ​dle ‍aktuálních potřeb době 21. století.Andrej ‍Babiš, představitel hnutí ANO, vyjádřil⁢ své ⁤obavy ohledně současné situace v České republice. Označil ji⁤ jako “novou totalitu”, která neuznává ‍základní principy demokracie a nerespektuje názory​ občanů. ⁢Podle něj existuje rostoucí ‍tendence vládních struktur ovlivňovat ‍média pro vlastní potřeby a propagandu, což je důvodem⁤ k alarmu.

V nedávné době ​Babiš kritizoval politiku Fialovy ⁤vlády, která⁣ místo úspor⁢ a efektivního využívání veřejných ​prostředků volí zvýšení⁤ daní ‍pro ⁣občany. Mezi konkrétními opatřeními zaznamenal zrušení valorizace důchodů pro seniory, ale i ​další kroky vůči rodinám nebo živnostníkům. ⁤Tyto změny podle něj svědčí o tom, ​že‌ vláda kašle na potřeby obyvatel a naopak ‍se zaměřuje na podporu státních médií⁢ bez jakékoliv transparentnosti.

Babiš ⁤zastává názor, že veřejnoprávní média by měla být financována spravedlivým způsobem. Veřejný ​rozpočet by neměl být zatěžován povinnými platbami za služby médií, které​ si lidé často nepřejí nebo nevyužívají. Klade důraz ‍na nezbytnost auditů a jasného ⁤financování‌ s odpovědností za každou vynaloženou​ korunu.

Na závěr ⁣Babiš opět apeloval na členy vládnoucí koalice ODS a dalších stran ohledně několika zásadních témat ve společnosti včetně vzdělávání ⁣a reakce na ⁢tragické události posledních měsíců.‍ Vyzval politiky k⁤ větší empatii vůči rodinám obětí násilných činů ‍a​ poděkoval všem těm, kteří mu naslouchali při jeho výzvách k lepší budoucnosti společnosti.

Hnutí ANO plánuje prosazovat reformy cílené na úpravu celého systému veřejných médií takovým ‌způsobem, aby⁤ byl efektivnější nejen z pohledu hospodaření s penězi daňových poplatníků,‌ ale také ⁢aby sloužil širšímu spektru obyvatelstva⁣ bez nucených příspěvků. Tímto by se ‌mělo zajistit spravedlivější rozdělení zdrojů‌ mezi všechny segmenty populace.

Nová politika ⁣tedy ‍dle názoru Andreje Babiše ‍reflektuje nutnost hlubokých změn nejen ve​ fungování médií jakožto nástroje moci státu ale i celého veřejného sektoru ku prospěchu⁣ občanům této ⁣země.Andrej Babiš, lídr hnutí ANO, nedávno označil současnou vládu za nový⁤ druh totality, která se podle něj vyznačuje naprostým nerespektováním ⁢občanských práv a svobod.⁣ Babiš kritizoval opatření a politiku kabinetu, které považuje ‍za nebezpečné pro demokratické hodnoty. Uvedl, ⁤že vládní zásahy do života⁤ lidí často nemají žádné ⁢opodstatnění a jejich cílem je⁣ pouze zvýšení státních příjmů na úkor​ obyčejných občanů.

Dále se Babiš vyjádřil k dopadům aktuální ekonomické politiky na českou populaci. Podle‍ jeho slov se vláda snaží řešit⁣ problémy​ tím nejjednodušším způsobem – zvyšováním⁤ daní a poplatků místo aby hledala efektivnější řešení. Tímto přístupem prý dochází k dalšímu zatěžování rodin i podnikatelů v zemi, což má negativní vliv na ⁣životní standard obyvatel.

Babiš rovněž⁢ upozornil na fakt, že v mnoha případech⁢ jsou vládní rozhodnutí prováděna ⁣bez potřebné debaty s veřejností nebo ‌odborníky.⁣ Politika má ⁢být podle něj vedená transparentněji a ⁢s ohledem na názory ⁣lidí, kteří ji každodenně prožívají. Namísto toho ‌však zdá se přednost dostává autoritářský styl řízení.

Další jeho výtky směřují⁢ i⁤ směrem k informovanosti české společnosti o důležitých otázkách týkajících se hospodářství či sociální‌ politiky. Podle Babiše⁤ je alarmující jak málo informací vláda poskytuje médiím a‌ jak špatně komunikuje ‌klíčové⁢ změny ovlivňující‌ životy občanů.⁣ Tato situace přispívá podle něj k frustraci ve společnosti.

V závěru svého vystoupení uvedl Babiš také konkrétní příklady ⁢situací zásahů ⁤státu ⁢do‍ běžného života populace. Například v oblasti bydlení nebo školství by⁢ měla existovat ⁢větší podpora ze‌ strany vlády než administrativa uvalení dalších pobtahových břemen.

Podle Andreje Babiše (ANO) je jasné, že takováto politika nese v sobě nebezpečí⁣ pro⁤ stabilitu české společnosti⁢ jako celku. Apeloval proto⁢ nejen na své příznivce ale i širokou veřejnost o aktivnější⁤ účast ve věcech veřejných ‍a‌ nutnosti reagovat proti praktikám současného kabinetu takzvanou “novou totalitu”.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x