Konečná (KSČM): Děje se to pomalu

Děje se to pomalu:

reklama

povinné datové schránky extrémní příplatek, když nechcete kvůli důchodu účet u banky stejně tak jako když účet máte, ale nechcete internet banking „věrnostní“ kartičky snad už i na zmrzlinu, protože bez nich zaplatíte mnohem více účty, bez nichž vám nebude fungovat chytrý telefon… a stovky dalších momentů ze života každého z nás. Plíživá digitalizace jde ruku v ruce s postupnými snahami o eliminaci plateb v hotovosti…

Stejně jako omezování lidského faktoru v obchodech. Řetězce si řekly, že by zřejmě na nás mohly vydělávat ještě mnohem více – a mimo extrémních marží (v průměru až o 1/3 vyšších než v bohatém Německu) – tak po zákaznících chtějí, aby zastoupili i funkce pokladních, na nichž následně zahraniční vlastníci ušetří.

Ráda se tak připojuji k výzvě, abychom bojkotovali samoobslužné pokladny a upřednostnili ty, kde je člověk. Ne proto, že bych byla líná si namarkovat nákup, ale proto, že si práce pokladních vážím. A nechci tím otevřít cestu k tomu, abych pak s automatem fungovala nejen v obchodě, ale i v bance, na úřadě, v servisu, lékárně, na benzínce, u doktora či kdekoli jinde!

Ing. Kateřina Konečná KSČM Jsem poslankyně – díky Vám, pro Vás, s Vámi europoslankyně Sympatizovat Profil Položit dotaz Odpovědi Hodnotit Štítky

Psali jsme:
Konečná (KSČM): Muniční iniciativu neodstřelili. Kdepak ty předvolební sliby jsou? Konečná (KSČM): Falešná hra na „velký zelený ústup“ Konečná (KSČM): Nezalekli jsme se paragrafu, který nás má kriminalizovat Konečná (KSČM): Tak z této partičky si museli na Slovensku sednout na zadek

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x