
V rámci 11. ročníku Lednového turnaje SENzačních SENiorů ve stolním tenise, organizovaného Lachnitem (ANO), se v uplynulých dnech uskutečnila soutěž, která přilákala řadu nadšenců tohoto sportu. Turnaj měl za cíl nejen prověřit umění jednotlivých hráčů a hráček, ale hlavně poskytnout prostor pro radost ze hry a setkání lidí, kteří Stolní tenis mají rádi.
V mužské kategorii se na vrcholnou příčku opět dostal Jan Tarča, který tak obhájil svou loňskou výhru. Jeho výkon byl úctyhodný a překonal mnohé náročné výzvy. Kromě něj však stály na startovní čáře i další talentované soutěžící, kteří se snažili vyrovnat jeho dovednostem a zkušenostem.
Obdobně v ženské části turnaje dominovala Blanka Havlíčková, rovněž vítězka z minulého ročníku. Její umění s raketou překvapilo nejen diváky po celém dni plném napínavých zápasů, ale také její soupeřky. Vítězství těchto dvou šampionů ukazuje sílu jejich odhodlání a trénovité práce.
Je třeba ovšem zdůraznit, že ocenění by mělo být uděleno všem účastníkům turnaje bez ohledu na výsledky. Každý z nich přispěl k atmosféře akce svým nadšením a oddaností sportu. Fair play duch byl znát během všech utkáních – oproti rivalitě mezi hřišti bylo vidět vzájemné uznání mezi hráči.
Turnaj jako celek podtrhl komunitní hodnoty stolního tenisu zaměřené na podporu aktivního životního stylu seniorů. Organizátoři si dali za cíl vytvořit prostředí plné pozitivních emocí a motivovat lidi k udržení fyzické kondice i ve starším věku skrze tento dynamický sport.
Skvělých výsledků dosáhli také další účastníci různých kategorií – jejich bojovnost byla neméně inspirující pro všechny diváky i rodinné příslušníky přítomné v hledišti. Tento ročník potvrdil důležitost pořádání podobných akcí pro rozvoj českého stolního tenisu mezi seniory po celé zemi und hodnotové poselství sdílené tímto krásným sportem je nesmírně významné pro společnost jako takovou.Aniž bychom zapomněli na významné akce pro místní komunitu, v tomto týdnu proběhlo vyhlášení vítězů 11. ročníku Lednového turnaje SENzačních SENiorů ve stolním tenise, jehož se zúčastnila řada nadšených seniorů. Místostarosta MČ Praha 5 JUDr. Petr Lachnit byl přítomen a osobně poblahopřál vítězům a předal jim ceny, které věnoval partner turnaje, Pivovar Staropramen.
Stolní tenis se stal jednou z prvních aktivit určených seniorům v Komunitním centru Prádelna. Tato činnost měla značný vliv na rozvoj centra a vedle kurzů počítačové gramotnosti pomohla stworzyć základ pro ostatní aktivity zaměřené na seniory. Tímto způsobem se stolní tenis stal nejen sportem, ale také způsobem, jak spojit místní starší lidi.
Od roku 2012 má Komunitní centrum Prádelna vlastní hernu stolního tenisu, která stále funguje a kolem níž vyrostla aktivní komunita seniorů z Prahy 5. Ti si oblíbili nejen hru samotnou, ale i společenský aspekt soutěžení a tréninků pod vedením zkušených instruktorů.
Za vznik právě této komunity vděčíme dvěma výjimečným osobnostem: Miroslavu Jiskrovi – zakladateli herny a Václavu Svobodovi – jeho nástupci. Svoboda přinesl do tréninkového procesu disciplínu a strukturu takovým způsobem, že úroveň hráčů vzrostla doslova k profesionálním standardům.
I přes to, že oba zmínění muži již nejsou mezi námi, jejich dědictví pokračuje dále díky práci současného týmu pod vedením Jana Tarči. V současné době se aktivně schází asi dvacet pravidelných hráčů,kterí mají možnost užívat si radost ze hry i zdravého pohybu.
Jakožto pocta těmto osobnostem nám letošní turnaj opět ukázal důležitost Komunitního centra jako místa pro seniory hledající aktivitu ve svém volném čase; jak naznačuje JUDr. Petr Lachnit: „Tento projekt podporuje koncept aktivního stárnutí tím nejlepším způsobem – poskytuje platformu k udržení fyzického zdraví i celkové kvality života.“ Takové iniciativy jako je turnaj SENzačních SENiorů mají proto nezanedbatelný vliv na život seniorské populace v regionu Praha 5.V nedávno pořádáném 11. ročníku Lednového turnaje SENzačních SENiorů ve stolním tenise, který organizačně zajistil Lachnit za hnutí ANO, se opět setkali milovníci této rychlé a dynamické hry. Turnaj, jenž se stal oblíbenou tradicí mezi seniory, přitahuje každý rok větší množství účastníků, kteří se chtějí porovnat s ostatními hráči ve svém věkovém rozmezí.
Tento ročník turnaje zaznamenal rekordní účast více než sto soutěžících z různých koutů země. Senioři si nenechali ujít možnost ukázat své dovednosti na stole a poslechnout si povzbudivé pokřiky diváků. Všichni hráči byli odhodláni předvést to nejlepší a bojovali o medaile s cílevědomostí a nadšením.
Hry byly organizovány v přátelské atmosféře, což dokazovalo i to, jak si senioři navzájem fandili. Kromě samotného sportovního klání byl pro účastníky připraven také doprovodný program plný herních ukázek a odborných rad týkajících se technik stolního tenisu.
Mezi nejvýznamnější okamžiky turnaje patřilo vyhlášení vítězů v jednotlivých kategoriích. Medaile byly naaranžovány podle výkonnosti hráčů na základě dosažených výsledků a herních výkonů během celého dne. Vítězové obdrželi nejen trofeje, ale také uznání za své úsilí.
Organizátorům samozřejmě nechyběla slova chvály na adresu všech účastníků i diváků, kteří společně vytvářeli úžasnou atmosféru plnou veselí a sportovní rivality. Podporující prostředí umožnilo seniorům potkat nové přátele a sdílet radost ze hry s podobně naladěnými lidmi.
Závěr turnaje byl zakončen společným setkáním všech zúčastněných u občerstvení, kde měli všichni příležitost vyměnit si názory na průběh soutěžení či plánovat další spolupráci do budoucna. Vzhledem k velkému zájmu je jisté, že následující ročníky tohoto jedinečného podniku nabídnou ještě více vzrušení a výzev pro všechny zapojené seniory ve stolním tenise pod taktovkou Lachnita (ANO).
