Hledá se resort pro Bartoše. Co třeba ministerstvo námořnictva? Pro Piráta jako stvořené

Glosa
bartos rakusan po volbach
Zklamaný Bartoš po boku výrazně úspěšnějšího Rakušana
Foto: Česká pirátská strana / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Autor: Radek Polívka18. 10. 2021

Česko aktuálně nehledá jen SuperStar, ale i ministerstvo pro Ivana Bartoše. I tak by se dalo shrnout povolební dění okolo předsedy Pirátů. Budoucí vládní koalice zamýšlí, že by mohla vzniknout dokonce nová ministerstva. A právě jedno z nově vytvořených by mohl převzít Bartoš, který se svou stranou utrpěl ve volbách debakl.

Odborníků v početném množství budoucích vládních stran je hodně a při zisku pouhých 4 poslaneckých křesel si nemohou dělat Piráti nárok na nějaká silná ministerstva, a tak se vymýšlejí způsoby, jak je udržet ve vládě a zároveň uspokojit.

Jedním takovým nově vzniklým ministerstvem může být dost pravděpodobně ministerstvo pro digitalizaci nebo ministerstvo pro evropské záležitosti, které by řídil právě Ivan Bartoš.

Něco takového je však obrovská nevýhra, jak by řekl svého času Václav Klaus, když vezmeme v potaz, že si ještě na jaře tohoto roku předseda Pirátů brousil zuby na premiérský post a teď by musel vzít zavděk nějaké nově vzniklé ministerstvo.

S nadsázkou řečeno, to už by klidně pro tyto účely mohlo vzniknout i ministerstvo námořnictva. Sice nemáme přístup k moři, ale každé ministerstvo se počítá a může posloužit jako náplast po volebním debaklu.

Ivan Bartoš se tak na chvíli může cítit jako skutečný pirát na moři, protože uvidíme, na jaké ministerstvo osud Bartoše s jeho Pirátskou bárkou nakonec zavane.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x