Když preference letí dolů, tonoucí se stébla chytá. A tak pětikoalice opět straší Babišem

Komentář
Názor autora
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
antikampan babis
Antikampaň koalice Spolu před volbami 2022
Foto: Spolu
Autor: Radek Polívka20. 3. 2024

Vyšlo jim to jednou, dvakrát, třikrát. Chytrý by řekl – třikrát a dost. Ale ne pětikoalice, ta opět před dalšími volbami vytahuje kartu Babiše jako největšího strašáka. Jak strašila Babišem třeba koalice Spolu na billboardech před volbami na podzim 2022, můžete vidět na úvodním obrázku. Troufnu si tvrdit, že teď už tohle úspěšné nebude. Čapí hnízdo je pryč, Babiš se ukázal jako demokrat, když předal bez problému vládu Fialovi, a rozhodně není proruský. A tak je tu zoufalá snaha udělat z něj alespoň takzvané bezpečnostní riziko.

reklama

Všechno odstartovala Babišova žádost o rešerši na ministra Lipavského, ve které chtěl po svých spolupracovnících shromáždit informace o tom, zda má manželku, děti, a také o jeho politické minulosti. Cílem bylo jistě udělat z něčeho kauzu a vykreslit Lipavského jako nekompetentního. To se však obrátilo proti Babišovi, když omylem poslal email do jiného hrníčku. Pardon do jiné emailové schránky, než zamýšlel.

A tak se nevytvořila nafouknutá kauza u Lipavského, ale pětikoalice nafoukla kauzu kolem Babiše, ze kterého se snaží v očích svých věrných voličů, kterých dle posledních průzkumů stále ubývá, udělat bezpečnostní riziko. Nehledě na realitu, že Babiš byl předsedou vlády a žádným bezpečnostním rizikem pro stát nebyl. Dokonce se za jeho vlády vyhostil rekordní počet ruských diplomatů, kdyby někdo jako Fiala chtěl snad narážet na nějakou proruskou linku, což v poslední době uboze dělá u každého odpůrce. Ať už jde o opozici, demonstranty, nebo třeba zemědělce.

Díky vytvořené kauze údajného Babišova kompra tu tedy máme dnešní mimořádnou schůzi Sněmovny, ve které se má řešit Babiš jako bezpečnostní riziko. Otázkou tak je, zda se snaha pětikoalice o očernění Babiše také neobrátí proti jim samotným stejně, jako se spálil Babiš se svou snahou o pošpinění Lipavského.

Kdyby to totiž doposud nebylo dostatečně absurdní, tak si jen připomeňme, že stejní poslanci pětikoalice, kteří chtějí řešit Babiše na mimořádné schůzi, neschválili program mimořádné schůze u takových zásadních věcí jako Rakušanova migračního paktu, u Fialou zapomenutých milionech v kampeličce, přes kterou jiní členové ODS prali peníze, či u Dozimetru. Nejenže dnešní mimořádná schůze ukazuje na absolutní vyprázdněnost témat pětikoalice, když je na scéně opět karta Babiš, a určitou hysterickou reakci na poslední nepříznivé průzkumy, ale ukazuje to na výše zmíněných případech i na značnou dávku pokrytectví.

Vtipné a zároveň vrcholně pokrytecké je i to, že pětikoalice v čele s premiérem Fialou chce bouřlivě řešit údajné kompro na ministra Lipavského, přičemž premiérovi nevadí kompro, které vytáhnul jeho spolustraník z ODS Vondra v přímém přenosu CNN Prima News, a to nikoliv na veřejně činného politika, ale na zemědělce Jandejska. Co může být horšího, než když zloděj křičí, chyťte zloděje? Asi jen to, že Vondrovo kompro bylo navíc vylhané, jelikož i server Manipulátoři uvádí, že se tohle kompro nezakládalo na reálných důkazech. Člověk by až řekl, že nelze najít hlubší morální dno. A přesto ze sebe Fialova pětikoalice dělá jakési strážce morálky.

Pamatujete také na to, jak se politici pětikoalice při dlouhých projevech opozice ve Sněmovně při projednávání důležitých zákonů jako náhle zkrácení valorizace penzí, korespondenční volba nebo dříve pandemický zákon dojímali nad tím, že taková dlouhá řečnění o ničem stojí stát zbytečně peníze? Pekarová Adamová si kupříkladu na podzim minulého roku veřejně postěžovala, že den Sněmovny navíc stojí čtyři miliony. Dnes jim ty vyhozené peníze do luftu vadit nebudou? Nebudou, protože na základě toho, co můžu sledovat za posledního dva a půl roku ve Sněmovně, pokrytectví mají politici pětikoalice snad vyryté ve svém DNA.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x