Komentář: Piráti mají celkem zásadní problém. Nikoho nezajímají

Komentář
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
pirati ivan bartos
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Autor: Petr Karásek2. 7. 2022

Voliči pětikoalice se podle posledních průzkumů začínají jasně sdružovat pod nejsilnější stranou ODS, což má důsledky pro ostatní vládní strany, a to nejen v rámci koalice Spolu. Vážné důsledky to má i pro stranu, která si říká Pirátská. ODS zřejmě těží z vystupování premiéra Fialy v době krize, kdy voliči například pozitivně hodnotí jeho cestu do Kyjeva.

reklama

Nechybělo však málo a premiérem mohl být lídr Pirátů, protože minulý rok na jaře to byl právě Pirát Ivan Bartoš, který podle tehdejšího průzkumu společnosti Kantar vedl nejsilnější politickou formaci v Česku.

Rok se s rokem sešel a Piráti klesají ke dnu. Podle posledního průzkumu, který vyšel před letními prázdninami, mají Piráti pouze 5,7 procent, a to i přesto, že hnutí STAN zaznamenalo propad po korupční aféře v Praze a je tak v modelu až za nimi.

Jasným lídrem vládní koalice je u voličů premiérská ODS, která pohybuje mezi 16 až 22 procenty a navrátila se tak po dlouhých letech zmaru do pozice velké strany. Potenciální voliči ODS očividně kladně hodnotí vystupování premiéra Fialy v době krize. Zabodovala u nich i cesta do Kyjeva.

Piráti ve stopách ČSSD nebo Zelených

Potká Piráty podobný osud malých vládních stran jako v případě Zelených nebo posledně ČSSD? Záchranné laso jim sice hodilo svými skandály hnutí STAN, ale i tak by na Pirátské lodi měli začít bít na poplach, protože jim vážně hrozí, že po dvou obdobích ve Sněmovně se do ní po příštích volbách už nepodívají.

Vadila by absence Pirátů vůbec někomu? Voličům opozice asi ne. Vypadá to však, že by to nevadilo ani voličům pětikoalice. Neviditelní Piráti zřejmě nikoho nezajímají.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x