Na profesionální kariéru běžkyně může talentovaná Annamária zapomenout. V 16 letech je totiž těhotná

Magazín
Ze společnosti, celebrity a zajímavosti.
bezkyne v balerinkach
Talentovaná běžkyně Annamária Horváthová
Foto: Centrum voľného času CVrČek
Autor: Petr Karásek15. 8. 2021

Běžkyně Annamária, které se lidé před časem skládali na tenisky, předvedla za krátkou dobu i přes nelehké domácí podmínky neuvěřitelný talent. Problémy komunity ji však přesto dohnaly, v 16 letech je totiž těhotná a musí tak na kariéru profesionální běžkyně dost možná zapomenout.

reklama

Annamária Horváthová si v roce 2018 získala mimořádnou pozornost svým běžeckým výkonem v balerínkách, kdy vyhrála závod oproti všem jinak standardně běžecky vybaveným soupeřkám, kterým dokonce na trati 750 metrů nadělila jedno kolo. Fandilo jí tehdy celé Slovensko a osobně blahopřál i tehdejší prezident Andrej Kiska.

V současnosti šestnáctiletá dívka překonávala jeden rekord za druhým a měla před sebou velmi zářnou sportovní budoucnost. Velký úspěch zaznamenala ještě letos v červnu, kdy se stala dorosteneckou mistryní Slovenska. Nyní však řeší něco, co by normálně ve svém věku řešit neměla, a to těhotenství.

Talentovaná romská závodnice pochází z východoslovenské osady v Moldavě nad Bodvou, kde přišla do jiného stavu. Mladičká sportovkyně potvrdila, že se s přítelem, který ji dostal do jiného stavu, již rozešli. “Rozešli jsme se, má jinou frajerku,” uvedla Annamária pro slovenský deník Nový čas.

I když by se měla nyní starat o běžné záležitosti pubertální dívky, nebo případně o svou sportovní kariéru, musí nyní řešit problémy dospělých.

Matka by chtěla, aby pokračovala ve sportu

Matka běžkyně by uvítala potrat, ale na ten prý nejsou peníze. “Chci, aby dcera šla na potrat. Byla bych ráda, aby šla dál, aby dál sportovala,” řekla pro Nový čas. “Mělo by nás to stát kolem 300 eur, ale podporu máme jen 340 eur,” dodala osmatřicetiletá matka s tím, že by přerušení těhotenství stálo skoro tolik, co měsíční podpora.

Je tedy dost možné, že tak jak se lidé skládali na sportovní obuv, budou se talentované běžkyni skládat i na potrat. Vše však bude v konečném důsledku záviset na tom, zda si samotná Annamária bude chtít dítě ponechat, či nikoliv.

Odborníci predikují, že pokud se mladičká Annamária stane matkou, běžecká šampionka, ke které měla velice slibně nakročeno, se z ní už nikdy nestane.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
karel
karel
2 let

Je to škoda. Je hezké vidět, když někdo z této komunity něco dokáže a snaží se žít slušný život, ale tuhle bublinu je evidentně moc těžké opustit a obvykle to jednotlivce semele. Tím, že budou dostávat štědré dávky a podpory, jim vůbec nepomůže postavit se na vlastní nohy.

helena-kr
helena-kr
2 let

jo geny ani lopatou neutlučeš.

Fico
Fico
2 let

Jak jinak, ve 30 jich bude mít 8.

reklama
3
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x