Nemám problém s tím, aby Evropa byla muslimská, tvrdil Bartoš před 12 lety

ivan bartos mlady
Předseda Pirátů Ivan Bartoš v minulosti, kdy měl jiné názory
Foto: Česká pirátská strana / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Autor: Petr Karásek15. 5. 2021

Hlavní kandidát na premiéra a předseda Pirátské strany Ivan Bartoš má za sebou již vícero kontroverzí, což možná některé překvapí. V roce 2009 mu například nevadilo, kdyby Evropa měla být muslimská a v roce 2003 zase hlasoval proti vstupu do Evropské unie. Problémy měl svého času i s NATO. Podle jeho současného vyjádření šlo o mladickou nerozvážnost.

Názory Ivana Bartoše z roku 2009 lze dohledat na veřejném pirátském fóru, na kterém tehdy uvedl několik svých postojů k důležitým otázkám ohledně zahraniční politiky státu, migrace a Evropy. Dále se rozepsal například i o svých názorech na daně či zdravotnictví.

“V referendu jsem hlasoval proti vstupu do EU. Chápu ovšem současnou integraci jako nezbytný a nezadržitelný jev. Odmítám ovšem regulační mechanismy EU a jejich neadekvátní zasahování do otázek, které přísluší řešit jednotlivým členstvím státům. Jsem proti schválení Lisabonské smlouvy,” napsal tehdy ohledně Evropské unie. K otázce uznání Kosova zase tvrdil, že Kosovo je Srbsko.

Vyjádřil zde i své postoje k migraci v Evropě i obecně. “Přál bych si, aby byl svět skutečně bez hranic, podobně jak snad ještě chvíli bude Internet. Migrace je přirozená věc. Jestli, a to již vidíme ve Francii i Německu, má být Evropa do 10-15 let muslimská, nemám s tím problém,” napsal.

Podle aktuálního vyjádření Ivana Bartoše pro server CNN Prima News, který jej s těmito dřívějšími postoji konfrontoval, se jednalo pouze o rebelii a mladickou nerozvážnost. “Možná bych neřekl úplně mladická, ale nerozvážnost zůstává,” doplnil po dotazu redakce, zda šlo opravdu o mladickou nerozvážnost, když mu tehdy bylo 29 let.

Postoje na pirátském fóru však nejsou jediné kontroverze Ivana Bartoše. Předseda Pirátů se v období začátků migrační krize, která vypukla v roce 2015, aktivně zúčastnil i se svou manželkou demonstrace na podporu přijetí uprchlíků, od které se v současnosti distancuje.

Dále se účastnil i několika každoročních pochodů za legalizaci konopí s názvem Million Marihuana March.

Pokud už tedy Ivan Bartoš dle svých aktuálních vyjádření opravdu názorově dospěl, tak ze všech mladických kontroverzí zbyly už pouze ty nevinné dredy.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
106 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Vlasta
Vlasta
3 měsíců

… to již vidíme ve Francii i Německu …
Proč neřeší domácí problémy, tj. drahé bydlení a nízké mzdy. Nic mu nebrání mzdy legislativně zvýšit a použít argument … to již vidíme ve Francii i Německu … Problém těchto levičáků je, že jim “někdo” hodil zástupné problémy v podobě třetího pohlaví, rasové diskriminace, NATO a dalších. Drahou vodu, vykořisťování dělníků, podružné potraviny neřeší. U nás na vesnici krachly potraviny a osm starých dědečků o hůlce kouká na rozestavěnou cyklostezku.

standa
standa
3 měsíců

Važte si svobodné diskuze. Za takové názory na Piráty je na Seznamu nebo Novinkách bán na 24 hod až týden.
Zajímavé, urážka prezidenta nevadí ale slušné příspěvky které jsou v rozporu s názorem cenzora se důsledně mažou. Zeman se sprostě napadat smí. Na Seznamu jsou chráněni především Piráti a pak Opi z ODS,TOP a KDU. Mně už to došlo dávno i to jejich mazání. Velcí demokrati ale zák. 2/1993 Listina základních práv a svobod od. 2 čl. 17 1, 2, 3. jim nic neříká. Cenzura není povolena. Svoboda slova je základní ústavní právo. Za komančů jsme za něj bojovali a dnes nám ho postupně kradou.

Josef
Josef
3 měsíců
Reply to  standa

Svatá pravda ,Seznam a novinky smažou nebo bloknou vše ,co se nehodí do krámu, dveře má otevřené ten. co uráží ,pomlouvá prezidenta,Babiše ti mohou, mne blokly za odpověď kdy diskutující nazval příznivce ale hlavně důchodce hloupými ovcemi já ho hloupým beranem a hle, blok na týden.Velice neseriozní a tendenčně zaměřený seznam, novinky akorát vnášejí nenávist mezi lidi

Anna
Anna
1 měsíc
Reply to  Josef

Bohužel demokracie končí.řekněte cokoli co se příznivcům Pirátů nebude líbit a začnou urážky.

JARDA
JARDA
4 měsíců

Průzkumy uvádějí skoro 30% . Jenže polovina příznivců k volbám nepůjde , a mají vymalováno. když jsem slyšel ty jejich návrhy na jejich konferenci , tak jsem se s chutí zasmál. Řekl bych , že dredy nebudou .

Jindra
Jindra
3 měsíců
Reply to  JARDA

Proto chtějí online a korespondenční volbu. Flákači, anarchisti a bohémové všeho druhu totiž nejsou schopni dostavit se v určitý den na určité místo, a to ani když k tomu mají dny dva.

Jirka
Jirka
4 měsíců

Piráte , piráte!!

Miroslav
Miroslav
4 měsíců

A tohle chce někdo volit? Asi jen *oli

JARDA
JARDA
4 měsíců
Reply to  Miroslav

Souhlas

Vlastimil
Vlastimil
4 měsíců

Dobrý den všem. Pokud zvítězí Piráti a spol., budeme všichni vzpomínat se slzou v oku na to, kolik bylo v minulosti přidáno do peněženek důchodcům – našim rodičům, učitelům, policistům, hasičům, zdravotním sestrám, vojákům atd. Opět přijde doba, kdy důchodci dostanou 40 Kč a slavnostně jim to přijde poštou za 50 !!! A ostatní pracujte s pocitem, že je to poslání. To bude spíše k pos…………Tak si dáme jointa a bude nám to chvilku jedno. Ale jen chvilku.

Pepa
Pepa
4 měsíců

Ještě uzákoní dredy , techno .

Pepa
Pepa
4 měsíců

A tahle pakáž chce vládnout !!!!!!!

Stanislav
Stanislav
4 měsíců

Prý je volí jen mladí. Copak oni nemají rodiče se kterými by probrali tento problém ? Po válce byli také všichni pro št’astnou budoucnost a jak to dopadlo.

Marika
Marika
4 měsíců

Oni vědí jak na lidi…na svých stránkách škemrají o příspěvěk na fungování strany nejméně 200Kč…že prý budou příspěvkáře losovat a zřejmě ten nejštědřejší bude pozván an rozhovor s Ivanem a Vítem Hahaha

Kochan
Kochan
4 měsíců

Viděl bych to jako na Slovensku s Matovičem. Bartoš volby vyhraje aby byl odstraněn Babiš ale pak bude zlikvidován.

Pavel Macura
Pavel Macura
4 měsíců

Dofám, že v tomto státě převládne zdravý, selský rozum a piráty volit nebodou.

Petr
Petr
4 měsíců

Toto je politická kreatura jejíž vznik umožnily bohužel minulé vlády, které zcela nepokrytě házeli trus na obyčejné lidi..a toto je výsledek nouze koho volit…hrůza Bůh nás ochraňuj..!

Bedřich
Bedřich
4 měsíců

Jan Sobiesky Polský král by se musel v hrobě obracet kdyby viděl toto zjevení které by sem nabíralo muslimi. Tento Polský král který se postavil proti několika násobně silnější armádě Kary Mustafy s Polsko-Litevsko-Německo-Rakouskou armádou při obléhání Vídně 12 září 1683 a zahnal muslimi nazpět až do moře,tak ten bude v dějinách navěky, ale nějaký Bartoš který by se tímto činem jevil jako vlastizrádce upadne v zapomění.

Radek Zezula
Radek Zezula
4 měsíců

Ve 30 je člověk zcela zformován a má ustálený světonázor. Proto komusté museli prakticky vymřít ,aby se dostali na kýžených 5% a níže . Takže bojme se korzárů ,protože námořní velmoc jako v Anglii z nás neudělají ….

Mílan Fajfka
Mílan Fajfka
4 měsíců

A když to,co je na Hradě,řekne,že jen hlupák nemění názor? A je oslavován. Suďte všechny stejně

Slávek
Slávek
4 měsíců

Nedozrálý člověk a rádoby politik nemá právo ovlivňovat život občanů v naší republice .
To , že stále ještě nedozrál je poznat z jeho vizáže a vystupování např. v televizi

Jaroslav Adamek
Jaroslav Adamek
4 měsíců

Dobrý den, pane bože co se to cpe zase ke korytu za existenci???! Do politiky jde opravdu elita národa, proto to tak vypada, zdravím voliče 😩😩😩🖕🖕🖕😛😛😛👽

Jakub Šeliga
Jakub Šeliga
4 měsíců

zlatý oproti Babišovy

Jakub Šeliga upravil komentář před 4 měsíců
Franta
Franta
4 měsíců
Reply to  Jakub Šeliga

Oproti Babišovi a ne Babišovy.

Karel
Karel
4 měsíců

Už se třesou na korýtka. Chraň nás Pánbůh. Legalizace ilegální imigrace, legalizace marihuany, socialistické nakládání se soukromým majetkem ….. Pane, dej voličům rozum, volme ANO a SPD a pokud se dají dohromady, máme vyhráno – všichni kromě vítačů a huličů.

torst
torst
4 měsíců

Aspoň i zaslepení pochopí, co jsou zač. Dobře, že to na něj vytáhli. Samozřejmě si to myslí i dnes, jen se to snaží okecat, aby nepopudil. Známá cestička. Salámová metoda. Komunisti před 1948 taky tvrdili, že kolchozy nechtějí, že na majetek se sahat nebude atd. Známe to.

Hanah
Hanah
4 měsíců

Neskutečně falešný člověk kam vítr tam plášť – určitě nevolit

Václav
Václav
4 měsíců

Bartoš je zrádce národa. Muslimy si může strčit někam i s jeho Eurem…

Ivan
Ivan
4 měsíců

Takže to shrňme – do politiky byl zvolen za názory, které dnes už nezastává a stydí se za ně. Místo programu má jen napadání stávající vlády a je připraven se spojit i s těmi, proti nimž vystupoval v minulosti. Pokud pominu vliv drog na jeho mozek (lékařsky doloženo u podobných případů) , zbyde jen politický prospěchář, co si taky chce nahrabat – jako jeho kolegové v Praze na radnici…. O to větší průšvih, že nikdo lepší tam už asi není…. 🙁

já a já
já a já
4 měsíců

Nemám problém s tím, aby Evropa byla muslimská, tvrdil Bartoš před 12 lety ,kolik si jich vezmeš domů,jak je chudáku nakrmíš když to poslanecký plat nestačí,jak jsi tvrdil,toužíš jen po moci a na lidi ser…,jen šplháš po jejich zádech

Tom Král
Tom Král
4 měsíců

Je to smutné, ale znám spoustu jinak velmi chytrých a milých lidí, kteří volí Piráty. Pro mě je to naprosto nevolitelná strana, zejména právě kvůli pozitivnímu přístupu k imigraci. Bohužel vzrůstající počet muslimů v Evropě už není možné zastavit, příští generace se “mají na co těšit”…

Petr
Petr
4 měsíců

Kosovo je Srbsko

Radomir
Radomir
4 měsíců

Ne mladická nerozvážnost, ale jeho přesvědčení. Po celou dobu pro to dělá maximum.
Piráty nevolit ani kdyby to byla jediná strana ve volbách.

Andy
Andy
4 měsíců

Váš budoucí premiér

STan
STan
4 měsíců

koukám, hnojomety metou a metou, holt volby se blíží a babišova mafie se otřásá v základech, tak je čas vytáhnout migranty, že jo. To na slaboduchý národovce vždycky funguje. Tak snad lidi budou používat taky trochu mozek

Kamil
Kamil
4 měsíců
Reply to  STan

Jaképak hnojomety? Vždyť pravda je pravda.

Nebo to tam Bartoš na to pirátské forum nepsal? Proč se k tomu tedy přiznával?

Každá potrefená husa se ohání hned kampaní nebo jakýmisi hnojomety, ale svádět na to i pravdivá fakta prostě nejde.

Pokud tedy nejste zaslepený obdivovatel s absencí kritického myšlení…

Lubor Pešek
Lubor Pešek
4 měsíců

Před tím šlo o mladickou nerozvážnost a dneska jde o co? O stařeckou demenci?
V kolika letech vlastně dorůstá páteř?

já a já
já a já
4 měsíců
Reply to  Lubor Pešek

dnes jde o hulení

Rostislav
Rostislav
4 měsíců

Jsou prostě NEVOLITELNÍ.

Spok
Spok
4 měsíců

Ve 29 letech mladická nerozvážnost? To má spíš dnes politickou vyčůranost.

Mik
Mik
4 měsíců

To je snad i vlastizrada takové řeči politika

Petr
Petr
4 měsíců

Měnit názory podle co právě letí říká o něco charakteru vždyď mu bylo 29 tak jaká nerozvážnost. To je stejná vžmluva jako když někdo vstoupil do KSČ a pak prohlédl.-(((

Zbyněk
Zbyněk
4 měsíců

Nemudrujte tu,a u voleb dokažte,že ****** nechcete.Tohle řekl před 12lety,nevím jaký má názor dnes,pokud ho má opačný,kde je zaručeno že mu neloupne a vrátí se k původní myšlence. Někdo řekne že není koho volit,ale je je možné volit to menší ze dvou zel,a ****** jsou to větší zlo.To je můj svobodný názor.

Jirka
Jirka
4 měsíců

Mnozí lidé si neuvědomují, že jsou věci napravitelné a nenapravitelné.Nacistů jsme se zbavili, komoušů jsme se zbavili (to trvalo sice dlouho, ale dopadlo to, Sovětů jsme se zbavili, ale pokud sem přijdou muslimští migranti, tak těch se nezbavíte už nikdy. Těch bude jen a jen přibývat a spolu s tím budou přibývat jejich požadavky, aby se společnost přizpůsobila jejich zvykům a náboženství.

Jirka
Jirka
4 měsíců

Bohužel,tento národ si říká o další nakládačku,pidistrany se spojují a vyhrají,nikdo se nezajímá o to,že nemluví o občanech ale jen o soukromnících.Normální občan je nezajímá a to ,bohužel,nezajímá obyčejnýho občana a on jim dá hlas taky.Stane se zase dojnou krávou jako za vlády ODS či Kalouska.Vznikla tady nová třída,která sice nepracuje,ale má pravidelný příjem i přesto stále větší zadlužování státu a to nemluvím o nepřizpůsobivých.Bartoš jen shání hlasy za každou cenu a je mu jedno,odkud.Z malých hovínek vzniká velká hromada,proto to spojování dnešní opozice.Levice není levice,ta říká to samé,to samé dělá,když někde přidají tak čím víc máš,tím víc dostaneš,taky se stydí za slovo dělník.

Petr
Petr
4 měsíců
Reply to  Jirka

Dnes si dělník vydělá víc než manažer, když něco umí. Když nic neumí tak čeká že mu levice zvýší minimální mzdu.

Smíšek
Smíšek
4 měsíců
Reply to  Petr

Tak to nemáte pravdu.Chtěl bych jako dělník vydělávat měsíčně 200 000 korun.nebo vy jste snad dělník a tolik vyděláte?A to ještě tato vláda nám dělníkům dost přidala a né jako ti šmejdi v předešlých
vládách.

Kuba
Kuba
4 měsíců
Reply to  Jirka

Každá soukromá škola chrlí ročně tisíce manažerů. Zkuste si domů objednat elektrikáře, nebo instalatéra. Zjistíte, že jsou vytížení na měsíc dopředu. Jasně že berou víc. dělají totiž opravdovou práci.

Anna
Anna
4 měsíců

Pán bůh s námi, pokud vyhrají

Milan
Milan
4 měsíců
Reply to  Anna

tak ten nám nepomůže zcela určitě, musíme si pomoci sami, při volbách

andyparker
andyparker
4 měsíců
Reply to  Anna

Zeman také před několika lety vehementně tvrdil, že Babiš do politiky nepatří……………..a nakonec říká, že jen idiot nemění své názory. Tak proč by ho nemohl změnit p. Bartoš?

andyparker upravil komentář před 4 měsíců
Jirka
Jirka
4 měsíců

Stačí dát do vyhledávače “Bartoš imigranti” a vyberte “obrázky” a hned uvidíte, s kým máte tu čest. Tak ho hlavně nezapomeňte volit 🙁

Václav
Václav
4 měsíců

Pokud tady v budoucnu bude premiérem Bartoš a prezidentem Kalousek, a není to nic nemožného, tak okamžitě emigruju na Kubu.
Tam je krásně, příjemní lidé a výborný rum. To myslím vážně.

gamrot
gamrot
4 měsíců

jsou to rozpolcené osobnosti-než si to srovnají v hlavě,už jim věk někomu vládnout nedovolí.Možná, kdyby místo covidu,začli v parlamentu testovat na mariánku,tak tam asi většinu z nich ani nepustí!

Milan
Milan
4 měsíců
Reply to  gamrot

marjána není problém, ten je zcela jinde – výchova, myšlení-pokud tedy mají čím myslet a povinnost pracovat pro vlastní národ. Tohle vše se vytratilo

Zdenek
Zdenek
4 měsíců

No myslim ze nas cekaji pekne veci

Jana Boudova
Jana Boudova
4 měsíců

Nedokáže říci jednu souvislou větu. Zlatej doktor Sládek

Jiří Zelený
Jiří Zelený
4 měsíců
Reply to  Jana Boudova

Rád bych si poslechl Sládka, jak Bartoše hodnotí a co si myslí o nějaké straně starostů. Co to vůbec je za skupinu

lubajs
lubajs
4 měsíců

Piráti jsou odnoží nadnárodní organizace pirátská internacionála. Takže to není žádná nevinná skautská organizace nějakých nadšenců. Když je něco založeno na nadnárodní úrovni, stojí za tím velká moc a peníze a kdo to založil očekává od podřízených loajalitu a službu. Budou to stejní extrémně bohatí šmejdi, korporátní fašisté co stojí za válkami, převraty i za vznikem OSN, EU, co organizují masovou migraci z jiných kultur do zemí bílého člověka. Můžete si být jisti, že Piráti budou ještě agresivněji protlačovat u nás rozvratné ideologie a agendy těch korporátních šmejdů zaměřené proti bílým lidem, než jiné probruselské stranické mafie, které slouží taky stejným pánům a vedou naši zemi ke stejnému cíli, ale pomalou salámovou metodou. Jinak, když Bartoš teď popírá svoje původní názory, nevěřte, že to je k vůli mladické nerozvážnosti. Má za úkol od loutkovodičů převzít u nás moc aby tu urychlil instalaci těch rozvratných ideologií a agend. Jeho opravdové názory by Bartošovi při volbách uškodily, kdyby je dále přiznával.

Aleš
Aleš
4 měsíců
Reply to  lubajs

Maďaři věděli své… tak teď sídlí u nás…

Vašek
Vašek
4 měsíců

Už jen název této strany napovídá kdo to jsou. Piráti nikdy nebyly tolerantní ani sami k sobě. Příklad Somálci, možná se někdo pousměje ale stojí to k zamýšlení.

Vašek
Vašek
4 měsíců

Není nutné upozorňovat na to, že názory dětí a názory těch, co si jdou po právu se projevit a prosadit jako mladý člověk jsou podstatně rozdílné. Děti své názory čerpají z poznání a dospívající mládež tak, že přizpůsobují názory dle výhod, které z nich plynou a nedostatku požitku. Ku příkladu: Jakmile se jednou někdo projeví jako nacionalista, povětšinou zůstane nacionalistou i když se přizpůsobí názorem situaci či podmínkám. Pojme možnost něco získat a podmínkou je převléknout kabát . Tak se naučí vlastnosti a schopnosti chameleonů. Nejsem intolerantní a nejsem ani zaujatý ale jednou přicházíme na svět takoví jací jsme. nikdy nehledám důvod proč ale proč ne?.

karel
karel
4 měsíců

piráty nikdy!!!!

Míla
Míla
4 měsíců
Reply to  karel

Já zase říkám: KSČM nikdy! Okamuru nikdy! ANO nikdy! StBáky nikdy!

Aleš
Aleš
4 měsíců

my zas máme problém volit žižkovského kryptobolševika , co míří na střední třídu jejím udaněním k smrti a má komplex z toho, že musel pobývat v mateřské školce, takže nenávidí vše, co je 25+, a jeho soukmenovci s tím, co maj mezi nohami

Stoupa
Stoupa
4 měsíců

Bych blil

106
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x