Nemám problém s tím, aby Evropa byla muslimská, tvrdil Bartoš před 12 lety

ivan bartos mlady
Předseda Pirátů Ivan Bartoš v minulosti, kdy měl jiné názory
Foto: Česká pirátská strana / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Autor: Petr Karásek15. 5. 2021

Hlavní kandidát na premiéra a předseda Pirátské strany Ivan Bartoš má za sebou již vícero kontroverzí, což možná některé překvapí. V roce 2009 mu například nevadilo, kdyby Evropa měla být muslimská a v roce 2003 zase hlasoval proti vstupu do Evropské unie. Problémy měl svého času i s NATO. Podle jeho současného vyjádření šlo o mladickou nerozvážnost.

reklama

Názory Ivana Bartoše z roku 2009 lze dohledat na veřejném pirátském fóru, na kterém tehdy uvedl několik svých postojů k důležitým otázkám ohledně zahraniční politiky státu, migrace a Evropy. Dále se rozepsal například i o svých názorech na daně či zdravotnictví.

“V referendu jsem hlasoval proti vstupu do EU. Chápu ovšem současnou integraci jako nezbytný a nezadržitelný jev. Odmítám ovšem regulační mechanismy EU a jejich neadekvátní zasahování do otázek, které přísluší řešit jednotlivým členstvím státům. Jsem proti schválení Lisabonské smlouvy,” napsal tehdy ohledně Evropské unie. K otázce uznání Kosova zase tvrdil, že Kosovo je Srbsko.

Vyjádřil zde i své postoje k migraci v Evropě i obecně. “Přál bych si, aby byl svět skutečně bez hranic, podobně jak snad ještě chvíli bude Internet. Migrace je přirozená věc. Jestli, a to již vidíme ve Francii i Německu, má být Evropa do 10-15 let muslimská, nemám s tím problém,” napsal.

Podle aktuálního vyjádření Ivana Bartoše pro server CNN Prima News, který jej s těmito dřívějšími postoji konfrontoval, se jednalo pouze o rebelii a mladickou nerozvážnost. “Možná bych neřekl úplně mladická, ale nerozvážnost zůstává,” doplnil po dotazu redakce, zda šlo opravdu o mladickou nerozvážnost, když mu tehdy bylo 29 let.

Postoje na pirátském fóru však nejsou jediné kontroverze Ivana Bartoše. Předseda Pirátů se v období začátků migrační krize, která vypukla v roce 2015, aktivně zúčastnil i se svou manželkou demonstrace na podporu přijetí uprchlíků, od které se v současnosti distancuje.

Dále se účastnil i několika každoročních pochodů za legalizaci konopí s názvem Million Marihuana March.

Pokud už tedy Ivan Bartoš dle svých aktuálních vyjádření opravdu názorově dospěl, tak ze všech mladických kontroverzí zbyly už pouze ty nevinné dredy.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
104 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Vlasta
Vlasta
1 rok

… to již vidíme ve Francii i Německu …
Proč neřeší domácí problémy, tj. drahé bydlení a nízké mzdy. Nic mu nebrání mzdy legislativně zvýšit a použít argument … to již vidíme ve Francii i Německu … Problém těchto levičáků je, že jim “někdo” hodil zástupné problémy v podobě třetího pohlaví, rasové diskriminace, NATO a dalších. Drahou vodu, vykořisťování dělníků, podružné potraviny neřeší. U nás na vesnici krachly potraviny a osm starých dědečků o hůlce kouká na rozestavěnou cyklostezku.

Jindra
Jindra
1 rok

Proto chtějí online a korespondenční volbu. Flákači, anarchisti a bohémové všeho druhu totiž nejsou schopni dostavit se v určitý den na určité místo, a to ani když k tomu mají dny dva.

standa
standa
1 rok

Važte si svobodné diskuze. Za takové názory na Piráty je na Seznamu nebo Novinkách bán na 24 hod až týden.
Zajímavé, urážka prezidenta nevadí ale slušné příspěvky které jsou v rozporu s názorem cenzora se důsledně mažou. Zeman se sprostě napadat smí. Na Seznamu jsou chráněni především Piráti a pak Opi z ODS,TOP a KDU. Mně už to došlo dávno i to jejich mazání. Velcí demokrati ale zák. 2/1993 Listina základních práv a svobod od. 2 čl. 17 1, 2, 3. jim nic neříká. Cenzura není povolena. Svoboda slova je základní ústavní právo. Za komančů jsme za něj bojovali a dnes nám ho postupně kradou.

Josef
Josef
1 rok
Reply to  standa

Svatá pravda ,Seznam a novinky smažou nebo bloknou vše ,co se nehodí do krámu, dveře má otevřené ten. co uráží ,pomlouvá prezidenta,Babiše ti mohou, mne blokly za odpověď kdy diskutující nazval příznivce ale hlavně důchodce hloupými ovcemi já ho hloupým beranem a hle, blok na týden.Velice neseriozní a tendenčně zaměřený seznam, novinky akorát vnášejí nenávist mezi lidi

Anna
Anna
1 rok
Reply to  Josef

Bohužel demokracie končí.řekněte cokoli co se příznivcům Pirátů nebude líbit a začnou urážky.

Jirka
Jirka
1 rok

Piráte , piráte!!

Miroslav
Miroslav
1 rok

A tohle chce někdo volit? Asi jen *oli

Vlastimil
Vlastimil
1 rok

Dobrý den všem. Pokud zvítězí Piráti a spol., budeme všichni vzpomínat se slzou v oku na to, kolik bylo v minulosti přidáno do peněženek důchodcům – našim rodičům, učitelům, policistům, hasičům, zdravotním sestrám, vojákům atd. Opět přijde doba, kdy důchodci dostanou 40 Kč a slavnostně jim to přijde poštou za 50 !!! A ostatní pracujte s pocitem, že je to poslání. To bude spíše k pos…………Tak si dáme jointa a bude nám to chvilku jedno. Ale jen chvilku.

reklama
104
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x