Okamurův bratr Hayato: Voličům krajní pravice, jako je Trikolora nebo Volný blok, by pomohla převýchova

hayato okamura
Nově zvolený poslanec Hayato Okamura za KDU-ČSL
Foto: Spolu
Autor: Radek Polívka13. 10. 2021

Bratři Okamurové jsou jako noc a den. Hayato Okamura, který se dostal v barvách koalice Spolu za KDU-ČSL do Sněmovny, je úplným opakem svého bratra Tomia. Bratrovo hnutí SPD označuje Hayato za krajní pravici, stejně tak Trikoloru či Volný blok.

reklama

Hayato se před volbami často zviditelňoval na úkor svého do té doby známějšího bratra.

Hayato Okamura, kterého nakonec opravdu vynesly kroužky voličů v Praze do Sněmovny, je rád, že se bratrovo hnutí nebude podílet na příští vládě. Označuje jej za krajní pravici. “Důležité je, že SPD je ze hry, a je dobře, že krajní pravice je vyšachovaná z jednání vlády, a to neříkám proto, že předsedou SPD je Tomio,” uvedl nováček ve Sněmovně v rozhovoru, který zveřejnil server Novinky.cz.

Starší z bratrů Okamurových označuje za krajní pravici i Trikoloru nebo Volný blok. “Je tam řada stran, které jsou spíš extremističtější. Je tam krajní pravice jako Volný blok, Trikolora má také tento charakter. Já nad těmi lidmi neohrnuju nos, když za mnou někdo z nich přijde, jsem ochoten s nimi diskutovat,” odpověděl Hayato Okamura v rozhovoru pro Český rozhlas na otázku redaktora, jak by se dalo oslovit zhruba milion voličů, jejichž hlasy v právě proběhlých volbách propadly.

Hayato Okamura dále nabízí řešení v určité převýchově těchto voličů. “Je to věc také občanského vzdělávání. Občanská výchova totiž není jenom pro děti, pro žáčky, ale je i pro dospělé. O tom by mohli vyprávět v Německu, kde po 2. světové válce, aby překonali tu nacistickou diktaturu, tak se museli vzdělávat lidé všech věkových skupin, aby vybudovali nově demokratickou společnost,” navrhuje politik KDU-ČSL jedno z možných řešení.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x