Oscara za nejlepší výkon získává Will Smith. Fackou se postaral o oživení skomírajících cen

Komentář
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
will smith
Herec Will Smith
Foto: Gage Skidmore / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Autor: Simona Dvořáčková29. 3. 2022

Herec Will Smith šokoval při udílení letošních Oscarů nejen přítomné celebrity v hledišti, když přišel na pódium profackovat moderátora Chrise Rocka. Ten si utahoval ze Smithovy manželky kvůli účesu, který však měla na udílení cen ze zdravotních důvodů. A tak došlo na chlapskou férovku v přímém přenosu.

reklama

Ceny, které mohou tvůrci filmů získat jen tehdy, když naplní různé genderové a menšinové kvóty, na základě kterých se složitě přepočítává zastoupení mezi herci i štábem, mnoho lidí přestalo brát vážně. Oficiálně mají sice kvóty platit až od roku 2024, ale pozorný divák si v posledních letech všimnul, že většina tvůrců je uplatňuje v podstatě již teď.

Kdo z vás ví, že Duna získala šest Oscarů? A viděl z vás vůbec někdo nejlepší film roku V rytmu srdce? Většina si z letošních Oscarů odnese to, že tam představitel legendárního Fresh Prince někoho profackoval. Bez této události by většina z vás zřejmě nějaké Oscary ani nezaregistrovala.

Kde nerozhoduje v první řadě kvalita, ale politická korektnost a snaha zavděčit se všem, to nemůže žádný náročnější filmový divák brát vážně. Udílení zlatých sošek tak zůstane do budoucna s vysokou pravděpodobností pouze lokální americkou záležitostí.

Čest manželky nebo promyšlený tah?

Šokující událost na Oscarech zavdává i ďábelským myšlenkám, zdá šlo opravdu o obranu cti manželky, poté samozřejmě všechna čest, anebo zda šlo o promyšlený marketingový tah k oživení skomírajících cen.

Být to v Česku, tak mnoho lidí napadne, že v tom určitě musí mít prsty Kazma, který předvedl před lety šokující událost zase u Českých lvů, kdy pozval na pódium Jima Carreyho. Až na to, že to nebyl Jim Carrey. Ale to už je zase jiný příběh.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x