Po Ferim měl sexistické poznámky i další politik. Jsi služtička, beruško, říkal mladé poslankyni Pavel Novotný

tereza hythova
Poslankyně Tereza Hyťhová původně zvolená za SPD (nyní Trikolóra)
Foto: Trikolóra
Autor: Petr Karásek15. 6. 2021

S kauzou Dominika Feriho vyplula na veřejnost nejen debata o sexuálním násilí na ženách jako takovém, ale i všeobecně o urážení žen a sexistickém či nadřazeném chování vůči nim, kterého se měl podle výpovědí obětí pro Alarm a Deník N bývalý poslanec TOP 09 také ve větší míře dopouštět.

reklama

Dominik Feri však není jediným politikem, pomocí sexistických narážek znevažoval v přímém přenosu mladou poslankyni i starosta Řeporyjí Pavel Novotný. Navíc to není poprvé, kdy starosta použil ve své kritice prvky sexismu. Stalo se tak i v období schválení snížení daně z příjmů, kdy ministryni financí nazval expresivně “estébákovou lehkou ženou”.

Pavel Novotný se s poslankyní Terezou Hyťhovou střetl v rozhovoru na CNN Prima News na téma očkování a tzv. covid pasů. Hyťhová kandidovala ve volbách 2017 za SPD Tomia Okamury, po neshodách však přešla do konkurenční Trikolóry.

Starosta Řeporyjí na začátku konfrontace řekl, že poslankyně je z SPD. “Nejsem z SPD, jsem z Trikolóry, takže si prosím ověřte informace,” opáčila se Hyťhová. “Paní Hyťhová byla zvolena za hnutí SPD, je to Okamurova služtička. Jsi z SPD, beruško,” řekl se sexistickým podtextem starosta poslankyni .

“Doroto prospěchářská,” pokračoval později člen ODS v nedůstojných poznámkách na adresu mladé poslankyně i na svém Twiteru.

Pavel Novotný se netajil ambicemi kandidovat za ODS v letošních volbách do Poslanecké sněmovny, vysoko postavení straníci mu však v kandidatuře zabránili. Například tím, že pro účast na kandidátce ODS je nutné mít čistý trestní rejstřík.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
11 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
jarin
jarin
10 měsíců

O tom prospěchářství se dá pochybovat Dnes v OVM p.Stanjura jasně řekl,že nebude hlasovat pro zmrazení platů politiků, a že je to vzhledem k státnímu rozpočtu “pár” korun.Ale hned byl opraven ,že spolu se soudnictvím je to miliarda.

Dan
Dan
1 rok

Ach bože, vše je sexistický.To že někomu řekne služtičko není sexistický.Ano, je to urážlivý, ale ne sexistický.
Celej svět se totalně p…. Bartošová kritizuje poznamky které dostává, ale že byla v Miss která je totálně sexistická soutěž jí a nikomu už nevadí.Tato soutěž přímo podněcuje sexistické chování ve společnosti.
Je mě z dnešního světa opravdu zle.
Neschvaluji toto chování samozřejmě ale někdy je to přes čáru za čím vším se vidí rasismus nebo sexualní podtext.

Jirka
Jirka
1 rok

Novotný je neskutečný zmetek…ale na každý prase se už vaří voda…

Ivo Handl
Ivo Handl
1 rok

Opravdu silně neinteligentní individium ten pan N. Opravdu celý tatínek se svým d….. humorem. Jak si ODS může dovolit chovat takové živočichy? A všechno mu projde,kam se se člověk podívá vidí podobné zoufalce.Mám strach,že jsme ztraceni. Manta

mikina2
mikina2
1 rok
Reply to  Ivo Handl

Podle mne, tohle primitvní a vulgární prasátko nesahá otci ani po kotníky. Ten byl alespoň slušný a jeho humor nebyl špatný. Bohužel, před jeho nemocí už bylo přeNovotnováno.

Audy
Audy
1 rok
Reply to  mikina2

Že byl jeho otec “slušný”? O tom bych mohla vyprávět dlouho. Slušný pouze navenek, jinak ú…. první třídy. Bydlel v Olomouci a rád jezdíval stejným autobusem jako já a jiné nezletilé školačky. UMĚL V TOM “CHODIT” LÍP NEŽ JEHO SYN, syn se s ničím netají. Otec možná ani neví, o co přišel, mohl být slavný jako jeho syn …

mirek
mirek
1 rok

Pane Bože, vy voliči ODS, kteří jste toto hloupé stvoření volili, jako starostu, jste museli mít aspoň tři promile. protože něco tak primitivního a hloupého se jen tak nevidí…Toto stvoření, může být členem jen jedné zkorumpované strany, která tento stát už jednou totálně rozkradla, a to jsou modré, zlodějské straky…

Josef
Josef
1 rok

Pan Novotný se potatil, jen Novotný sen. měl ten instinkt že se natlačil do umělců a tam měl na růžích ustláno. Je zvláštní že jun. je na taťku naprosto servilní.

Martin
Martin
1 rok
Reply to  Josef

Estébák s krycím jménem Tragéd byl jen vyžírka, jeho synek zmutoval v něco obludného.

reklama
11
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x