Počet hospitalizovaných s covidem překonal už 3700 lidí. Vláda i přesto rozvolňuje

vlada
Vláda ČR v čele s premiérem Fialou
Foto: Úřad vlády ČR
Autor: Petr Karásek7. 2. 2022

Poslední týdny se v Česku projevu naplno nakažlivější varianta koronaviru omikron, která přinesla přírůstky nakažených v rekordních hodnotách, a to i přes 50 tisíc lidí denně. Stoupají také počty hospitalizovaných, které aktuálně překonaly hranici 3700 pacientů s covid-19. Vláda však žádné zpřísnění opatření nechystá, místo toho se chystá výrazně rozvolnit.

reklama

Počet hospitalizovaných pacientů s covid-19 v nemocnicích dnes podle statistik ministerstva zdravotnictví dosáhl již 3780 osob. Počty úmrtí se aktuálně drží okolo 50 zemřelých denně, což je nejvíce od začátku ledna, kdy končila vlna předchozí mutace.

Vláda však i přes rostoucí trend v nemocnicích výrazně rozvolní. Částečně je k tomu nucena rozhodnutím Nejvyššího správního soudu, který zrušil část opatření ministerstva zdravotnictví.

Od středy 9. února by tak podle dřívějšího vyjádření premiéra Fialy měla odpadnout návštěvníkům restaurací, sportovních, kulturních a dalších akcí povinnost prokazovat se tzv. bezinfekčností, pro kterou bylo potřeba být buď očkovaný, nebo nemoc prodělat. Premiér Fiala také oznámil, že 14. února by chtěla vláda navrhnout i zrušení pandemické pohotovosti.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x