Výzva všem slušným lidem: Přestaňte sledovat Dominika Feriho

Komentář
Názor autora
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
dominik feri
Bývalý poslanec za TOP 09 Dominik Feri
Foto: TOP 09
Autor: Simona Dvořáčková23. 2. 2023

Když jsem psala včerejší článek o tom, že se Dominik Feri vrátil na Instagram a celebrity mu tam dávají srdíčka k příspěvkům, kde zpochybňuje výpovědi dívek, na kterých se měl on dopustit sexuálních deliktů, tak mě to upřímně naštvalo.

reklama

Můj článek o Feriho comebacku na Instagram, kde má stále statisíce sledujících fanoušků, si můžete přečíst zde. Už včera jsem na konci článku vydávala výzvu k tomu, abyste ho, vy co Feriho stále ještě (a mnohdy omylem) sledujete, jednoduše přestali sledovat. To zase uděláte mimochodem zde na jeho profilu, kde dáte sleduji a zrušit sledování.

Celá situace mě naštvala v tom ohledu, že od května roku 2021, kdy Feriho skandál propuknul a on se stáhnul z politiky, svůj Instagram se statisíci fanoušky téměř vůbec nevyužíval. Rozhodně ne v takto osobní komunikaci. Byl místo toho raději někde zalezlý, aby na něj veřejnost moc neviděla a čekal, co bude.

Aktuálně ve světle soudního sporu, ve kterém mu hrozí až 10 let vězení, protože jedné z dívek bylo v době údajného znásilnění 17 let, svůj instagramový profil zneužívá pomocí síly statisícového profilu k podrývání výpovědí dívek, které proti němu svědčí, což by mohlo ve výsledku nejednu z nich zastrašit. A na tyto příspěvky mu ještě dávají souhlasná srdíčka fotbalisti a herci, což považuji za vrchol všeho.

Ještě včera měl Dominik Feri 702 tisíc sledujících, dnes už je to 697 tisíc. Netroufám si tvrdit, že moje výzva ho stála 5000 sledujících, ale jsem za tento úbytek ráda, protože to je přirozená reakce každého slušného člověka. Kdyby to takhle šlo každý den, tak jsme do konce soudu na nižších stovkách tisíc. A to už by byl pro Feriho znatelný vzkaz společnosti, co si myslí o jeho chování v minulosti i dnes.

Proto vyzývám všechny slušné lidi – přestaňte sledovat Instagram Dominika Feriho, pokud jej tedy stále sledujete. Pomáháte mu tím v tom, aby si s obrovským počtem statisíců sledujících vylepšoval svůj PR obraz na úkor jím poškozených dívek. Raději ho sledujme, jak se obhájí v soudní síni. A sledování jeho profilu ponechme morálním chudákům, kteří ho možná v jeho chování i obdivují.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x