Bývalý hráč Sparty Kanga se vydává za jiného člověka. Ve skutečnosti mu má být už 35 let

Magazín
Ze společnosti, celebrity a zajímavosti.
kanga sparta
Guélor Kanga v dresu Sparty Praha
Foto: El Loko / Creative Commons / CC BY 4.0
Autor: Petr Karásek28. 4. 2021

Na poměry profesionální úrovně světového fotbalu přišli novináři z African Sports Today se skutečně šokující informací, kdy zjistili, že Guélor Kanga, který ještě před rokem oblékal dres českého týmu Sparta Praha, se vydává za jiného člověka.

reklama

Guélor Kanga se dle zjištění African Sports Today, které našlo jeho starou registrační kartu, nejmenuje ve skutečnosti Guélor Kanga, ale Kiaku-Kiaku Kianga. A co je ještě možná více šokující, je to, že je mu údajně o 5 let více, než mělo být.

Afričanovi v době, kdy oblékal letenský dres, dle zjištěných informací nebylo 29 let, jak se veřejně předpokládalo, ale již 34 let.

Kanga patřil objektivně k nejlepším fotbalistům pražské Sparty za poslední roky, kdy tým na konci minulé sezóny svými výkony dotáhl po letech nezdaru k vítězství v domácím poháru. O to ostudnější zrcadlo pro ostatní členy kádru, pokud ve Spartě dominoval skutečně ve 34 letech.

Nově zjištěné informace však přidaly vrásky zejména reprezentaci Gabonu, kterou Kanga reprezentuje. Hráč totiž nemá být ani z Gabonu, narodit se měl v Demokratické republice Kongo. Gabonskému národnímu týmu nyní hrozí za start hráče jiné národnosti až vyloučení z Afrického poháru národů 2021.

Kdybychom však šli v případě jiné identity Guélora Kangy více do hloubky, tak se v podstatě jedná o podvod, kterým podvedl jak Spartu, tak i ostatní týmy, které podepsaly hráče s jinou identitou a jiným věkem, než předpokládaly.

Vzhledem k výše zmíněným zásluhám Kangy na posledním sportovním úspěchu Sparty a vzhledem k tomu, že již v týmu nepůsobí, nelze očekávat, že by Sparta přistoupila k jakýmkoliv právním krokům.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Roman
Roman
2 let

však tak to delaji všichni *****, delaji ze sebe děcka 11ti leté a o 18 mu je

reklama
1
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x