Česká konkurence pro Facebook je blízko. Seznam chystá vlastní sociální síť

facebook konkurence
Ilustrační snímek
Foto: Freepik
Autor: Simona Dvořáčková19. 9. 2021

Po ukončení provozu Lide.cz to zdánlivě vypadalo, že Seznam dává od sociálních sítí nadobro ruce pryč, ale není tomu tak. Seznam po nástupu své služby, ve které nabízí uživatelům články z mnoha webů, postupně zapracoval i na profilech uživatelů, přes které v současnosti komentují články v diskuzích.

A právě zmíněné profily uživatelů by se měly podle informací v nedávno proběhlém Newsfeed fóru proměnit na plnohodnotnou sociální síť podobnou Facebooku. Chybět by tak neměli sledující, fotografie v profilu, zprávy či známe statusy na zdi. Na plánovaný vzhled profilu se můžete podívat zde v čase videa 28:19.

Dlouho to vypadalo, že pozici Facebooku jako jedničky sociálních sítí ohrozí tak maximálně u mladé generace Instagram, který však také patří Facebooku, ale minimálně v Česku by platforma Marka Zuckerberga o svou zlatou pozici přijít mohla, a to napříč generacemi.

Mnozí lidé už mají Facebooku po krk, ale při jeho prakticky monopolním postavení je moderní člověk v případě, že se nechce odstřihnout od svých kontaktů a chce zůstat v online světě, v podstatě nucen jej v určité míře využívat i nadále.

Facebook je často kritizován za mazání příspěvků a názorů, které mnohdy nejsou jeho automatickým systémem správně pochopeny, kdy se kolikrát není možné ani nikam dovolat adekvátní nápravy. Druzí jej kritizují zase naopak za to, že závadný obsah odstraňuje nedostatečně.

Konkurence mezi sociálními sítěmi může alespoň v Česku výrazně prospět, protože minimálně v komunikaci s uživateli, kde odpadá jazyková bariéra, může mít pro své uživatele sociální síť Seznam.cz značnou konkurenční výhodu.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
9 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Jiří
Jiří
1 měsíc

Bandě vychytralých šmejdů se nedá věřit ani dobrý den. K čemu sociální sít bez diskuse? Doživotní ban za vyjádření svobodného názoru, to je demokracie ala Seznam.

Josef Mašek
Josef Mašek
1 měsíc

….jéééé to bude zablokovaných a vymazaných příspěvků

f,balco
f,balco
1 měsíc

To je zvláštní. Někdo vám maže diskuse, ale stížnosti ne? Proti mně jste na tom super na n-tou.

jarin
jarin
1 měsíc
Reply to  f,balco

Už nemaže, protože do diskuse ani nepustí. Nikdy jsem nepoužil sprosté slovo, ale jsem 60+ a tak něco z minulosti pamatuju a nikdo mi ji nebude překrucovat.
A to se nehodí Seznamu.

Majo
Majo
1 měsíc

Vypada to jako dobry napad, uz aby to bylo 👍

Facebook potrebuje konkurenci jako sul.

lubajs
lubajs
1 měsíc

Seznam je jedním z těch webů, co nejvíc lidi maže a banuje za jejich názory. A vůbec to nemusí být žádné extrémistické názory, jako schvalování terorismu apod. Už teď vidím, jak to bude vypadat na sociální síti Seznamu. Zvyk je železná košila. Jinak, všichni nadávají na Rusko, jaká to je totalitní země, kde je tvrdá cenzura, ale na ruské sociální síti V kontaktě vás za názor nesmažou ani nezabanujou, jak to běžně známe z Facebooku.

lubajs upravil komentář před 1 měsíc
Jarda
Jarda
1 měsíc
Reply to  lubajs

Přesně tak! Mám tu zkušenost. Trvalá blokace bez vysvětlení. Děkuji, nemám zájem.

jarin
jarin
1 měsíc

Seznam, to je ten pravý,provádí cenzuru na svých diskusích, nesdělí důvody zablokování a jen tvrdí ,že je poslal. Pokud se ozvu,tak mě přepošle na nekompetentní osobu a ta přepošle na neexistující odkaz.
Absolutně manipulativní a nedemokratický.
Nemohu se jako řemeslník vyjádřit ani ke kutilskému videu,nebo autodiskuzi.

lesov
lesov
1 měsíc

Pokrytecký server, který cenzuruje všechno, co mainstream popírá? K čemu takovou asociální síť?! Pro ovce ale bude dost dobrá.. “Líbí se”, nelíbit se nelze. Mějme všichni správný názor, jinak.. 💀

9
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x